Gizlilik Politikası ve Kullanıcı Sözleşmesi

Evrensel.net web sitesi (bundan sonra Evrensel olarak bahsedilecektir), kullanıcıların kişisel bilgilerini toplamaz.

GEZİNME GİZLİLİĞİ

Evrensel web sitesinin sunucusu, HTTPS (bağlantı güvenliği) sertifikası kullanır. 

HTTPS protokolü sayesinde kullanıcılar Evrensel’e bağlantı sağlandıktan sonra tüm içerik, ziyaret edecekleri sayfanın adresi dahil, şifrelenmiş olarak yapılır. Dolayısıyla, Evrensel’de tam olarak hangi sayfada gezildiği tespit edilemediği için Servis Sağlayıcı, bağlantıya müdahale edemez. Yani Internet Servis Sağlayıcınız, gireceğiniz sayfa adresini bilemeyeceğinden, o sayfaya özel sansür uygulayamaz, sayfaya yapılan bağlantıyı yavaşlatamaz ya da sayfayı başka bir adrese yönlendiremez. 

HTTPS protokolüne dair ayrıntılı çalışmayı okumak için tıklayın...

REKLAMLAR

Evrensel, Google Adsense reklamları kullanmaktadır. Ancak, kullanıcıların ilgi alanlarına, cinsiyet ve yaş gibi demografik bilgilerine ve Google Hesabı kayıtlarına dayalı reklamlar göstermeye yarayan ve Google'ın ziyaret bilgilerinizi toplayarak ilgi alanı kategorileri oluşturmasını sağlayan Kişiselleştirilmiş reklamlar ile daha alakalı reklamlar yayınlamak için reklamverenin kitle bilgilerini kullanan Üçüncü taraf reklamlar Evrensel'de kullanılmaz.

ZİYARETÇİ ANALİZİ

Evrensel, ziyaretçi trafiğini takip etmek için Google Analytics servisini kullanmaktadır. Ancak, Adsense kodunda olduğu gibi, Analytics kodlarında da ziyaretçilerin demografik ve coğrafi özellikleri ile ilgi alanlarını takip eden özellikler devre dışı bırakılmıştır.

Google'ın web ve uygulama tarama geçmişinizi Google hesaplarınız ile ilişkilendirmesini ve Google hesaplarınızdan gelen bu bilgileri reklamları kişiselleştirmek için kullanmasını sağlayan, oturum açan Google kullanıcılarından toplanan verileri de içeren Yeniden Pazarlama ve Kitle Demografisi ve İlgili Alanı Raporlaması özellikleri Evrensel'de etkin değildir.

SOSYAL PAYLAŞIM

Facebook tarafından web sitelerine sunulan "Paylaş" ve "Beğen" gibi butonlar, tarayıcı tarafından toplanan bilgilerin Facebook'a gönderilmesine olanak sağlar. Bu butonlar Evrensel'de kullanılmaz. Evrensel'de yer alan sosyal medya paylaşım araçları java script içermeyen linkler olarak tasarlanmıştır.

Facebook'un yaş, cinsiyet gibi demografik bilgileri elde etmesine olanak sağlayan Facebook Analytics ve Facebook Pixel kodları da Evrensel'de yer almaz.

SİTE İÇİ ARAMA

Evrensel, site içi arama motoru olarak, tüm aramalarınızı kaydeden Google'ı değil DuckDuckGo'yu kullanır. DuckDuckGo, aramalarınızda tamamen anonimlik ve gizlilik sağlar. Arama sonuçlarınız kaydedilmediği gibi bu sonuçlar tıkladığınız sitelerle paylaşılmaz, kişiselleşmiş reklamlara yönlendirilmezsiniz.

DuckDuckGo gizlilik bilgileri için tıklayın...

ABONE SİSTEMİ

Evrensel e-gazete abonesi olan kullanıcıların adı soyadı, telefon numarası, e-posta adresi gibi kullanıcıyı tanımlamaya ve iletişim kurmaya yönelik veriler Evrensel veritabanında saklanır.

Evrensel e-gazete abone sistemi, ödeme altyapısı olarak iyzico kullanmaktadır. Abonelerin kredi kartı bilgileri hiçbir şekilde Evrensel'in veri tabanında tutulmaz. Tüm ödeme işlemleri, iyzico tarafından gerçekleştirilir. 

Evrensel e-gazete abonesi, ödeme yöntemine, üyeliğine ve siparişine ilişkin bilgilerin, ödemenin gerçekleştirilebilmesi ve ödeme usulsüzlüklerinin önlenmesi, araştırılması ve tespit edilmesini temin amacıyla iyzico Ödeme Hizmetleri A.Ş.’ye aktarılmasına ve iyzico tarafından https://www.iyzico.com/gizlilik-politikasi/ adresindeki Gizlilik Politikası’nın en güncel halinde açıklandığı şekilde işlenmesine ve saklanmasına rıza göstermektedir.

SÖZLEŞMENİN GÜNCELLİĞİ

Evrensel, Gizlilik Politikası ve Kullanıcı Sözleşmesi hükümlerini, sitesinde yayınlamak suretiyle tek taraflı olarak değiştirebilir. 

Evrensel’in değişiklik yaptığı Gizlilik Politikası ve Kullanıcı Sözleşmesi hükümleri, sitesinde yayınlandığı tarihte yürürlülüğe girer. 

Evrensel’de uygulanan gizlilik politikası, çerezler, reklam sistemi ve diğer uygulamalarla ilgili olarak her türlü görüş, dilek, şikayet ve sorularınızı web@evrensel.net adresine iletebilir ya da iletişim sayfamızdan bize ulaşabilirsiniz.

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...