21 Haziran 2018 08:51
Son Düzenlenme Tarihi: 21 Haziran 2018 23:00

Seçim Günlüğü (21 Haziran 2018)

24 Haziran'da yapılacak seçimde 56 milyon 322 bin 632 seçmen nasıl oy kullanacak, nelere dikkat edecek? Seçim gününde neler yasaklandı?

Seçim Günlüğü (21 Haziran 2018)

Fotoğraf: Mahmut Serdar Alakuş/AA

Paylaş

SEZAİ TEMELLİ: TAVRIMIZ NET; ERDOĞAN REJİMİ DÜŞECEK

HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli partisinin Mardin'de düzenlenen mitinginde ikinci tura ilişkin konuştu.

KEMAL KILIÇDAROĞLU'DAN SOĞAN VE PATATES İTHALATINA TEPKİ

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, soğan ve patates fiyatlarının artması üzerine ithalatın gündeme getirilmesine tepki gösterdi, "Fiyatlar arttıysa sorumlusu hükümettir" dedi.

MEHMET ŞİMŞEK: OHAL'İN KALDIRILACAK OLMASI MUAZZAM OLUMLU BİR GELİŞME

Ekonomiden sorumlu Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, "OHAL'in kaldırılması tabii ki Türkiye'ye olumlu yansıyacak, küresel doğrudan yatırımları, fon akışını, algısını olumlu etkileyecek, Türkiye'nin normalleşmesine katkıda bulunacak." dedi.

BOZDAĞ: TÜRK MİLLETİ İNCE ELEYİP SIK DOKUYACAKTIR

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, 'Türk milleti ince eleyip sık dokuyacak, İnce'yi eleyip Erdoğan'ı seçecektir' diye konuştu.

BİLGEN: ERDOĞAN SEÇMEN TERCİHİNİ TANIYACAĞINI BEYAN ETMELİ

HDP Parti Sözcüsü Ayhan Bilgen, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın seçimden sonra seçmen tercihini tanımasını beyan etmesi gerektiğini söyledi.

OY VE ÖTESİ, ‘T3 TUTANAK GÖNDER’ MOBİL UYGULAMASINI GÜNCELLEDİ

Sandık sonuç tutanaklarını Tutanak Teyit Sistemi’ne aktaran 'T3 Tutanak Gönder' mobil uygulamasını indirip seçim güvenliğine katkı sunabilirsiniz.

CHP, SEÇİM İZLEME VE KOORDİNASYON KURULU OLUŞTURDU

CHP Genel Merkezi’nde 4 ayrı genel başkan yardımcısının yürüttüğü Seçim İzleme ve Koordinasyon Kurulu oluşturuldu.

24 HAZİRAN SEÇİMLERİNDE NASIL OY KULLANILACAK, SEÇİM YASAKLARI NELER?

24 Haziran'da yapılacak seçimde 56 milyon 322 bin 632 seçmen nasıl oy kullanacak, nelere dikkat edecek? Seçim gününde neler yasaklandı?

SELAHATTİN DEMİRTAŞ E-MİTİNG DÜZENLEYECEK

HDP'nin Cumhurbaşkanı aday Selahattin Demirtaş, bu akşam saat 19.30-21.30 arasında Twitter'dan e-miting yapacak.

CHP'Lİ TORUN: OY KULLANIP EVE GİTMEYELİM, OKULLARDA DURALIM

CHP'li Torun Erdoğan’ın 'HDP’yi baraj altında bırakın' açıklamasından sonra sandık güvenliği için daha hassas davranılması gerektiğinin altını çizdi.

İNCE: ERDOĞAN'IN DOKTORA GİTMESİ LAZIM

CHP'nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, FOX TV'de İsmail Küçükkaya ile Çalar Saat programına katıldı. İnce burada yaptığı açıklamada, "Bu ruh hâli Türkiye'yi yönetemez" dedi.

SELVİ: FATURA ERDOĞAN'A KESİLMİŞ OLACAK

Abdulkadir Selvi, seçimlerde muhafazakâr seçmenin 'Nasıl olsa Erdoğan kazanır' söylemlerinin seçim için 'en büyük tuzak' olduğunu yazdı.

SELAHATTİN DEMİRTAŞ EVRENSEL'E KONUŞTU

DP’nin Cumhurbaşkanı Adayı Selahattin Demirtaş hariç. O, kasım 2016’dan beri Edirne Cezaevinde. Seçim çalışmalarını da oradan sürdürüyor, ayda iki kez, 10’ar dakikadan oluşan telefon hakkını çocukları ile konuşmak için değil, vatandaşlara seslenmek için kullanıyor, ketılla tweet atıyor, telefonla miting yapıyor...

CHP SEÇMENİ: MECLİSTE HDP, HDP SEÇMENİ: İKİNCİ TURDA İNCE

CHP’li seçmenin ağırlıklı olduğu Trakya’da görüştüğümüz deri işçilerinin seçim tercihlerinde belirleyici neden geçim derdi. CHP’li işçiler Mecliste HDP’ye oy vereceklerini söylerken, HDP’li işçiler ise ikinci turda İnce’yi işaret ediyor. Ancak işçiler, seçimlerin işçiler için bir kurtuluş olmadığını da söylüyor.

SİLİVRİ'DE SEÇİM

Silivride seçimin nabzını tuttuk. Cezaevindeki sandık sayısının neredeyse 3'e katlandığına vurgu yapan HDP temsilcisi 'Bu, ülkemizin özeti' diyor.

‘NE YAPARSAK YAPALIM BİR ŞEY OLMAZ’ DUYGUSU KIRILDI

Emek Partisi İstanbul İl Başkanı ile yaklaşan seçimleri konuştuk. Barbaros, 'İstanbul'da ‘Ne yaparsak yapalım bir şey olmaz’ duygusu kırıldı' diyor.

AKP’LİLER: EKMEĞİNİ YİYORUZ, İYİ PARTİLİLER: EKMEK KAZANMAK ZORLAŞIYOR

Seçimin son düzlüğünde Kayseri’nin Eskişehir Bağları Mahallesi’nde sokaklara çıktık ve vatandaşlara seçimleri sorduk. AKP’liler ülkede işlerin iyi gittiğinde ısrarcı. Öte yandan röportajlarımız sırasında dikkat çeken MHP’den ayrılarak İYİ Partiye geçenlere çok sık rastlamamız oluyor.   

HDP ADAYI ÖZPOLAT ŞİMŞEK: SANDIĞA GİDİN OYUNUZA SAHİP ÇIKIN

HDP Antep 2. Sıra Adayı Berivan Özpolat Şimşek ile kentte artan kadın cinayetlerinden yoksulluğu, işsizlikten ekonomiye pek çok konuyu konuştuk.

SAÇILIK: SADECE FOTOĞRAF VERENLERDEN OLMAYACAĞIM

Seçim çalışmalarına eşlik ettiğimiz HDP Ankara 3. Bölge Adayı Veli Saçılık ile seçilmesi durumunda yapacaklarını konuştuk.

ÖNCEKİ HABER

Muharrem İnce'den Erdoğan'a: Ruh hali iyi değil, doktora gitmesi lazım

SONRAKİ HABER

Rusya’da 2 savaş uçağı çarpıştı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa