Seçim Günlüğü (5 Haziran 2018)-Muhalefete yönelik saldırılar sürüyor

24 Haziran’da yapılacak cumhurbaşkanı ve milletvekili seçimine dair haberler, son dakika gelişmeleri ve açıklamalar...
Seçim Günlüğü (5 Haziran 2018)-Muhalefete yönelik saldırılar sürüyor

Habertürk TV'de yayınlanan 'Teke Tek' programından

Cumhurbaşkanı adayı Meral Akşener, Habertürk TV’de Fatih Altaylı’nın sunduğu Teke Tek programına konuk oldu.

AKŞENER: BEN İKİNCİ TURA KALIYORUM

İYİ Parti Genel Başkanı ve partisinin Cumhurbaşkanı Adayı Meral Akşener , Habertürk TV'de Fatih Altaylı'nın Teke Tek programında gündeme ilişkin soruları yanıtladı.

"'Saha başka bir şey söylüyor. Ben ikinci tura kalıyorum. Sayın Erdoğan ile o zaman... 24 yıldır bu ülkede aktif politikada yaşayan tek kadınım, bu insana bir göz sağlıyor.'' 

DEMİRTAŞ'TAN RROMTER GÖNDERMESİ

Erdoğan ile İnce arasındaki 'promter' diyaloğuna HDP'nin cumhurbaşkanı adayı Selahattin Demirtaş da dahil oldu. 

Demirtaş'ın Twitter hesabından onun el yazısıyla "Senin gitme ihtimalin bile bu kadar güzelken, kim bilir gidişin ne muhteşem olacak. Promter gazisine ulaşana kadar elden ele bi zahmet" yazdığı notu paylaşıldı. 

İNCE AYDIN'DA KONUŞTU

Aydın’da konuşan CHP’nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a prompter, diploma ve apolet polemiği üzerinden yüklendi. 

BULDAN: SEÇİM KAMPANYALARINI MİNBİÇ VE KANDİL'DE YÜRÜTMEK İSTİYORLAR

HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, Diyarbakır Silvan’da halkla buluştu:
"AKP Hükümeti kaybettiğini gördü, şimdi sandıklarını Minbiç’e ve Kandil’e götürmeye çalışıyor. Seçim çalışmalarının kampanyasını Minbiç ve Kandil’den yapmaya çalışıyor. Fırat’ın doğusuna savaş açarak, Fırat’ın batısına huzurun gelmeyeceğini bilmeyecek kadar siyasetten yoksunlar."

YILDIRIM: BENİM DE GEÇMİŞİM KÜRT

Hakkari'de konuşan Başbakan Binali Yıldırım, “Benim de geçmişim Kürt” diyerek inkar ve asimilasyon  politikalarına son verdiklerini iddia etti

TÜZEL: 24 HAZİRAN EMEKÇİLER İÇİN BİR BAŞLANGIÇ OLACAK

Emek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Levent Tüzel, EMEP Burhaniye İlçe Örgütü’nün düzenlediği söyleşide halkla buluştu:
"24 Haziran’ı emekçiler için bir son değil, yeni bir başlangıç olarak görüyoruz. Tek adam tek parti diktatörlüğünün kurumsallaşmasının engellenmesi, özgürlüķçü bir anayasanın yapılmasını acil ihtiyaçlar ve öncelikler olarak görüyoruz. Grev yasakçılarına hak etkileri cevabı 24 Haziran’da hep birlikte vereceğiz."

MUHARREM İNCE: ALLAH’IN GÜNEŞİ VARKEN AMPÜL’E GEREK YOK

Muharrem İnce Ankara Sincan'da yurttaşlara seslendi: “Evde koltukları 16 sene aynı yerde tutar mısınız? İşte şimdi değiştirme sırası. Tamam mı? (Tamam) sesleri. Dışarıdakiler kararsız gibisiniz, ya Allah’ın güneşi varken Ampül’e gerek yok. Siz de yardımcı olacaksınız. Komşuyu teyze kızını ikna etmek size ait.”

DEMİRTAŞ: AKP ARTIK TÜRK IRKÇISI, FAŞİST BİR ZİHNİYETİN TEMSİLCİSİDİR

HDP'nin Cumhurbaşkanı adayı Selahattin Demirtaş: "Benim adıma milyonlarca genç ve kadın kampanyayı ev ev dolaşıp bire bir görüşme yoluyla yürütecek. Bu konuda halkımıza güveniyorum. Zaten bu kampanya benim için değil halk için, özgürlükler ve demokrasi için yürütülecek" diyen Demirtaş, şöyle devam etti: "Partim üzerinde tam bir faşizan baskı var. Ama yine de bizim tabanımız çok cesur ve motivedir. Gönüllülerin desteğiyle bu sorunları aşıp seçimlere hazırlıklı gireceğiz."

 

BOLU'DA MHP MİLLETVEKİLİ ADAYININ DA OLDUĞU GRUP HDP BAYRAKLARI YAKTI

Bolu'da seçim çalışmaları kapsamında parti binasına bayrak asmak isteyen HDP yöneticileri ülkücü bir grubun saldırısına uğradı. Aralarında MHP Bolu 1. sıra milletvekili adayı Adem Evcil ve Ülkü Ocakları Bolu İl Başkanı İsmail Akgün’ün de bulunduğu saldırgan grup HDP flamalarını indirerek ateşe verdi.

MUSTAFA DESTİCİ HDP'NİN KAPATILMASINI İSTEDİ

Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici, "HDP'nin terör örgütünün partisi olduğu gerçeğinin üzerini örtmemek gerek. HDP, Kandil'in, bebek katili Öcalan'ın partisidir. Vatandaşın bunu bilmesi lazım. HDP Marksist Leninist bir partidir. Bu milletin inancına, kültürüne karşı olan bir partidir. Esasen HDP'nin kapatılması gerek, ancak hukuken PKK'nın partisi olduğunun ispatlanmasıyla bu mümkün olabilir. Bu, YSK'nın meselesi değil, bu Yargıtay Başsavcılığı'nın ve Anayasa Mahkemesi'nin meselesi" dedi.

ADANA SEYHAN’DA GENÇLER, ADAYLARIN İŞSİZLİĞİ GÖRMESİNİ İSTİYOR

Adana’nın Seyhan ilçesine bağlı Şakirpaşa Mahallesinde seçimin nabzını tuttuk. Yurttaşların özellikle de gençlerin gündeminde işsizlik ve ekonomideki kötü gidişat var.

HATAY DÖRTYOL'DA YURTTAŞLAR YARDIMLARIN KESİLMESİNİ İSTİYOR

Hatay'ın Dörtyol ilçesinde üreticilerle, esnafla ve işçilerle 24 Haziran seçimlerini konuştuk. Yoksulluğun yoğun olduğu kentte vatandaşlar AKP dışındakilere oy verirlerse aldıkları sosyal yardımların kesilmesinden korkuyor.

DİYARBAKIRLILAR ERDOĞAN'LA AYNI DÜŞÜNMÜYOR

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 'Kürt sorunu yoktur' sözlerine tepki gösteren Diyarbakırlılar 'Anadilimde eğitim alabiliyor muyum?' diye sordu.

ARÇELİK İŞÇİLERİ SEÇİMLER HAKKINDA NE DİYOR?

Beylikdüzü’de kurulu Arçelik fabrikasında çalışan işçilerle 24 Haziran seçimlerini konuştuk. Üstünlük muhalefeti destekleyen işçilere geçmiş durumda.

İLGİLİ HABERLER

16 Temmuz 2018 02:11
Muhalif işçiler, AKP’ye oy vermiş işçilere karşı tepki gösteriyor. Ancak 'Değiş işçi değiş' demekle işçiler ve emekçiler değişmez.
05 Temmuz 2018 03:20
Burjuva iktidarlar tarafından seçimden seçime tartışmamıza 'izin verilen' oy hakkı ve 'demokrasi' kavramları işçi sınıfı için ne ifade ediyor?
01 Temmuz 2018 15:03
AKP, 1 Kasım 2015 seçimlerine göre 10 ilde oyunu arttırırken, 71 ilde oyların azaldığı belirlendi.

Toplam Query: 63