00:57
İstanbul Üniversitesi dahil 10 üniversitenin bölünerek başka üniversiteye taşınma kararına İstanbul Üniversitesi öğrencileri tepkili.
00:05
Erdoğan Yeşilay Cemiyeti'nin ödül töreninde alkolü hedef aldı: Ne adına, özgürlük adına. Sevsinler böyle özgürlüğü. 
23:45 GÜNCELLENDİ
Ankara Valiliği, 1 Mayıs mitingi için istediği ikinci başvuruyu onayladı. Sendika ve meslek odaları 1 Mayıs Tandoğan Meydanında olacak.
23:09
Urfa'da M.Y. isimli erkek, 3 arkadaşıyla birlikte kızının da aralarında olduğu 3 çocuğa istismarda bulunmaktan gözaltına alındı. 4 erkek tutuklandı.
22:28
Cumhurbaşkanlığı ve milletvekili genel seçiminin 24 Haziran'da yapılmasına ilişkin TBMM kararı, Resmi Gazete'nin mükerrer sayısında yayımlandı.
22:16
Urfa'da 25 yaşındaki bir inşaat işçisi, ücreti ödenmediği gerekçesiyle eylem yaptı. İşçi, sokak ortasında 'Paramı istiyorum' diye bağırdı.
21:57
ABD Dışişleri Bakanlığı insan hakları raporunda Türkiye'deki OHAL'in hak ve özgürlükleri kısıtladığına dikkat çekildi.
21:33
ABD'li 66 senatör, tutuklu yargılanan rahip Andrew Craig Brunson davası nedeniyle Türkiye’ye karşı bazı önlemler alınabileceği konusunda uyardı. 
21:27
Türkiye Kupası yarı final rövanş maçındaki olaylar sebebiyle Fenerbahçe ve Beşiktaş kulüpleri Profesyonel Futbol Disiplin Kuruluna sevk edildi.
21:15
HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli: 7 Haziran'da ona dersini vermiştik. Tarihi iyi seçmiş, 7 gün 24 saat paniği devam ettireceğiz.
20:55
Eğitim Sen İzmir Şubeleri: Susma ses çıkar meslek onuruna sahip çık.
20:29
Ankara Kadın Platformu çocuk istismarı yasa tasarısı ile ilgili basın açıklaması gerçekleştirdi. 
20:13
Dışişleri Bakanlığı Sözücüsü Hami Aksoy, ABD Dışişleri Bakanlığı'nın erken seçimle ilgili 'endişeliyiz' açıklamasına yanıt verdi: Art niyetli
19:40
Halkların Demokratik Partisi Kocaeli'de halk toplantısı gerçekleştirerek seçim hazırlıklarına başladı. 
19:27 GÜNCELLENDİ
Sinop'ta nükleere santrale karşı yapılması planlanan miting yasaklandı, ‘Çernobil'den Fukuşima’ya Nükleer Santraller Gerçeği’ paneli ise iptal edildi.
19:21
Yazar ve senarist Osman Şahin, 48 yıldır tanıklık ettiği hikayeleri kaleme almaya ve senaryolar yazmaya devam ediyor. 
19:16
Rusya'da yasaklanan mesajlaşma uygulaması Telegram'ın ‘IP hopping’ denen bir yöntemle sürekli adres değiştirdiği bildirildi.
19:08
İtalya'nın Venedik kentinde bir rahibin, görevli olduğu kilisenin kasasından 500 bin avro çalarak kumar oynadığı ortaya çıktı.
19:04
16 ay önce pilot olarak başlayan Facebook doğrulama aracı projesini kullanan ülkelerin sayısı bir ay içerisinde ikiye katlandı.
18:59
Almanya'nın Köln kentindeki Ermeni Soykırımı anıtının, belediye tarafından kaldırılması tepkilere neden oldu.
18:55
Stockholm başta olmak üzere İsveç’in 6 kentinde meydanlara çıkan binler, cinsel istismara sessiz kalan İsveç Akademisi üyelerinin istifası istedi. 
18:48
Siyasal ve Sosyal Araştırma Merkezi (SAMER) Koordinatörü Yüksel Genç, erken seçim kararının Kürt illerine yansıması hakkında bilgi verdi.
18:42
Antalya'nın Alanya ilçesinde bir sitenin bahçesinde kafası ve bacakları kesilerek öldürülmüş kedi bulundu.
18:41
MMO, her ay iktisatçı-yazar Mustafa Sönmez’in katkısıyla hazırladığı sanayinin sorunları bülteninin 38’incisini 'Büyümenin Arka Yüzü' konusuna ayırdı.
18:40
Uşak'ta Sevgi Evleri Çocuk Yuvası ve Kız Yetiştirme Yurdundaki görevlilerin toplam 28 çocuğa cinsel istismar ve şiddet uyguladığına dair dava görüldü.
18:36
Doç. Dr. Esra Arsan, medya üzerindeki basıkları ve haberciliğin karşı karşıya olduğu sorunları değerlendirdi.
18:30
Erken seçim kararı sonrası bölge illerinde sınava girecek olan gençler, 'İktidar için geleceğimizin hiçbir önemi yok' diyorlar.
18:04
Emek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Levent Tüzel, AKP-MHP ittifakının erken seçim kararı sonrası yaşanan gelişmeleri değerlendirdi.
17:55 GÜNCELLENDİ
Türkiye 24 Haziran'da cumhurbaşkanını ve milletvekillerini seçmek için sandık başına gidecek. Peki bundan sonra izlenecek süreç nasıl olacak?
17:53
Denizli Sarayköy'deki yurttaşlar, 300 günde biteceği söylenen altyapı çalışmalarının bitmemesine tepki gösterdi.
17:49 GÜNCELLENDİ
1 yıl 3 ay hapis cezası onanan ve 6 aylık infaz erteleme süresi bugün dolan Öğretmen Ayşe Çelik 6 aylık bebeğiyle cezaevine girdi.
17:44
Tıp Tarihi ve Tıp Etiği Uzmanı Dr. Cemal Güvercin, geleneksel tıbbın gelişimi sürecinde denenmiş ve vazgeçilmiş bir yöntem olduğunu belirtti.
17:41
Tarihi 24 Haziran 2018 olarak belirlenen AKP ve MHP'nin erken seçim önergesi 386 oyla TBMM'de kabul edildi.
17:40
TTB'nin aşılama konusunda yasal düzenleme yapılması için hazırladığı yasa taslağı, bir grup hekim milletvekili tarafından Meclis'e sunuldu.
17:09
Mehmet Özyazanlar, Fenerbahçe-Beşiktaş arasındaki Türkiye Kupası yarı finalinde çıkan olayları yazdı: Cinnet tablosu
17:05
Direnişteki Ege Üniversitesi işçilerini ziyaret eden Genel-İş Genel Başkanı Çalışkan 'Hak ettiğimiz kadroyu alana mücadelemizi sürdüreceğiz' dedi.
16:48
Karabağlar Uzundere köyünde jeotermal santral kuyuları için verilen ‘ÇED gerekli değildir’ kararı iptal edildi. Köylüler iptal kararı sonrası umutlu.
15:08
Elif Çongur, Fenerbahçe-Beşiktaş derbisinin ardından yazdı: Bölüm sonundaki canavarla burun burunayız artık. Uçurum gözümüzün içine içine bakıyor.
14:53
Bu hafta 6'sı yerli olmak üzere vizyona 11 yeni film giriyor.
14:51
Betam tarafından yapılan araştırmaya göre Türkiye, 'Avrupa’da çocuk yoksunluğunun en yoğun olduğu ülke' konumuna düştü.
14:42
Afyonkarahisar Valisi Mustafa Tutulmaz, Afyon Uluslararası Turizm ve Lezzet Festivali için hazırlanan dana çevirmenin yanmasını değerlendirdi.
14:23
CHP İstanbul Milletvekili Didem Engin 24 Haziran’da yapılacak cumhurbaşkanlığı seçimi için aday olacağını duyurdu.
14:02
'Dünya Hasankeyf ve Sur için Küresel Eylem Günü' ilan edilen 28 Nisan'da 20 ülkede eş zamanlı bir dizi eylem ve etkinlik düzenlenecek.
13:52
MotoGP'de sezonun üçüncü yarışı, 22 Nisan Pazar günü ABD'de koşulacak.
13:46
Avusturyalı Thiem'e 2-1 yenilen Sırp tenisçi Novak Djokovic, Monte Carlo Tenis Turnuvası'na son 16 turunda veda etti.
13:39
HDP'li Ayhan Bilgen partisinin genel merkezinde düzenlediği haftalık basın toplantısında, ilk olarak erken seçim kararını değerlendirdi.
13:18
Iğdır Sanayi Sitesinde meydana gelen patlamada 1 kişi hayatını kaybetti, 13 kişi yaralandı, çok sayıda iş yeri ile araçta hasar oluştu.
13:10
İstanbul Fatih'te 'Biz Anadoluyuz' projesi kapsamında Hakkari'den gelen öğrencileri taşıyan 2 tur otobüsü çarpıştı. Kazada 19 öğrenci yaralandı.
13:02
13 Nisan'da gözaltına alınan Etkin Haber Ajansı editörü Semiha Şahin ve muhabiri Pınar Gayıp tutuklandı.
13:01 GÜNCELLENDİ
Hükümet, 15 yeni üniversite kurulmasına ilişkin kanun tasarısını Meclise sundu. Tasarıyla İstanbul, Gazi ve İnönü de dahil 10 üniversite bölünecek.
12:50
Arsenal'de 22 yıldır teknik direktörlük yapan Arsene Wenger, sezon sonunda görevinden ayrılacağını açıkladı.
12:34
CHP'li Engin Altay, 'Parti Meclisimiz, en sağlıklı değerlendirmeyi yapacak ve herkesin ‘İşte şimdi oldu’ dediği bir aday çıkaracaktır' dedi.
12:25
CHP Genel Başkan Yardımcısı Öztürk Yılmaz 'Genel başkanımızın aday olmaması ve partimizin ilgili organlarının tevdi etmesi halinde adayım' dedi
12:10
#OnurBarışÖzgürlük İnisiyatifi, Şubat ayından beri tutuklu bulunan Prof. Dr. Onur Hamzaoğlu'ya dayanışma kartı gönderdi.
11:51
TÜİK'in açıkladığı Tüketici Güven Endeksi'ne göre ekonominin daha kötüye gideceğini düşünenlerin sayısı çoğaldı.
11:50
Bornova Çiçekliköy'deki sit alanında hukuksuzca başlatılan inşaata dair belediye ve bakanlık yetkililerinin yargılanmasına için izin çıkmadı.
11:38
Marmaris’te siyasi parti, sendika ve kitle örgütleri, Milli Eğitim Bakanlığı'nın ortaöğretime geçiş sistemini yeniden yapılandırmasını protesto etti.
11:27
Van'da düzenlenen Evlilik İhtiyaçları Fuarı'nda, yaşları 5 ila 10 arasında değişen kız çocukları gelinlik giydirilerek fuar alanında dolaştırıldı.
10:55
Oyuncu Türkan Şoray, bağırsak enfeksiyonu nedeniyle pazartesi gününden bu yana hastanede tedavi görüyor.
10:42
Gazeteci-Yazar Ercüment Akdeniz'in mültecilerin yaşamlarını anlattığı 'En Güzel Şarkı' kitabı raflardaki yerini aldı.
10:30
ABD Başkanı Donald Trump, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'i Beyaz Saray'a davet etti.
09:33 GÜNCELLENDİ
Fenerbahçe ile Beşiktaş arasında oynanan Türkiye Kupası yarı final maçı, çıkan olaylar sebebiyle 57. dakikada tatil edildi.
09:22
Fatih Terim, Galatasaray'ın Akhisar'a 2-0 kaybettiği Türkiye Kupası yarı final maçındaki 'sportmenliğe aykırı hareketi' nedeniyle PFDK'ye sevk edildi.
08:58
MÜSİAD Genel Başkanı Abdurrahman Kaan, 'MÜSİAD olarak 24 Haziran erken seçim kararını olumlu görüyoruz ve memnuniyetle karşılıyoruz' dedi.
08:38
Denizli'de fabrika işçilerini taşıyan otobüsün bir otomobille çarpışması sonucu otomobildeki 3 kişi hayatını kaybetti, 9 kişi yaralandı.
08:26
MİT tarafından düzenlenen operasyonla Gabon'dan Türkiye'ye getirilen 'FETÖ' şüphelisi 3 kişi tutuklandı.
08:18
Afrin operasyonu kapsamında bölgedeki arama tarama faaliyetlerinde görevli bir asker, el yapımı patlayıcının infilak etmesi sonucu hayatını kaybetti.
04:43
Aydın Söke'de kurulu SİBAŞ'ta işçi kıyımı sürüyor. Daha önce 43 işçiyi işten atan SİBAŞ patronu bu kez 11 sendika üyesi işçiyi daha işten attı.
04:34
Erken seçim kararına dair konuşan Diyarbakırlılar, iktidarın siyaseten ve ekonomik olarak bunalıma girdiği için seçim kararı alındığını düşünüyor
04:29
Tahir Şilkan, Oktay Akbal’ın ilk öykü kitabı 'Önce Ekmekler Bozuldu'yu yazdı: Önce ekmekler bozuldu, sonra her şey...
04:27
Alman Sendikalar Birliği (DGB), 1 Mayıs 2018’de işçi ve emekçileri 'Dayanışma, Çoğulculuk ve Adalet' sloganı altında alanlara çıkmaya çağırıyor.
04:07
Siyaset Bilimci, Dr. Deniz Yıldırım, 24 Haziran’da yapılacak seçimi Evrensel'e değerlendirdi.
03:40
Kayseri'de çalışan Öz İplik-İş üyesi bir grup işçi, yazdıkları mektupta 1 Mayıs'ın bulundukları yerde güçlü kutlanması gerektiğini ifade ettiler.
03:37
Kayseri'de işten atılmış eski Hak-İş üyesi bir metal işçisi sendikal bürokrasiye eleştiri getirerek, 1 Mayıs'ın ortak kutlanması gerektiğini yazdı.
03:32
Liman-İş ve TÜMTİS üyesi işçiler, 1 Mayıs öncesi Evrensel'e konuştu: ‘İnsanca yaşam birlik ve mücadeleden geçiyor’
03:23
Eğitim Sen Kayseri Şube ile Türk Eğitim-Sen Kayseri 2 No’lu Şube başkanları, performans sistemi saldırılarına karşı ortak hareket etme çağrısı yaptı.
03:22
Alper Kaya, Mücahit Pehlivan'ın yazıp yönettiği korku filmi 'Sandık'ı yazdı.
03:12
Adana'dan bir işçi Evrensel'e yazdığı mektubunda, 24 Haziran'da yapılacağı açıklanan erken seçimi değerlendirdi: Hayırdır, erken seçim niye?
02:39
Kırşehir'de kurulu bulunan ve Birleşik Metal-İş’in örgütlü olduğu ÇEMAŞ Döküm'de Baştemsilci Fahri Doğan, sözleşme dönemi öncesi işten atıldı.
01:44
Spor Toto Süper Lig’de 30. hafta heyecanı, Medipol Başakşehir ile Kayserispor arasında yapılacak karşılaşmayla başlıyor.