16:07
Kocaeli'nin Başiskele ilçesinde evinden kaçan 13 yaşındaki küçük kıza cinsel istismarda bulunan 11 kişi gözaltına alındı.
16:01
Adana Aladağ’daki yurt yangını faciası ile ilgili kurulan TBMM araştırma komisyonu toplandı.
15:54
Ankara Valisi Ercan Topaca, il sınırları içindeki üniversitelere kampüs içinde seçim propagandasının yasaklandığını duyurdu.
15:50
Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, IŞİD'le mücadeleye değinerek 'YPG dışında alternatif yok argümanı geçerli değildir' dedi.
15:45
Siirt'in Eruh ilçesindeki Heliz deresi mevkisi için uygulanan güvenlik bölgesi uygulaması 15 gün süreyle uzatıldı.
15:41
Diyarbakır'da, gözaltına alınan kardeşleri alında bot izi çıkacak kadar dövdüğü iddiasıyla yargılanan polis: Onların tutuklu yargılanmasını istiyorum
15:40
HDP Van İl Örgütü, HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ’ın vekilliğinin düşürülmesine ilişkin basın toplantısı düzenledi.
15:38
Almanya SPD Başkan Adayı Martin Schulz, İstanbul’da gözaltına alınan Die Welt Muhabiri Deniz Yücel ile ilgili kaygılarını dile getirdi.
15:37
Urfa Büyükşehir Belediyesinde çalışan Halil Okkaş işten çıkarıldığını belirterek intihara kalkıştı. Okkaş uzun uğraşlar sonucu ikna edildi.
15:31
Adana’da alışveriş için girdiği markette hırsızlık yaparken yakalanan 13 yaşındaki A. M’nin 6 aylık hamile olduğu ortaya çıktı.
15:30
Suriye ordusu, Halep'in güneybatısında Heyet Tahrir'uş Şam'a karşı sürpriz bir saldırı başlattı. (Harita: Al Masdar News)
15:27
Özgür Gelecek Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Aslı Ceren Aslan, sınır ihlali ve örgüt üyeliği iddiasıyla tutuklandı.
15:22
İstanbul’da çok sayıda kadın örgütü HDP Eş Başkanı Figen Yüksekdağ’ın milletvekilliğinin düşürülmesine tepki gösterdi: Kadın irademize sahip çıkıyoruz
15:20
'FETÖ/PDY'nin 'Futbolda şike' soruşturmasında kumpas kurduğu iddiasıyla açılan davanın üçüncü duruşması başladı.
15:16
30 Ocak’ta tutuklanan HDP Milletvekili Meral Danış Beştaş için 23 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı.
15:06
İBB'nin Maçka Parkını kapsayan tünel projesine 2 numaralı Koruma Kurulu itiraz etti: Bizden habersiz iş yapma.
15:05
Suriye’de siyasi çözüm gerekçesiyle bugün gerçekleşmesi beklenen Cenevre 4 görüşmelerine PYD’nin yine davet edilmediği öğrenildi.
15:03
Halk müziği sanatçısı Sabahat Akkiraz 47 yıllık müzik hayatına bir albüm daha katacağını açıkladı.
15:02
Kırklareli’de CHP’nin dağıttığı ‘Cumhuriyete sahip çıkıyoruz’ broşürü nedeniyle CHP Lüleburgaz İlçe Başkanı Özgür Kaya ifadeye çağrıldı.
14:57
Dokuz Eylül Üniversitesi Hastanesi Beyin Cerrahi servisinde hasta yakınları tarafından darp edilen Hüseyin Küçükçapraz için açıklama yapıldı.
14:52
Uluslararası Yayıncılar Birliği 2016 verilerine göre, kitap okumak, ihtiyaç listemizde 235. sırada. Kitap okuma alışkanlığında ise 86. sıradayız.
14:52
Yıldız Teknik Üniversitesi’nden ihraç edilen 20 akademisyeni öğrencileri ve YTÜ mezunları Davutpaşa Kampüsü’nden uğurladı.
14:50
Mersin Üniversitesi Rektörlüğü tarafından sözleşmesi yenilenmeyerek işine son verilen barış imzacısı Esra Ergüzeloğlu şarkı ve halaylarla uğurlandı.
14:44
İzmir'de demokrasi güçleri, Koruköy açıklaması yaptıkları için gözaltına alınan HDP yöneticilerine destek verdi, 'Koruköy'de neler oluyor' diye sordu.
14:40
CHP milletvekili Utku Çakırözer, tutuklu gazetecileri ve sosyal paylaşımları nedeniyle tutuklanan Samet Burak Sarı’yı Meclis gündemine taşıdı.
14:32
‘Ya işçi atacağız, ya toplu sözleşme yapmayacağız’ diyerek çalışanlara sıfır zam dayatan THY bu yıl, 10.1 milyar dolar gelir elde etmeyi planlıyor.
14:25
EMEP Genel Başkanı Selma Gürkan Adana’da Genel-İş işyeri temsilcileri ve ihraç edilen eğitim emekçileri ile bir araya geldi. 
14:24
Ekvador’da devlet başkanlığı seçimlerinde iktidar partisinin adayı Lenin Moreno ile sağ muhalifetin adayı Guillermo Lasso ikinci tura kaldı.
14:15
Manisa'nın Yunusemre ilçesindeki bir okul binasının girişindeki 'Hayırla geldiniz' ve 'Hayırla gidiniz' yazılı tabelalar, değiştirildi!
14:14
HDP Iğdır Milletvekili Mehmet Emin Adıyaman Meclis’te Figen Yüksekdağ'ın vekilliğinin hukuksuzca düşürülmesine değindi.
14:08
Meclis Genel Kurulu’nda konuşan HDP Milletvekili Garo Paylan Figen Yüksekdağ’ın milletvekilliğinin düşürülmesine tepki gösterdi.
14:07
Ankara Üniversitesi'nde İLEF öğrencilerinin KHK ile ihraç edilen akademisyenlerle dayanışmak için düzenlediği panayıra polisler tarafından engellendi.
14:01
HDP Milletvekili Altan Tan hakkında 38 yıl hapis cezası istendi.
13:55
Emek Partisi Gelen Başkanı Selma Gürkan Mersin'de kamu emekçileriyle bir araya geldi. Gürkan ziyaretinde dayanışma vurgusunda bulundu.
13:53
Suriye'de 'Fırat Kalkanı' güçleri IŞİD'in elindeki el Bab kentindeki ilerleyişini sürdürüyor. (Fotoğraf: Hamza Tugayı)
13:52
TSK'de görevli kadınlar için başörtüsü serbestisi geldi.
13:43
Sivas'ta çöp konteynerinde yeni doğmuş bir bebek cesedi bulundu.
13:40
Müteahhitler Birliği Ödülleri Töreni'nde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Varlık Fonu ile müteahhitleri finanse edeceklerini söyledi.
13:39
Sosyal medya paylaşımları gerekçesiyle tutuklanan modacı Barbaras Şanşal hakkında iade edildiği için yeniden hazırlanan iddianame kabul edildi.
13:34
Evrensel’e görüş veren Yargıçlar Sendikası Genel Sekreteri Ayşe Sarısu Pehlivan’nın soruşturulmasına sendika genel merkezi tepki gösterdi.
13:30
Haber-Sen MYK Üyesi Korhan Rüzgar’ın 10 Ekim katliamı sonrası kan anonsu yaptığı için yargılandığı dava 3 Nisan'a ertelendi.
13:25
İHD istanbul Şubesi sokağa çıkma yasağı ilan edilen ve işkence iddialarının olduğu Koruköy’de yaşananlarla ilgili açıklama yaptı.
13:23
Türkiye Yazarlar Sendikası, Müjdat Gezen ve kundaklanan Müjdat Gezen Sanat Merkezi'ni ziyaret etti.
13:21
Mersin'de kendisini şiir düşünürü olarak tanıtan Oktay Avcu tarafından asılan 'Atatürk evet diyor' pankartı tepki üzerine kaldırıldı.
13:07
Kocaeli’de Tuana Evleri şantiyelerinde çalışan işçiler, paralarını alamadıkları için direnişe geçti: ‘Çocuğumuzun rızkı olan paramızı ödesinler.'
12:50
Gezi direnişi eylemi sırasında bir arabanın çarpması sonucu hayatını kaybeden Mehmet Ayvalıtaş davasının görülmesine devam edildi.
12:49
HDP'de Yüksekdağ gibi haklarında hapis cezası verilen Selahattin Demirtaş ve Nursel Aydoğan'ın da vekilliğinin düşürülebileceği tartışılıyor.
12:43
HDP MYK’si, siyasi gelişmeler üzerine Cuma günü olağanüstü toplanma kararı aldı.
12:43
CHP Milletvekilleri Sezgin Tanrıkulu ve Barış Yarkadaş, Türkiye'de bireysel silahlanmanın bir yılda yüzde 7 oranında artışını Meclis gündemine taşıdı.
12:35
ORÇEV, Çaybaşı Belediyesi’nin de katılımcısı olduğu şirketin işletmek istediği taşocağı projesine tepki gösterdi. Proje için ÇED süreci başladı. 
12:24
Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi'nde KHK ile yaşanan ihraçlar sonrasında birçok ders kapatıldı.
12:18
IŞİD'in Atatürk Havalimanında gerçekleştiği katliamın şüphelisinin telefonundan, İstanbul'daki toplu taşıma duraklarını gösteren harita çıktı.
12:15
Erdoğan, Müteahhitler Birliği Ödül Töreni'nde '15 Temmuz bir kez daha göstermiştir ki öldürmeyen her darbe güçlendirir' dedi.
11:59
Roger Federer, ATP Basel ile 2019 yılına kadar sözleşme imzalayarak emekliliği henüz düşünmediğini gösterdi.
11:57
EMEP, HDP Eş Başkanı Figen Yüksekdağ'ın vekilliğinin düşürülmesi için 'Karar hükümsüzdür' dedi.
11:54
İşe geç kaldığı için Suriyeli bir işçinin darp fotoğrafı paylaşımına Halkların Köprüsü Derneği’nden açıklama geldi.
11:53
CHP’li Barış Yarkadaş, AKP’li yöneticilerin silahlı paylaşımlar yaptığına dikkat çekerek ‘AKP üst yönetimi, kime hangi mesajı vermek istiyor?’ dedi.
11:44
İsveç'te belediye meclis üyesi, 'Personele çalışma saatleri içinde seks yapma olanağı' tanınmasını talep etti.  
11:40
2016 yılında yaşanan insan hakları ihlâlleri raporunu yayımlayan Af Örgütü 2016 yılının sefalet ve korku yılı olduğu açıklamasını yaptı.
11:30
Metin Göktepe Ödülleri'nin 20.'si bu yıl veriliyor. Ödüller için başvurular başladı.
11:29
HDP'li kadın milletvekilleri Figen Yüksekdağ'ın milletvekilliğinin düşürülmesine ilişkin açıklama yaptı: Bu kararı tanımıyoruz.
11:26
Rusya Savunma Bakanı Sergey Şoygu, Rusya ve ABD'nin Rakka’da IŞİD’e karşı ortak mücadele önerdi. 
11:25
EMEP Aydın İl Örgütü, 34 kişinin gözaltına alınmasına tepki göstererek valilik tarafından yasal haklarının zor ve baskıyla engellendiğini ifade etti.
11:19
ABD, Kırım Ukrayna’ya dönünceye dek Rusya’ya uygulanan yaptırımların devam edeceğini açıkladı.
11:14
Edirne İpsala’da Meriç Nehri’nden Yunanistan’a geçmeye çalışan mültecilerin botunun batması sonucu 3 mülteci boğuldu, 5’i kurtarıldı.
11:13
IŞİD’in İstanbul Atatürk Havalimanında gerçekleştirdiği ve 45 kişinin hayatını kaybettiği saldırıya ilişkin iddianame kabul edildi.
10:54
İzmit'te uyuşturucu satıcılarına yönelik operasyon kapsamında polis K.A'yı başından vurdu. K.A. tedavi altında.
10:46
Rusya'da her bölge için ayrı asgari ücret uygulaması olacak.
10:45
İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin ihraç edilen öğretmen ve akademisyenlerin şehir içi ulaşım kartlarını aynı hafta iptal ettiği ortaya çıktı. 
10:33
Ablukanın 12'nci gününe girdiği Nusaybin'e bağlı Koruköy'ün semalarında hava hareketliliği yaşanıyor.
10:26
Hayır ve Ötesi Koordinasyonu üyesi Melis Akyürek, özellikle el çabukluklarına karşı "sandık ve oy güvenliğini" sağlayacaklarını belirtti.
10:25
Mardin'in Nusaybin ilçesinde Koruköy'ün ardından Doğanlı ve Kuyular'da da sokağa çıkma yasağı ilan edildi. (Fotoğraf: Arşiv)
10:25
Muğla'da narenciye üreticisi, gelirin gideri karşılayamadığını söylüyor.
10:17
Güngören'de bir tekstil atölyesinde çalışan Suriyeli mülteci işçi, kolunu örme makinesine kaptırarak hayatını kaybetti.
10:13
İstanbul'da IŞİD'e yönelik Sultanbeyli ve Pendik'te operasyon düzenlendi. 35 kişi gözaltına alındı.
08:29
Diyanet Yayınları'nın 'Kur’an’ı Anlamaya Giriş' kitabının 2014 yılı baskısının kaynakça bölümünde Fethullah Gülen’in eserine de yer veriliyor.
08:21
Garanti Bankasının yüzde 9.94’lik payı İspanya merkezli BBVA’ya satıldı. BBVA’nın Garanti'deki payı yüzde 49.85'e çıktı.
08:14
Suriye Demokratik Güçleri, Rakka'nın doğusunda Fırat nehrine ulaştı. Böylece kent 3 koldan kuşatma altına alınabilecek.
07:58
İsrail, Şam'ın batı kırsalında Suriye ordusu hedeflerine hava saldırısı düzenledi.
07:34
Milli Eğitim Bakanlığı tarafından okullarda öğretilebilecek yabancı dillere Farsça, Korece ve Urduca dilleri eklendi.
06:11
Ercüment Akdeniz Münih Üniversitesi'nde Hitler karşıtı bildiri dağıttıkları için idam edilen Scholl Kardeşleri ve Beyaz Güller'i yazdı.
05:50
Londra’da BDGD'nin düzenlediği panele katılan Gazeteci-Yazar Faik Bulut Arif Bektaş ve Faruk Eskioğlu'nun sorularını yanıtladı.
05:39
Global Research'ten Prof. Rodrigue Tremblay, ABD başkanı Donald Trump'ın koltuğa oturduğu günden bu yana gerçekleştirdiği icraatları inceledi.
05:29
Tüm Bel-Sen Antalya Şube Başkanı İlhan Karakurt, Akdeniz Sabah gazetesinde Tüm Bel-Sen ve kendisi hakkında çıkan habere yanıt verdi.
05:23
KHK ile ihraç edilen Eğitim Sen Zonguldak Şube Sekreteri İsmet Akyol, Gökhan Taner Günsan'ın ve kendisinin neden ihraç edildiğini yazdı.
04:10
Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, işten çıkardığı 41 personelden hesaplarına yatırmadığı ocak ayı maaşlarını geri ödemelerini istedi.
03:54
Aydın'da düzenlenen tarım, gıda ve hayvancılık fuarına katılan üreticiler ürünlerin fiyatlarını görünce hatıra fotoğrafı çektirip gittiler.
03:48
Jeotermal enerjiyle ısınan Denizli Sarayköylü vatandaşlar, yüksek faturalara çözüm beklerken suçlu ilan edildiler. 
03:38
Mary Shelley’in romanından Nick Dear tarafından uyarlanan Frankenstein, Çolpan İlhan - Sadri Alışık Tiyatrosu tarafından sahnelendi.
03:26
Kamu Hukukçusu Prof. Dr. Levent Köker Anayasa değişikliğinde yer alan Cumhurbaşkanının yargılanmasına dair maddeyi Evrensel'e değerlendirdi.
03:16
FARC gerillalarının silah bırakma süreci resmi olarak 1 Mart'ta başlayacak. Yaklaşık 7 bin gerillanın silah bırakması bekleniyor.
03:07
HDP İzmir İl Eş Başkanı Mahfuz Güleryüz'ün de aralarında olduğu 3 kişi, Koruköy eyleminde örgüt propagandası yaptıkları iddiasıyla gözaltına alındı.
02:31
Yunanistan'da PAME'nin çağrısıyla bir araya gelen 10 bin kişi kemer sıkma politikalarına karşı Sintagma Meydanı'na yürüdü.
01:18
Kocaeli İzmit'te barınma evinde kalan Hayrettin Davulcu daha önce tartıştığı S.B. tarafından başından bıçakladı.
01:02
Niğde'de  'FETÖ' soruşturması kapsamında gözaltına alınan ve bugün hakim karşısına çıkan 5 avukattan 4'ü tutuklandı.
00:56
ABD'nin Houston kentinde bulunan Ben Taub Hastanesi'nde silahlı saldırı meydana geldi.
00:42
Geçtiğimiz hafta deplasmanda Krasnodar’a 1-0 mağlup olan Fenerbahçe UEFA Avrupa Ligi son 32 turu rövanş maçına çıkıyor.
00:30
The Nation'dan Dave Zirin, koçlardan oyunculara tüm NBA'de Trump'a karşı gelişen isyanın nedenlerini yazdı.
00:22
Adapazarı'nda iki ay içerisinde aynı cadde üzerinde 4 kadını gasp edip, cinsel saldırıda bulunan 31 yaşındaki servis şoförü Turgay U. yakalandı.
00:02
Fransa cumhurbaşkanı adayı Le Pen, Lübnan baş müftüsü ile yapacağı görüşmeyi, başını örtmesi istendiği gerekçesiyle iptal etti.
23:51
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda TÜSİAD'ın yeni yönetim kuruluyla görüştü.
22:51
Beşiktaşlı ve Fenerbahçeli taraftarlar, kundaklanan Müjdat Gezen Sanat Merkezi önünde bir araya gelerek olayı protesto etti.
22:30
CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ’ın milletvekilliğinin düşürülmesini eleştirdi.
22:11
Irkçı söylem ve uygulamalarıyla dünyada tepki gören ABD Başkanı Donald Trump, bağnazlık ve yobazlıkla savaşılması gerektiğini söyledi.
22:02
‘Islak imza kumpası’ davasına sanık savunmalarıyla devam edildi: Kurum topa tutulurken ateşten gömlek giydim.
21:40
İtalya'nın Sicilya Adası'nda bulunan UNESCO Dünya Mirasları Listesi'ndeki kayaçların kırmızıya dönme nedeni araştırılıyor.
21:31
Kocaeli Üniversitesi İletişim Fakültesi öğrencileri, Kanal D'deki işine son verilen İrfan Değirmenci'ye destek için fakülte önünde bir eylem yaptı. 
21:02
Onur yürüyüşlerini tehdit eden Alperen Ocakları İstanbul İl Başkanı Kürşat Mican halkı kin ve düşmanlığa tahrikten yargılanacak.
20:37
Adana Büyükşehir Belediye Başkanı MHP'li Hüseyin Sözlü için ihaleye fesat karıştırma ve rüşvet suçlarından 5 yıl hapis cezası verildi.
20:36
Cumhurbaşkanı’na hakaret iddiasıyla 8 gündür gözaltında bulunan piyanist Dengin Ceyhan tutuklandı.
20:34
Maç sonrasında “tecavüz marşı” çaldığı için hakkında suç duyurusunda bulunulan Antalyaspor ‘Kadına Şiddeti ve İstismarı Kınıyoruz’ pankartı açtı.
20:24
HDP İzmir İl Örgütü, Mardin’in Nusaybin ilçesine bağlı Koruköy (Xerabê Bava) köyünde yaşanan ablukaya dikkat çekmek için eylem düzenlendi.
20:21
İstanbul Esenler Otogarı’nın alt katında yangın çıktı. Yangın itfaiye ekiplerince söndürüldü.
20:18
Suriye’nin resmi haber ajansı SANA, TSK’nin El Bab’a yönelik topçu ateşi nedeniyle 11 sivilin hayatını kaybettiğini iddia etti.
20:13
EMEP Aydın İl Örgütü, KHK ile ihraç edilen kamu emekçileriyle dayanışma içinde olan kurumlara düzenlenen gözaltı furyasını kınadı.
19:56
Soma Katliamı’ndan kurtulduktan sonra katliamı protesto ettikleri için haklarında dava açılan 10 madenci beraat etti.
19:47
Birleşik Metal-İş Sendikası İzmir Şubesi, Senkromeç’de devam eden işten atmalarla ilgili Konak'ta basın açıklaması yaptı.
19:36
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, El Bab operasyonunun ardından hedefin Rakka olduğunu açıkladı.
19:16
HSYK, Yargıçlar Sendikası Genel Sekreteri Hakim Ayşe Sarısu Pehlivan hakkında Evrensel’e yaptığı açıklamalar nedeniyle inceleme izni verdi.
18:59
15 Temmuz’da Cumhurbaşkanı Erdoğan’a dönük suikast iddiasıyla açılan davanın duruşmasına sanık savunmalarıyla devam edildi.
18:53
İzmir Aliağa’da faaliyet gösteren termik santralin genişletilmesi istemi üzerine ‘ÇED olumlu’ kararı iptal edildi.
18:47
Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu, Müjdat Gezen Sanat Merkezi'ne yapılan saldırıyı kınadı.
18:12
Anayasa değişikliği referandumunda “Hayır” diyeceğini açıklayan sanatçı Tilbe Saran, Evrensel gazetesine değerlendirmede bulundu.
17:59
Tuzla’da bulunan Konveyör Fabrikasında düşük ücret ve zamlar karşında iş yavaşlatan işçiler patrondan öğüt yerine yaşanacak ücret talep ediyor.
17:52
Galatasaray yönetimi, Sportif A.Ş. Yönetim Kurulu'nun Bruma'ya verdiği 65 bin Euro cezayı onayladı.
17:45
HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ'ın milletvekilliğinin düşürülmesinin ardından HDP Milletvekili Yiğitalp Meclis kürsüsünü işgal eylemi yaptı.
17:43
Ankara’da hastane çıkışında gözaltına alınan HDP Diyarbakır Milletvekili İdris Baluken tutuklandı.
17:40
HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ’ın milletvekilliğinin düşürülmesi kararı Mecliste tartışmalara neden oldu.
17:31
108 kişinin yargılandığı futbolda şike kumpası davasında iddianamenin özetinin okunması tamamlandı.
17:30
Adıyaman'ın Belenli Köyü Ortaokulu'nda yedikleri yemekten zehirlenen 21 öğrenci hastanelik oldu.
17:26
Hastaneden çıkarken gözaltına alınan İdris Baluken’in tutuklanmasına yapılan itiraz Diyarbakır 1'inci ve 2'inci Ağır Ceza Mahkemelerinde reddedildi.
17:21
Ahmet Şık: Cemaatin hakim ve savcılarının başına ne geldiyse, AKP'nin tetikçiliğini üstlenen hakim ve savcıların başına da bu gelecek.
17:21
HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş için Ağrı'da yargılandığı bir davada 5 ay hapis cezası verildi.
17:20
Tarihi yapıya kaçak kat çıkan işyeri yıkımı durdurmak için kaçak kata ‘Evet’ pankartı astı.
17:20
Komili ve Kırlangıç zeytinyağı markasının üreten gıda şirketinin yüzde 55.25 hisseleri Amerikalı şirkete satıldı.
17:19
Suriye ordusu, Halep'in doğu kırsalında IŞİD'e yönelik ilerleyişini sürdürüyor. Stratejik Ram el Harmel el İmam kasabası da ordunun kontrolüne geçti.
17:14
Federal Kürdistan Bölgesi Başkanı Mesud Barzani, Türkiye'ye geliyor.
17:13
Galatasaray ile Beşiktaş arasında oynanacak derbinin bilet fiyatları açıklandı. Sarı kırmızılı taraftar 100 TL'den başlayan fiyatlara tepki gösterdi.
17:12
Kayyım atamasıyla görevinden alınan Mardin Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanı Ahmet Türk, CHP Milletvekili Deniz Baykal’ı Mecliste ziyaret etti.
17:10
Tarsus'ta belediyenin 8 Mart'ta düzenlemeyi planladığı 'Tarsus Güzelini Seçiyor' adlı güzellik yarışması, kamuoyunun tepkisi ile iptal ettirildi.
17:08
Bir haftadır gözaltında olan Piyanist Dengin Ceyhan tutuklanması talebiyle adliyeye sevk edildi.
17:00
Antalya Muratpaşa Belediyesi'nin bu yıl 2.'sini düzenlediği Muratpaşa Öykü Ödülleri'nin seçici kurulu belirlendi, onur ödülü Zülfü Livaneli'nin.
16:57
Vialand AVM'deki çıplak arama skandalında savcının hazırladığı iddianamede haksız arama, hakaret ve basit yaralama var 'istismar' yok!
16:53
!f ² Bağımsız Film Festivali filmleri, Suriyeli mülteciler için Antep’te Arapça altyazılı olarak gösterilecek.
16:50
MHP'li muhaliflerden Meral Akşener, MHP Lideri Bahçeli'nin 'kurun partinizi boyunuzun ölçüsünü alalım’ açıklamasına yanıt verdi.
16:45
Suriye Demokratik Güçleri (SDG), Rakka'nın doğu kırsalında 8 köyü daha IŞİD'den aldı. SDG'nin ilerleyişi sürüyor.
16:40
Emek Partisi’nin Çorlu’da düzenlediği etkinlikte referanduma ilişkin konuşan EMEP MYK Üyesi Levent Tüzel, ‘Hayır’ın gerekçelerini anlattı.
16:34
İstanbul Altunizade'de Acıbadem Hastanesi inşaatında çalışırken sendikalı oldukları için işten atılan işçilerin direnişi kazanım getirdi.
16:32
Anayasa değişikliği referandumu öncesi Dersim'de de 'Hayır' platformu kuruldu. Yapılan açıklamada ‘Hayır’ı örgütlemeye çağırıyoruz' denildi.
16:31
Türkiye’de bir yılda 750 bin 336 daire inşaa edildi, daire sayısında İstanbul ilk sırada.
16:29
İstanbul Taksiciler Esnaf Odası, yakın zamanda ‘Lüks taksi’ seçeneğinin hayata geçirileceğini açıkladı.
16:20
Aydın Kent Meydan'ında basın açıklaması yapmak isteyen kamu emekçileri zor kullanılarak gözaltına alındılar.
16:11
HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ'ın vekilliği, hakkındaki kesinleşmiş hapis cezası gerekçe gösterilerek düşürüldü.
16:06
Galatasaray Spor Kulübü, hakem hatalarının yaşandığını gerekçe göstererek resmi sitesinden açıklama yaptı.
15:54
Yaralı ve yerde yatan bir Filistinliyi başına ateş ederek öldüren İsrail askeri yalnızca 18 ay hapis cezasına çarptırıldı.
15:49
Trabzonspor, ikinci yarılarda ilk 5 maçlar baz alındığında 13 puanla son 12 sezonun en iyi performansını sergiledi.
15:46
Malatya'nın Darende ilçesinin Kaymakamı Ali Türk, 'FETÖ' soruşturması kapsamında Gaziantep'te tutuklandı.
15:45
Irak Federal Polisi Komutanı General Raid Şakır Cevdet, yoğun çatışmaların ardından “IŞİD'in Musul havaalanından çekildiğini” açıkladı.
15:41
Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Yıldırım’ın öve öve bitiremediği Mersin Şehir Hastanesi'nde yaşanan hemşire krizi vatandaş kamerasına yansıdı.
15:36
CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, Başbakan Binali Yıldırım’a Nusaybin Koruköy’deki işkence iddialarını sordu
15:26
Göçmen Dairesi'nin 130 mültecinin yaşamını yitirdiği verilerinin yer alması akıllara ölümlerin neden ve nasıl meydana geldiği sorusunu getiriyor.
15:24
Türkiye genelinde Ocak ayında protesto edilen senetlerin sayısı yalnızca yüzde 2.8 artarken, toplam turarında patlama yaşandı.
15:18
Tarsus Kadın Cezaevinde tutulan kadınların, hak ihlallerine karşı başlattığı eylem sonucu cezaevi idaresi geri adım attı.
15:13
HDP Diyarbakır Milletvekili İdris Baluken, geçirdiği ameliyat sonrası hastaneden çıkarken gözaltına alındı.
15:10
Sultangazi’de Eğitim Sen’in çağrısıyla bir araya gelen öğretmen ve öğrenciler, on binlerce kamu emekçisinin KHK’lerle ihraç edilmesini protesto etti.
15:10
Nusaybin'e bağlı Koruköy köyünde 11 Şubat’ta başlayan abluka devam ediyor. Valilik ise operasyonların hukuk kuralları çerçevesinde yürüdüğünü söylüyor
15:03
Emek Partisi Bölge Örgütü 21 Şubat Dünya Anadil Günü'ne ilişkin yaptığı açıklamada ‘Tek adam iktidarı, tek dili dayatıyor’ dedi.
14:52
21 Şubat Dünya Anadil Günü dolayısıyla Diyarbakır’da İHD, TİHV, Tabip Odası, MAZLUM-DER ve Diyarbakır Barosu ortak bir  açıklama yaptı.
14:52
Yurttaşlık Derneği, Prof. Dr. İştar Gözaydın’ın tutukluluğuna tepki gösterdi ve derhal serbest bırakılmasını istedi.
14:44
Mersin'de kendisini şiir düşünürü olarak tanıtan Oktay Avcu tarafından asılan 'Atatürk de evet diyor' pankartı tepki çekti.
14:40
Kılıçdaroğlu, 'Sen kendi çocuğunu el Bab'a niye göndermiyorsun? Kimin çocuğuna güveniyorsun? Garibanın çocuğuna' dedi.
14:35
Marmara Üniversitesi Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ndeki görevinden ihraç edilen Prof. Dr. Özdemir Aktan, hastaneden alkışlarla uğurlandı.
14:27
CHP Milletvekili Aytuğ Atıcı: 'Evet' dersek Cumhurbaşkanı, yani bir partinin de genel başkanı aynı zamanda hazinenin de anahtarına sahip olacak.
14:25
Avcılar’da ihraç edilen öğretmenler için velilerle yapılan açıklamaya TOMA ve bir otobüs dolusu çevik kuvvet getirildi, veliler tepki gösterdi.
14:22
EMEP, başkanlık referandumunda 'Hayır' diyecek olanları hedef gösteren ifadeleri sebebiyle Erdoğan ve Bahçeli hakkında suç duyurusunda bulundu.
14:20
Türkiye Yazarlar Sendikasının başlattığı kampanya kapsamında tutuklu Cumhuriyet Kitap Eki Yayın Yönetmeni Turhan Günay'a kitap gönderdi.
14:15
Nusaybin Koruköy’e (Xerabê Bava) gitmek isteyen heyet bugün de engellenirken, köyün olduğu bölgeden top sesleri yükseldi. 
14:08
HDP grup toplantısında konuşan Sırrı Süreyya Önder, ‘Cemrenin üçüncüsü Nisan’ın 16’sında düşecek baharın gelişini 16 Nisan’da kutlayacağız’ dedi.
14:07
Euroleague yönetimi, Galatasaray Odeabank ile Kızılyıldız arasında oynanacak basketbol maçı öncesi ek güvenlik önlemlerinin alınmasını istedi.
14:05
Suudi Arabistan Dışişleri Bakanı Adİl el Cubeyr, ABD ile istişare içinde olduklarını belirterek Suriye'ye asker gönderme planları olduğunu söyledi.
13:58
Mardin Büyükşehir Belediye eşbaşkanı Ahmet Türk, saat 15.00’te CHP Milletvekili Deniz Baykal ile bir araya gelecek
13:56
Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev eşi Mehriban Aliyeva’yı geçen yılki anayasa referandumuyla oluşturulan yardımcılık görevine getirdi.
13:53
Libya’nın Zawiya kenti sahiline 74 mültecinin cansız bedeni karaya vurdu.
13:52
Batman'da 5 gündür elektriksiz kalan mahalleli DEDAŞ binasını bastı.
13:48
Dükkanlarının bulunduğu caddenin trafiğe kapatılmasından dolayı iş yapamayan Adana esnafı caddenin trafiğe açılmasını istedi.
13:46
HDP grup toplantısında Dünya Anadil Günü dolayısıyla konuşan Ahmet Türk ‘Şiddet özgürlük talebini susturamaz’ dedi.
13:33
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Aydın programının iptal edildiği duyuruldu.
13:31
MHP Kocaeli İl Örgütü, il binasında '17-25 Aralık’ı sen bilirsin Türkiye', 'Anaları ağlatanı sen bilirsin Türkiye' yazılı afişleri unutmuş.
13:21
Vali Kutlu Aktaş İlkokulu'nun tam gün eğitime geçmesine tepki gösteren ÖVDER, topladığı imzaları İzmir Valiliğine iletti.
13:15
Artvin Arhavi'de ilçenin ortasında yer alan HES projesi için bilirkişi evlere zarar verdiğini söyledi, ancak DSİ 'Zarar vermez' dedi.
13:13
Dersim merkezde gençler, hava koşulları nedeniyle aç kalınca şehir merkezine inen 5 domuzu elleriyle yemek vererek besledi.
13:05
23 yıl önce gerçekleşen Sivas katliamının davasının 11. celsesi  Ankara 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görüldü
13:03
Orkide Yağ'da kayyım tarafından kapı önüne konan işçiler tepkili: 15 Temmuz gecesi sokaktaydık. Paralele karşı atanan kayyım bizi mağdur etti.
12:57
Ardahan Göle yine Türkiye'nin en soğuk yerleşim birimi oldu. Hava sıcaklığı eksi 33 ölçüldü.
12:53
Özgür Gündem’de 'Nöbetçi Genel Yayın Yönetmenliği' kampanyasına katılan gazetecilere açılan davanın duruşması 4 Temmuz’a ertelendi
12:43
Başbakan Binali Yıldırım, referandumda 'Evet'e ikna olmayan MHP'lilere şirin gözükmek için bozkurt işareti yaptı.
12:42
Adana’da ihraç edilen öğretmenler Şakirpaşa Mahallesinde bildiri dağıtarak KHK’lara karşı mücadele çağrısı yaptı.
12:37
Sırp basketbolcu Djordje Gagic, Spor Toto Basketbol Ligi ekiplerinden İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne transfer oldu.
12:30
Akhisar maçında hafif sakatlanan Ricardo Quaresma'nın Galatasaray derbisi öncesinde riske edilmemesi bekleniyor.
12:20
'Futbolda şike kumpası' kurduğu gerekçesiyle haklarında dava açılan 15'i tutuklu 108 sanığın yargılandığı davanın ikinci duruşması başladı.
12:16
İsveç’in başkenti Stockholm’de dün akşam polisin gözaltı yapması sırasında başlayan olaylar polisin ateş etmesiyle büyüdü ve yoğun çatışmalar yaşandı.
12:16
Portekizli yıldız ile teknik direktör Igor Tudor arasındaki kriz çözüldü. Yönetim ise Bruma'ya para cezası vermeye hazırlanıyor.
12:09
Fenerbahçe'nin deneyimli kalecisi Volkan Demirel ile yönetimin sözleşme uzatmama kararı alması, Demirel'in ayrılık aşamasında olduğuna dikkat çekiyor.
12:00
FETÖ'den tutuklu 2 generale, Şırnak'ta işledikleri iddia edilen suçlardan takipsizlik kararı verildi.
11:42
Alman devlet kanalı ARD, Türkiye’deki zor durumdaki sığınmacıların organlarını sattığını iddia etti.
11:39
Deutschlandfunk yazarı Heinrich, AKP Hükümetinin Almanya’daki çalışmalarını değerlendirirken, Türkiyeliler arasındaki kutuplaşmaya dikkat çekti.
11:35
Van'da kayyım atanması sonrasında işten atılan işçiler ve Sendika yöneticileri ile görüştük.
11:24
Bu yıl yedincisi düzenlenen Sadri Alışık Anadolu Tiyatro Oyuncu Ödülleri sahiplerini buldu.
11:23
Zeliha Öztürkkan'ın sergisi 'Ruhun Yolculuğu'nun geliri, Evlat Edinme Derneği (KOREV) ve ‘Hayat Sende’ derneklerine bağışlanacak.
11:17
Mumia Abu Jamal, 52 yıl önce bugün öldürülen Malcolm X'i anlatıyor: Benim için onu dinlemek, gök gürültüsünü dinlemek gibiydi.
11:13
Libya'nın doğusunda 60 yaş altı kadınların tek başına yurtdışına seyahat etmesi yasaklandı.
11:07
Pakistan'ın Hayber-Pahtunhva bölgesine bağlı Çarseda ilçesindeki adliye binası yakınlarında patlamalar sonrasında çatışma yaşandı en az 5 kişi öldü.
11:00
Rakka pazarlığına değinen Bahçeli 'Taktik destek vereceğiz' diyen Yıldırım'a 'Gerekirse Rakka'ya milli kudret yıldırım gibi inmelidir' yanıtını verdi.
11:00
Ukrayna'da cezaevlerindeki mahkumlar, koğuşlarının elektrik, su, doğalgaz faturalarını kendileri ödeyecek. 
10:57
Fransız polisi, Marine Le Pen’in liderliğini yaptığı aşırı sağcı Ulusal Cephe Partisi’nin Paris’teki merkezine baskın düzenleyerek, arama yaptı.
10:50
Muğla'nın Dalaman ilçesinde askeri minibüs devrildi. 1'i uzman çavuş diğerleri er, 7 asker yaralandı.
10:48
2016'da 202 milyon 232 bin metrekare inşaat yapıldı. Bu rakam 25 bin futbol sahasına denk geliyor.
10:39
Ali İsmail Korkmaz davasında Yargıtay sanıklar Ebubekir Harlar ve Hüseyin Engin’e verilen cezayı az bularak dosyayı mahkemeye iade etti
10:37
Mavi Yeşil Doğa ve Bilim Derneği, Asi Nehri'nde yaşayan ve popülasyonu her geçen gün azalan kababurun balığının korunması için çalışma başlattı.
10:34
Adana Barosu Çocuk Hakları Komisyonu 11 öğrencinin öldüğü Aladağ yurt yangını ile ilgili 'soruşturmanın genişletilmesi' isteğinde bulundu.
10:29
Darbe girişimi sırasında Astsubay Kıdemli Başçavuş Ömer Halisdemir'in öldürülmesiyle ilgili yargılanan 18 asker hakim karşısına çıktı.
10:19
Ülkücü Ozan Arif de referandumda 'Hayır' diyeceğini 'Cahilce evet deme' şiiriyle duyurdu.
10:18
İran üzerinden Türkiye'ye giriş yapan mültecinin soğuktan ayakları donunca ayak parmakları kesildi.
10:15
CHP’liler Maltepe’de Samet Burak Sarı'nın tutuklanmasını protesto etti. CHP’li Yarkadaş, hayır oyları arttıkça tutuklamaların da arttığını söyledi.
10:04
El Bab’da IŞİD’in yerleştirdiği el yapımı patlayıcıların temizliği sırasında meydana gelen patlamada 1 astsubay hayatını kaybetti, 2 asker yaralandı.
09:52
Merkez Bankası'nın sıkılaştırma adımlarıyla 3.61 liraya kadar gerileyen dolar yeni güne 3.63 lira aralığında başladı.
09:43
ABD Başkan Yardımcısı Mike Pence, ABD'nin Avrupa Birliği ile 'daha derin bağlar kurmaktan yana' olduğunu söyledi.
09:32
Soma davasında savcının mütalaa vermemesini değerlendiren avukat Selçuk Kozağaçlı, ‘Üçüncü kez süre istenirse anlayacağız ki müdahale ediilyor’ dedi.
09:29
Urfalıların kahvaltıda vazgeçmediği ana katkısı et olan tirit ustalarından Bedir Gül, ‘Tiritle güne başlayan kişi başka öğün yemese de olur’ diyor.
09:12
Mersin’de Sünni Din Adamı İbrahim Yüce ve Alevi Dedesi Hasan Kılavuz, referandumda tercihlerin hem dini hem de tarihsel açıdan önemine dikkat çekti.
08:24
Suriye'nin kuzeyinde Suriye Demokratik Güçleri ile TSK destekli cihatçı gruplar arasında Efrin kantonu ve Azez sınırında çatışmalar yaşanıyor.