12:11
Türkiye Yazarlar Sendikası (TYS) 1 Mayıs’ta İzmir ve İstanbul’da alanlarla olacağına dair açıklama yaptı.
12:10
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Sınır ötesinde PYD'ye oraları mezar ediyoruz. Fetih yakındır. ABD'yle el ele verelim Rakka'yı DEAŞ'a mezar ederiz.
12:05
Bodrum'da belediye çöplüğünde gaz sıkışması nedeniyle yangın çıktı.
11:56
Arnavutluk'ta AB yanlısı, sosyal demokrat Ilir Meta, ülkenin yeni cumhurbaşkanı seçildi.
11:50
Süper Ligin lideri Beşiktaş 7 puan önünde olduğu en yakın takipçisi M.Başakşehir'e konuk olacak.
11:42
Adana'da milliyetçi Şair Arif Nihat Asya'nın büstünün yanına yerleştirilen mermer kaide ateşe verildi.
11:28
Emek Partisi Genel Başkanı Selma Gürkan yaptığı yazılı açıklama ile Türkiye ve tüm dünya işçi sınıfı ve emekçilerinin 1 Mayısı’nı kutladı
11:21
CHP İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş, Wikipedia'ya getirilen erişim engeline ilişkin sosyal medyadan açıklama yaptı.
11:13
Prenses Margeret ödülünü kazanan yazar Aslı Erdoğan, yurt dışı çıkış yasağı kaldırılmadığı için 9 Mayıs’taki ödül törenine katılamıyor.
11:10
Meteorolojiye göre hava sıcaklığı güney, iç ve batı kesimlerde artarak mevsim normalleri üzerinde seyredecek.
11:07
Suriye'nin güneyindeki Süveyde'de ABD destekli ÖSO'cularla ordu güçleri arasında çatışmalar yaşandı.
11:04
Şah kartalı, Afrika'dan Avrupa'ya göçü sırasında Hatay semalarındayken vuruldu. Tedavinin ardından gecikmeli olarak Afrika yolculuğuna devam etti.
11:04
Beyaz eşya ve mobilyada yarın sona erecek olan vergi indirimlerinin süresi 30 Eylül’e uzatıldı.
11:00
CHP, 81 il örgütüne 1 Mayıs'a kitlesel katılım sağlanması için genelge gönderdi.
10:56
Çanakkale'de annesini kaybettiği düşünülen domuz yavrusu orman işçileri tarafından doğal alanına yönlendirildi.
10:56
Paris'te 9 Ocak 2013’te öldürülen üç Kürt kadın siyasetçi davasında, ailelerin suç duyurusunda bulunulmasının ardından yeniden soruşturma açıldı.
10:50
Brezilya'da 35 milyon işçi ve emekçi, iktidarın taşeron çalışmayı yaygınlaştıran politikalarına karşı genel greve gitti.
10:49
Günde 12 saat asgari ücretle çalıştırılan ve asla güneşin batışına tanık olmayan AVM çalışanları birçok hastalık riskiyle de karşı karşıya.
10:34
Bir zamanlar Diyarbakır’ın pazarı olan Hevsel Bahçeleri’nde sebze ve meyve ekimine başlandı.
09:55
Fransa cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ilk turunda yüzde 4.7 oranında oy ayan Ayağa Kalk Fransa Partisi Başkanı Le Pen'i destekleyeceğini açıkladı.
09:47
Herkesin katkıda bulunabildiği açık ansiklopedi Wikipedia’nın tüm dillerdeki versiyonlarına erişim engellendi.
09:41
Dersim'in Mazgirt ilçesindeki en eski yerleşim yerlerinden biri olan Urartulardan kalma Kale Köyü Kalesi, defineciler tarafından tahrip ediliyor.
09:31
Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in birer gün arayla önce Angela Merkel ardından Tayyip Erdoğan'la görüşeceği bildirildi.
09:13
NBA'de Los Angeles Clippers, Utah Jazz'ı deplasmanda yenerek seriyi 7. maça taşıdı. Doğu'da ise iki takım daha adını üst tura yazdırdı.
09:01
Ankara'da Suriyeli mülteci aile önce tehdit edildi sonra evleri kundaklandı. Yangın sırasında evde bulunan 4 çocuk tedavi altına alındı.
08:46
Şengal'e yönelik hava saldırısı sonrası ilk kez yüz yüze görüşen Barzani ile Erdoğan'ın görüşmesinde ilişkilerin geliştirilmesi gerektiği konuşuldu.
08:42
Bursa Şehirlerarası Otobüs Terminali'nin yakınındaki özel bir firmaya ait yolcu otobüsü parkında 7 otobüs yandı.
08:28
AKP'de olağanüstü kongre tarihinin belirlenmesi sonrası, 2019 seçimlerine gidilen süreçte yeni kabine tartışmaları da başladı.
08:06
İsmailağa Cemaati'ne yakın iki grup, umre için bulundukları Mekke'de bastonlarla kavga etti.
07:41
Suriye Demokratik Güçleri, Rakka'nın batısındaki kritik Tabka kentindeki ilerleyişini sürdürüyor. (Harita: Twitter - @GeromanAt)
07:29
İdlib'de cihatçı İmam Buhari Tugayı'nın Emiri Şeyh Salih, suikastla öldürüldü.
07:22
CHP 'FETÖ' üyeliğiyle suçlananlara ilişkin intihar raporu hazırladı. İhraç edilenlerden, tutuklananlardan ve yakınlarından en az 35 kişi intihar etti.
07:08
Suruç Katliamı dosyasında savcının, iki katliamın faillerinin de aynı örgütten olduğunu söyleyerek 10 Ekim dosyasından belge istediği ortaya çıktı.
06:58
Amasya’da işçi ve emekçiler 1 Mayıs’ı Yavuz Selim Meydanı’nda düzenlenecek mitingle kutlamaya hazırlanıyor. 
06:46
Aydın'da inşaat işçilerine 1 Mayıs'a çağrı bildirilerini dağıtıldı. Dağıtım sırasında konuşan işçiler emeklerinin karşılığını alamamaktan şikayetçi.
06:40
İstanbul Ayakkabıcılar Küçük Sanayi Sitesi’nde çalışan işçilerle 1 Mayıs'ı konuştuk. İşçilerin çoğu asgari ücrete günde 10 saat çalışıyor.
06:15
Adana'da kurulu Aytek Konfeksiyon'da çalışan bir işçi çalışma koşullarını ve 1 Mayıs'a hangi taleplerle katılacağını yazdı.
06:05
Kocaeli'de 5 yıldır bir plastik fabrikasında çalışan Nesrin, çalışma koşullarını anlattı: Uzun mesailer, iş kazaları, düşük ücret...
05:57
Sincan OSB’de çalışan genç bir kadın işçi, bu yıl pazartesi gününe denk geldiği için mesai yazılma ihtimali yüksek olan 1 Mayıs için yazdı.
05:51
En az 18 aydır ücretlerini alamayan EDE Demir Çelik fabrikası işçileri 1 Mayıs’ta seslerini duyurmaya çalışacak.
05:39
1 Mayıs'ı konuştuğumuz Renault işçileri, kıdem tazminatına dair eylem yapmayan ve işçileri 1 Mayıs'ta Ankara'ya çağıran Türk Metal'e tepkili.
05:35
Ankara’da meslek lisesi öğrencileri '‘Sınavsız geçiş hakkımız geri verilsin’ talebiyle 1 Mayıs alanlarında olacak.
05:30
Kayseri Kartal Endüstri Meslek Lisesinde okuyan öğrenciler stajda yaşadıkları sorunları Evrensel'e yazdı.
05:02
Adana'dan Umut Madenli yazdı: Meslek lisesi öğrencileri staj sömürüsünden, niteliksiz eğitimden ve sınav sisteminden şikayetçi.
04:53
Adana’daki meslek lisesi öğrencileri 'Geleceğimiz için' şiarıyla 1 Mayıs’ta alanlarda olacak.
04:44
Diyarbakır'da tuğla işçileriyle 1 Mayıs taleplerini konuştuk. İşçilerin öncelikli talepleri sigortalı çalışmak ve düzenli bir ücret almak.
04:34
Dersim’de 1 Mayıs Seyit Rıza Meydanı’nda kutlanacak. Emek örgütleri 'Baskılara, savaşa ve talan düzenine karşı alanlarda olacağız' diyor.
04:20
Savaş geriliminin hissedildiği ve Trump'ın göçmen karşıtı ırkçı politikalarına tepkinin yükseldiği ABD'de 1 Mayıs taleplerine mercek tuttuk.
04:09
'Kıdem tazminatı hakkı ve fon tartışmaları' dosyamızın son gününde sendikaların tutumunu, mevcut sistemde sorunun çözüm yollarını mercek altına aldık.
04:04
Avrupa'nın gündeminde bu hafta Fransa cumhurbaşkanlığı seçimleri, Almanya'nın artan silahlanma harcamaları ve Britanya’daki erken seçimler vardı.
03:59
Konserve menemeni yiyen 4 kişinin ölmesi üzerine konserve nasıl yapılmalı ve nasıl tüketilmeli sorularını Gıda Mühendisi Özdeş Bodur sorduk.
03:54
Dünya Dans Günü kapsamında Türkiye'nin birçok ilinde onlarca etkinlik düzenlenecek.
01:57
YSK'nin kesin seçim sonuçlarını 'tam kanunsuzluk olmamıştır' diyerek açıklaması Kadıköy, Beşiktaş ve Bakırköy'de protesto edildi.
01:05
Irak’ın başkenti Bağdat'ın merkezinde bomba yüklü araçla yapılan saldırıda 6 kişi hayatını kaybetti.
00:49
İbrahim Şahin, Bylock kullandığı iddialarına karşı 'Cumhurbaşkanımızla bu kadar yakın çalışan biri olarak, ihanet edecek kadar kansız değilim' dedi.
00:40
Güney Kore kaynakları, Kuzey Kore'nin balistik füze denemesinde bulunduğunu açıkladı. ABD kaynakları bilgiyi teyit etti. (Fotoğraf arşiv)
00:17
Yrd. Doç. Dr. Ahmet Öksüz'ün mahkemede verdiği ifade sırasında Adil Öksüz'ün yengesi Havva Emel Öksüz'ün etkin pişmanlıktan faydalandığı öğrenildi.
00:10
Filipinler'in doğusundaki Mindanao adası yakınlarında richter ölçeğine göre 7.2 büyüklüğünde deprem meydana geldi.
23:35
Manisa'da 8 müşterinin hesabından kendi hesabına 940 bin lira aktaran banka çalışanı tutuklandı.
23:27
Aydın merkezli 8 ilde 'Işık Evleri'ne yönelik düzenlenen 'FETÖ' operasyonunda gözaltına alınan 23 kişiden 18'i tutuklandı.
22:46
Freedom House (Özgürlük Evi), dünya genelinde basın özgürlüklerinin durumunu incelediği 'Basın Özgürlüğü 2017' raporunu açıkladı.
22:38
Venedik Belediyesi, kente gelen turistlerin sayısını belirlemek için özel bir sayaç kurma kararı aldı.
22:10
BMİS, Jantsa fabrikasında 28 Nisan tarihinin 'İş cinayetlerinde hayatını kaybeden işçileri anma ve yas günü' ilan edilmesi için işçileri bilgilendirdi
21:45
Banvit, FIBA Şampiyonlar Ligi Dörtlü Final'in ilk maçında Fransız ekibi Monaco'yu 83 - 74 yenerek, finale yükselen ilk takım oldu.
21:38
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Avrupa Birliği Dışişleri Bakanları toplantısı için gittiği Malta'da açıklamalarda bulundu.
21:05
Mersin Dayanışma Akademisi'nden Yrd. Doç. Dr. Bediz Yılmaz Bayraktar, AKPnin Suriyeli mültecileri kendi çıkarları doğrultusunda kullandığını belirtti.
20:53
ABD ordusu, Suriye'nin kuzeyinde Türkiye sınırına zırhlı araçlar konuşlandırdı.
20:46
İstanbul Avcılar’da sendikalar, siyasi parti ve kitle örgütleri bir araya gelerek 1 Mayıs’ı kutladı. Bakırköy'deki 1 Mayıs mitingine çağrı yapıldı.
20:46
Avrupa Birliği, 16 Nisan'da yapılan anayasa değişikliği referandumunun sonuçlarına ilişkin açıklama yaptı.
20:40
İzmir Kadın Platformu, Bornova'da referandum sonuçlarını protesto eden kadınların tutuklanmasını protesto etti. 
20:36
Sakarya'nın Akyazı ilçesinde boru döşenen kanalda toprak altında kalan Cengiz Polat, itfaiye ekipleri tarafından kurtarıldı.
20:24
Çeşme'de dalış turizmi ve yapay resif olması için TCSG 68 Sahil Güvenlik Gemisi törenle batırıldı.
20:22
Urfa’da, iki aile arasında alacak verecek meselesi yüzünden çıkan, tabanca ve tüfeklerin de kullanıldığı kavgada, 10 kişi yaralandı.
19:28
Ankara Yüksel Cadde'sinde 1 Mayıs bildirisi dağıtan ESP ve SGDF üyeleri gözaltına alındı.
19:25
İstanbul Kurtköy’de 8’inci kattaki inşaat iskelesinden düşen Tahir Ertik yaşamını yitirdi. 
18:33
Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, referandumun iptali için CHP'yi Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'ne gitmesini ayıpladığını söyledi.
18:27
Denizli'de 'ByLock' kullandıkları gerekçesiyle, yapılan operasyonda gözaltına alınan 10 öğretmenden 9'u tutuklandı.
18:14
Suruç'ta SGDF öncülüğündeki 34 gencin canlı bomba saldırısı ile öldürülmesine ilişkin davanın ilk duruşması 4 Mayıs'ta Hilvan’da görülecek.
18:07
Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Federal Kürdistan Bölgesi Başbakanı Nêçirvan Barzani 45 dakikalık bir görüşme gerçekleştirdi.
17:41
CHP'li Niyazi Nefi Kara, Antalya Valiliği tarafından getirilen alkol kullanım yasağı kararını Meclis gündemine taşıdı.
17:33
Karadağ parlamentosu, ülkenin NATO'ya üye olmasını öngören yasa tasarısını kabul etti.
17:14
Denizli'de silah tehdidiyle genç kadına tecavüz eden Soner E. yakalanarak, tutuklandı.
17:00
Bolu-İstanbul TEM yolunun İstanbul yönünde yapılacak yol çalışması 1 Mayıs nedeniyle 3-23 Mayıs tarihlerine ertelendi.
16:54
Antalya'da 29 Mayıs 2016'da KESK tarafından düzenlenecek mitinge yasak gelmesini protesto eden 48 kişinin yargılandığı dava başladı.
16:43
İzmir'de mahkeme, Bornova Belediyesi'nin çalışanları için uyguladığı yüz tanıma sistemini, özel hayatın gizliliğini ihlal ettiği gerekçesiyle durdurdu
16:38
Adıyaman'da KESK Şubeler Platformu, Demokrasi Meydanında yaptığı basın açıklaması ile Adıyamanlı tüm işçi ve emekçileri Mayıs’ı kutlamaya davet etti
16:31
Urfa Emek ve Demokrasi Platformu, 'Savaşa ve faşizme hayır. Halklar için özgürlük' diyerek 1 Mayıs'a çağrı yapıyor.
16:28
Kendi evinde yapacakları şampiyonluk maçına ilişkin konuşan Amedspor Eşbaşkanı Nurullah Edemen, maçı kazanıp şampiyon olmak istediklerini söyledi.
16:19
Avukat Suat Eren'in duruşma salonundan darbedilerek atılmasının ardından Bakırköy Adliyesi önünde basın açıklaması yapıldı.
16:12
DİSK Çukurova Bölge Temsilciliği sabahın erken saatlerinden itibaren Çukurova ve Seyhan Belediyelerinde belediye işçileri ile bir araya geldi.
15:59
Bu hafta 10 yeni film sinemaseverlerle buluşuyor.
15:59
İzmir’de farklı alanlarda çalışan taşeron işçilerle yaklaşan 1 Mayıs’ı ve taleplerini konuştuk.
15:53
AB Bakanları Türkiye konusunda ikiye bölündü. Ancak bakanlar Türkiye'de hukuksuzlukların arttığına dönük tartışmalarda ortaklaştı.
15:50
Genel Maden İşçileri Sendikası toplu sözleşme sürecinde işçilere sormadan imza atılmayacağını açıkladı.  
15:49
Doç. Dr. Ulaş Başar Gezgin, son dönemde artan gerginlik sonrası merak ve endişeyle sorulan bu soruya yanıt aradı.
15:48
Balıkesir'de Emek Gençliği tarafından organize edilen ve pazar günü gerçekleştirilmesi planlanan piknik, OHAL gerekçesiyle yasaklandı.
15:41
İzmir'de Schneider işçileri 1 Mayıs öncesi yerel kutlama gerçekleştirdi. İşçiler kıdem tazminatı hakkına sahip çıkacaklarını haykırdı.
15:40
TMMOB emekçileri başkanlık referandumunun ardından 1 Mayıs'ta da 'hayır' demeye çağırdı.
15:37
Cem Küçük’ün ‘manyaklar’ tartışması sonrası Küçük’ü eleştirenlerden Ahmet Taşgetiren ile Star gazetesinin yollarının ayrıldığı iddiası yalanlandı.
15:28
Sur'da katledilen Diyarbakır Baro Başkanı Tahir Elçi'nin faillerinin bulunması için Diyarbakır Adliyesi önünde eylem yapıldı.
15:28
ILO Türkiye Ofisi, verilerin toplanması ve kullanılmasının iyileştirilmesi gerektiğine dikkat çekti.
15:28
1 Mayıs 1977 Katliamı'nda yaşamını yitirenler Kazancı Yokuşu'nda kırmızı karanfillerle anıldı.
15:18
Diyarbakır'da Çevreyolu refüjüne ekilen sarı ve kırmızı laleler yeşil, sarı, kırmızı görüntü ortaya çıkarınca sarı laleler biçildi.
15:18
Tokat'ta jandarma ekiplerince düzenlenen tarihi eser operasyonunda, aralarında askerlerin de bulunduğu 18 kişi gözaltına alındı.
15:17
Başkanlık referandumunda 'Hayır' sinyali veren Yıldıray Oğur'un Türkiye gazetesindeki yazılarına son verildi.
15:14
HDP'li Müslüm Doğan, Türk Halk Müziği sanatçısı Erdal Erzincan'ın TRT tarafından yasaklanmasının Meclis gündemine taşıdı.
15:11
Avrupa Konutları şantiyesinde çalışan işçiler, biriken ücretlerinin ödememesi üzerine vincin tepesine çıkarak eylem başlattı.
15:09
Balıkesir Akademik Odalar Birliği talepleriyle 1 Mayıs’ta alanlarda olacaklarını açıkladı.
15:08
Malatya'da Malatyaspor afişi asmak için aracın merdivenine çıkan itfaiye eri, minibüsün çarpması sonucu düşerek yaşamını yitirdi.
15:06
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Federal Kürdistan Bölgesi Başbakanı Nêçirvan Barzani'yi Yıldız Mabeyn Köşkü'nde kabul edecek.
15:00
Van’da saat 12.00'de Kültür Kavşağı'nda kutlanacak olan 1 Mayıs’a katılım çağrısı yapıldı.
14:54
Çorum’da bir süredir işsiz olan 40 yaşındaki Nihat Karaca intihar etti.
14:54
Sincan OSB'de kıdem tazminatı hakkının gasbına karşı bildiri dağıtmak isteyen emekçilere özel güvenlikler saldırdı.
14:49
İşçi sınıfının birlik, mücadele ve dayanışma günü 1 Mayıs Balıkesir merkezde, Bandırma, Burhaniye, Ayvalık ve Edremit'te kutlanacak.
14:43
Kocaeli’de 1 Mayıs Tertip Komitesi adına KESK, DİSK, TMMOB ve TBB, 1 Mayıs programını ve taleplerini açıkladı.
14:38
Spor yazarı Mehmet Demirkol, kendisi için 'bir gün hesaplaşacağız' ifadeleri kullanan futbolcu Emre Belözoğlu'na tepki gösterdi.
14:35
Antalya Valiliğinin 'alkol yasağı' açıklamasına CHP'den tepki: Turistler otellere mi kapatılacak? Yolda içmeyin, kumsalda içmeyin mi denecek?
14:33
Aydın eski HDP İl Eş Başkanı Tamiş (Pınar) Akpınar’ın da aralarında bulunduğu 9’u tutuklu 11 HDP üyesinin duruşmasında tahliye kararı çıkmadı.
14:30
Beşiktaş'taki 5 yıldızlı Shangri-La otelinde 14 işçi Dev Turizm-İş'e üye oldukları için işten atıldı. İşçiler otel önünde basın açıklaması yaptı.
14:27
İşçilerin birlik ve mücadele günü 1 Mayıs bu yıl Antalya’da ortak miting ile kutlanacak.
14:21
1 Mayıs öncesinde işyerlerindeki kutlamalara katılan emekçiler, kıdem tazminatının fona devredilmek istenmesine karşı mücadele çağrısında bulundu.
14:20
TÜPRAŞ'ta toplu iş sözleşmesinde anlaşmaya varılamaması nedeniyle İzmit Rafinerisi'nde iş bırakma eylemi yapıldı.
14:20
Fransa gazetelerinden L'Equipe, 'dünyanın en iyi 50 teknik adamını' sıraladı. Listede Türkiye'den hiç bir teknik direktör yer almadı.
14:16
Antalya Valiliği, ikinci bir 'alkol yasağı' açıklaması yaptı. Yasağın 'turizme darbe' kararı olmadığını, 'turistlerin huzuru için' alındığını savundu.
14:06
TÜPRAŞ'ta sürmekte olan TİS görüşmelerinin 15 Mayıs'tan itibaren Yüksek Hakem Kurulu’na gitmesi gündeme gelecek
14:04
Yol-İş, Ağaç-İş, Orman-İş ve Tarım Orman-İş, uluslararası bildiriye imza atarak ‘28 Nisan iş kazalarında yitirilenleri anma günü kabul edilsin' dedi.
14:04
Emek ve meslek örgütleri açlık grevlerinin 51. gününde olan Nuriye Gülmen ve Semih Özakça için ‘ciddi risk dönemi’uyarısı yaptı
14:03
Öğrencilerin eline idam ipi vererek sosyal medyada paylaşan öğretmene verilen 'kınama’ cezası Meclis gündemine taşındı.
13:51
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 2 Mayıs'ta AKP'ye üye olacağı açıklandı.
13:49
Cerrahpaşa Hastanesinde ve Eyüp Devlet Hastanesinde 1 Mayıs kutlandı, Bakırköy’e çağrı yapıldı.
13:45
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Federal Kürdistan Başbakanı Neçirvan Barzani'yle bugün İstanbul'da görüşecek.
13:37
Demokrasi İçin Birlik'in referandum ile ilgili yaptığı açıklamada 'Kirli sandık istemiyoruz referandum sonuçlarını kabul etmiyoruz' denildi.
13:34
Kuzey Direniş Hareketi (NMR) adlı ırkçı örgütün 1 Mayıs provokasyonlarına karşı alarma geçildi.
13:26
EMEP Kocaeli il örgütü 'İş, ekmek, özgürlük, güvenli gelecek için 1 Mayıs'a' çağrısı yaparak Gebze ve İzmit'teki kutlamalara katılacaklarını açıkladı.
13:19
Aydın Didim’de 1 Mayıs Didim Emek ve Demokrasi Platformunun çağrısıyla Belediye Kültür Parkının önündeki alanda kutlanacak.
13:15
Açık hava etkinliklerinin 18 Mayıs’a kadar yasaklandığı Antep’te, Valilik 1 Mayıs için bir saat izin verdi.
13:11
Ankara’da Mobilyacılar Sitesi’nde (Siteler) EMEP'in 1 Mayıs'a çağrı yapan bültenlerini dağıtan 3 partili karakola götürüldü.
13:07
Zeytinburnu'da 10 katlı binanın yerle bir olması sonucu 2 kişinin yaşamını yitirmesi olayında bilirkişi, Bakanlığı da Belediyeyi de sorumlu buldu.
13:06
CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan, ‘YSK, sadece sınıfta kalmamıştır. Bir üyesi hariç diğer üyeleri, tasdiknameyi hak etmiştir’ dedi.
13:03
Türk-İş Genel Mali Sekreteri ve Yol-İş Genel Başkanı Ramazan Ağar, hükümete kıdem tazminatı hakkının gasbı çabasını gündemden çıkarma çağrısı yaptı.
12:54
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Suriye'de sınır ötesi saldırıların süreceği mesajını verdi: Sınırımızda terör koridoruna asla izin vermeyeceğiz.
12:53
CHP İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş Adalet Bakanlığı’nın açıklamasını eleştirerek hakimliğe atanan 11 AKP’li ismi daha açıkladı.
12:45
Zonguldak'ta bahçesindeki parti bayraklarını indirmeye çalışanlara engel olduktan sonra tutuklanan HDP İl Eş Başkanı Salmanoğlu tahliye edildi.
12:44
Cem evinde bulunan Uğur Kurt'u vuran polise para cezası verilmesine tepki gösteren anne: Saatin kordonunu koparana 6 yıl, öldürene 12 bin lira ceza!
12:37
İzmir’de sahte rakı üreten Veysel G., rakı satın alan kişilere 'Anasonunu biraz fazla koymuş olabilirim, bol suyla için' demiş.
12:26
Adalet Bakanlığı, '900 hakim alındı, 800'ü AKP'li çıktı' iddialarını yalanladı, konuyu haberleştirmenin de gazetecilikle bağdaşmadığını öne sürdü.
12:24
İzmir'de 6 öğrencisine cinsel tacizden tutuklanan ve 102 yıl hapsi istenen okul müdürü, cezaevinden çocuklardan birine tehdit mektubu yazdı.
12:03
CHP Milletvekili Barış Yarkadaş, Erdal Erzincan'a 'hayır' dediği için sansür uygulayan TRT'ye tepki gösterdi.
12:02
Cumhurbaşkanının korumasına ilişkin olduğu iddia edilen tehdit mesajları Meclis gündemine taşındı.
12:01
Antalya'daki serasında kendisine engel olan kayayı toprağa gömmek isteyen Şaban Küp, kayanın altında kalarak yaşamını yitirdi.
11:53
CHP İzmir Milletvekili Musa Çam referandumla ilgili Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’ne (AİHM) itiraz başvurusunu yaptı.
11:50
TBMM Başkanlığı Hakimler ve Savcılar Kurulu Üye seçimi için başvuru ilanı için duyuru yaptı.
11:43
CHP Milletvekili Mahmut Tanal, hakim alımlarının iptali talebiyle iptal başvurusunda bulundu.
11:32
Sezgin Tanrıkulu hazırladığı iş cinayetleri raporunda, 2013-2017 yılları arasında iş cinayetlerinde en az 7 bin 262 işçinin öldüğünü açıkladı.
11:32
Marmaray, 'Acil bir durum nedeniyle tüm yolcuların peronları derhal terk etmeleri gerekmektedir' anonsuyla boşaltıldı. (Fotoğraf:Arşiv)
11:31
Almanya'da, Türkiye'de idam cezası için referandum yapılması durumunda, ülkedeki Türkiyeli seçmenlerin oy kullanmasına izin vermeyeceği tartışılıyor.
11:30
Suriye ordusu, IŞİD'i Şaer doğal gaz sahasından çıkardı ve bölgenin tamamını hakimiyeti altına aldı.
11:23
Samsun'un Bafra ilçesinde Muhtarlar Derneği Başkanı Salih Zeki Nayır'a kaymakamlığa ait köpek saldırdı.
11:21
Turizmde oldukça kötü bir yılı geride bırakan Türkiye, 2017’de de düşüşe devam ediyor.  İlk çeyrekte gelirler yüzde 17 düştü.
11:14
ABD Başkanı Trump, ülkesinin Suudi Arabistan’ı savunurken ülkesinin ‘büyük miktarda para’ kaybettiğini söyledi
11:13
Metrobüste genç bir kadını taciz eden kişiye 2 yıl 6 ay hapis cezası verildi.
11:11
Van'ın Gevaş ilçesindeki Halime Hatun Kümbeti'ne neredeyse bitişik inşa edilen ve kümbetin silüetini bozan yurt binası halen yıkılmadı.
11:06
YSK'nin referandum kararına şerh koyan tek üyesi Cengiz Topaktaş'ın itirazlarını 12 sayfalık bir karşı oy yazısında toparladı.
11:02
Müjdat Gezen Sanat Merkezi'ni kundaklayan Mehmet Ali Aligül, müşteki avukatının da talebiyle tahliye edildi.
11:01
Daily Star Gazetesi, Manchester United'ın Talisca'nın bonservisine 21 milyon sterlin verdiğini iddia etti.
10:59
Adana’da çocuklar ve gençler her yaz onlarca kişinin boğulduğu sulama kanallarına girmeye başladı.
10:56
Merkez Bankası 2017 enflasyon öngörüsünü yüzde 8.0'den yüzde 8.5'e yükseltti.
10:51
Orman Su İşlerinin kurduğu fotokapanlar ile kızıl geyik, karaca, ayı, kızıl tilki, kurt, sansar, yaban tavşanı, yaban domuzu ve vaşak görüntülendi.
10:49
Arınç, kendisi için 'Gönül dünyamızda yeri yok' diyen AKP'li Metiner için 'Adıyaman'dan gelip 'Bunu bizden alın' diye yalvardılar' ifadesini kullandı.
10:47
Çorum'da ailesi tarafından zorla evlendirmek istenen kadın, 8 katlı bir binanın çatısına çıkarak intihar girişiminde bulundu.
10:42
Beylikdüzü Belediyesi işçileri 1 Mayıs’ı kutlayarak Bakırköy'de yapılacak 1 Mayıs mitingine katılım çağrısı yaptı.
10:42
Mahkeme, CHP'li Selina Doğan'a 'Ermeni uşağı' diyen sanığa, Doğan'ın 2 ay sonra attığı bir mesajı gerekçe göstererek ceza vermedi.
10:39
Maltepe Belediyesi ve SANSEV işbirliğiyle, İstanbul Uluslararası Çoksesli Korolar Festivali 04-07 Mayıs tarihleri arasında düzenlenecek.
10:32
'Hayır' tutuklusu 3 öğrenci ve Kazım Kızıl'ı ziyaret eden CHP Milletvekili Özgür Özel, tutukluların 'En kısa zamanda buluşacağız' dediklerini aktardı.
10:31
Muğla'daki mermer fabrikasında iş cinayeti yaşandı. 58 yaşındaki İbrahim Baş yaşamını yitirdi.
10:29
1 Mayıs, Sinop'ta Uğur Mumcu meydanında kutlanacak. Tertip komtesi, il genelinde el ilanları ve afişlerle halkı 1 Mayıs'a çağırıyor.
10:27
Çocuğa cinsel istismar sanığını cezalandıran mahkeme, 'Tedbir almak devletin en önemli görevi' dedi.  
10:25
Adanaspor taraftar grubu Kaplanpenche, tüm taraftarları 1 Mayıs'a çağırdı.
10:25
Bursa'da annesini boğarak öldüren 24 yaşındaki Aykut Sevinç, rüyasında annesini öldürmesi gerektiği yönünde işaret aldığın iddia etti.
10:17
Hakkari ve ilçelerinde 25 bölgede 'özel güvenlik bölgesi' ilan edildi.
10:14
Yeni Şafak Genel Yayın Yönetmeni İbrahim Karagül, 'Türkiye'nin alabildiğine silahlanmaya yönelmesi gerektiğini' öne sürdü.
10:05
Abdullah Gül'ün AKP dışında bir partiyle siyasete dönüp dönmeyeceği gazetelerdeki köşe yazılarında ele alınıyor.
10:04
Mersin tarım işçileri düşük ücretlerin Suriyelilerle gerekçelendirildiğini ama binlerce mülteci gitmesine rağmen ücrette değişiklik olmadığını söyledi
09:57
Mersin NKP Sözcüsü Erkan Demir ‘Enerji üretme hevesi ile ülkenin üzerine bomba yerleştiriliyor Türkiye’nin dört yanında buna dur demek gerekiyor' dedi
09:55
Aydın Kuşadası’daki Samson Dağlarında 15 RES direği için onbinlerce ağacın kesilmesiyle ilgi programın ilk bölümü...
09:51
NBA'de Toronto Raptors, Milwaukee Bucks'ı, San Antonio Spurs, Memphis Grizzlies'i 4-2'yle geçerek konferans yarı finaline yükseldi.
09:29
Bursa'da define aramak için kaçak kazı yapan 57 yaşındaki Ali Çivi, meydana gelen göçükte hayatını kaybetti
09:17
KHK’lerle ihraç edildikten sonra çeşitli işlerde çalışan kamu emekçileri, 1 Mayıs'ta alanlara çıkmak için çok fazla gerekçeleri olduğunu söyledi.
09:02
Cumhuriyet gazetesi, tutuklu yazar, çizer ve yöneticilerinin 180 gündür cezaevinde olduğunu belirterek adalet ve özgürlük çağrısında bulundu.
08:35
Gazetelerde bugün hangi haberler var? Gazetelerin ilk sayfalarında, manşetlerde neler yer aldı? Köşe yazılarında hangi konular ele alındı?
08:33
ABD Başkanı Donald Trump Kuzey Kore ile savaş çıkması ihtimali olduğunu ama diplomatik yolları tercih ettiğini söyledi.
08:09
HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın Edirne F Tipi Cezaevi’nde yazdığı yeni öyküsü Özgürlükçü Demokrasi'de yayımlandı.
07:52
Mevlüt Çavuşoğlu AKPM kararı ile ilgili konseye katkıyı düşüreceklerini belirtip ‘Şunu bilsinler ki buna pişman olacaklar' dedi.
07:39
CHP, AİHM'nin yanı sıra Birleşmiş Milletler (BM) İnsan Hakları Komitesi’ne de başvurmaya hazırlanıyor.
06:23
'Kıdem tazminatı hakkı ve fon tartışmaları' dosyamızın 2. gününde kıdem tazminatının fona devrini yalanları ve aldatmacaları ile masaya yatırıyoruz.
06:03
Hollanda, Danimarka ve Belçika’da işçi sınıfı hangi saldırılara karşı mücadele veriyor?
05:52
KHK ile ihraç edilen akademisyenler, Eğitim Sen 6 No'lu Şubenin düzenlediği toplantıda yeni mücadele rotasını tartıştı.
05:45
Bayraklı Belediyesi taşeron işçileri, 1 Mayıs’ta kıdem tazminatının fona devredilmek istenmesine ve tek adam rejimine dur demeyi sürdürecekler.
05:36
Mersin Serbest Bölge patronları, EMEP'in 1 Mayıs bildirisi dağıtması üzerine işçileri 'bomba ihbarı var' diyerek apar topar servislerle içeri aldı.
05:28
Bornova Belediyesi ve Ege Üniversitesinde çalışan taşeron işçilerle 1 Mayıs'ı konuştuk. Öncelikli talep kadro hakkı ve kıdem tazminatının korunması.