26 Ekim 2019 12:36

İşkence gördü, karnındaki bebeğini kaybetti: Sonum Emine Bulut gibi mi olsun?

Antalya’da erkek arkadaşı tarafından işkenceye maruz bırakılan ve bebeğini kaybeden kadın 4 kez uzaklaştırma kararı aldırdı. Kadın, cezasızlığa isyan etti: Benim ve ailemin can güvenliği yok.

Fotoğraf: Ekmek ve Gül

Paylaş

Antalya’da kız çocuğuna hamile kaldığı için erkek arkadaşı İbrahim E. (46) tarafından dövülen ve bebeği karnında ölen Gonca S. (32), kapatıldığı evde 3 gün işkence gördü. Beyin kanaması geçiren ve başına 28 dikiş atılan genç kadın, 4 kez uzaklaştırma kararı aldırmasına rağmen kurtulamadı. İbrahim E.'nin kendisini öldürmesinden korkan kadın, "Erkek çocuk istiyordu. Kız çocuğuna hamile olduğumu öğrenince şiddet başladı. Benim ve ailemin can güvenliği yok" dedi.

Gonca S., 2014 yılında İbrahim E. ile tanıştı. Yaklaşık bir yılın sonunda ikili, dini nikah yaparak birlikte yaşamaya başladı. İbrahim E., Gonca S.’nin erkek çocuk doğurmasını istedi. İbrahim E., bebeğin cinsiyetinin kız olduğunun ortaya çıkmasıyla genç kadına şiddet uygulamaya başladı. Gonca S., her akşam şiddet gördü ve hamileliğinin 8'inci ayında gördüğü şiddet nedeniyle bebeğini kaybetti. Bir süre hastanede tedavi gören kadın, geçen yıl ayrılmaya karar verdi. Bunu söylemesinin ardından gördüğü şiddet nedeniyle hastanelik oldu. Tedavisinin ardından polis merkezine giden kadın, şikayetçi oldu. İbrahim E. hakkında bir ay evden uzaklaştırma kararı verildi.

TEHDİTLE PARA İSTEDİ

Uzaklaştırma süresinin bitmesiyle eve gelen İbrahim E., geçen ocak ayında genç kadından para istedi. Ölümle tehdit edilen kadın, annesinden yardım istedi. Anne de 20 bin lirayı kızına verdi. Parayı geri ödemeyen İbrahim E. geçen ağustos ayında kadına bir kez daha şiddet uyguladı. . Polis merkezine başvuran genç kadının şikayetçi olması üzerine, ikinci kez bir ay evden uzaklaştırma kararı verildi.

SİLAHLA EVİNİ BASTI

5 Eylül günü bu süre de doldu ve İbrahim E., evi tabancayla basarak camları kırdı, eşyalara zarar verdi. Genç kadını bir kez daha dövdü. Jandarma karakoluna başvuran kadın, tekrar şikayetçi olurken İbrahim E.'ye üçüncü kez bir ay uzaklaştırma kararı verildi.

AĞIR İŞKENCE GÖRDÜ

Uzaklaştırma süresinin dolduğu 6 Ekim günü İbrahim E., Gonca S. ile görüşmek istediğini söyledi. İkili, Belek'te buluştu. Yenilen yemeğin ardından Gonca S., borç verdiği 20 bin lirayı istedi. Çıkan tartışma sonrasında İbrahim E., Gonca S.’yi otomobilde dövdü.

Başına aldığı yumruk darbeleriyle bayılan kadını bir arkadaşının evine götüren İbrahim E., 3 gün boyunca burada ağır şiddet uyguladı. Genç kadının bilincini yitirmesi üzerine İbrahim E., bir arkadaşını çağırarak, hastaneye gönderdi. Beyin kanaması geçirdiği belirlenen kadı, sevk edildiği Antalya Atatürk Devlet Hastanesi'nde ameliyata alındı. Başına 28 dikiş atıldı. Kadın beyin cerrahi servisindeki tedavisinin ardından 24 Ekim'de taburcu edildi. Kadının şikayeti üzerine, sevgilisi hakkında yine bir ay uzaklaştırma kararı verildi. 

İŞKENCEYİ ANLATTI

Son olaydan sonra annesinin evine sığınan Gonca S., yaşadığı kabus dolu günleri Demirören Haber Ajansı (DHA) muhabirine anlattı.

İbrahim E.'nin eski kız arkadaşına uyguladığı şiddet nedeniyle yaklaşık 4 yıl hapis yattığını ve denetimli serbestlikten yararlanarak, tahliye olduğunu belirten Sadıklı, "Eksi kız arkadaşının da başına 36 dikiş atılmış. Bundan dolayı hapis yatmış. Tehdit ediyor. Benim ve ailemin can güvenliği yok. Bugüne kadar tam dört defa uzaklaştırma kararı aldırdım. Süre bittikten bir gün sonra mutlaka kapıma dayanıyor ve beni dövüyor. Şu an yarı ölü gibiyim" diye konuştu.

“ÇOCUĞUMU ÖLDÜRDÜ”

İbrahim E.'nin sürekli erkek çocuk istediğini belirten Gonca Sadıklı, "Önceki eşinden üç kızı vardı. Bu nedenle hep erkek çocuk istiyordu. Kız çocuğuna hamile olduğumu öğrenince beni dövmeye başladı. Hamileliğimin 8'inci ayında yine dövdü. Bu nedenle karnımdaki bebeğim öldü. Bir daha da korkudan hamile kalmadım. Beni öldürmesinden korkuyorum. Bu kadar uzaklaştırma kararına rağmen, ceza almadığı için her seferinde daha da hırçınlaşıyor. Biz kadınları koruyacak bir mekanizma yok mu? Şiddet sonucu öldürülen kadınların arasına girmem mi bekleniyor? Benim sonum da Emine Bulut gibi mi olsun" diye konuştu.

EMEKLİ MAAŞINA HACİZ

Anne de şunları söyledi: "Kızımı tehdit ederek para istemiş. Korktuğumuz için parayı verdik. Oğlumun düğün hazırlıkları için kredi çekmiştim. 20 bin lira verdik. Geri ödemediği için emekli maaşımdan kesiliyor. Şikayetçi olduk. Kızım ölümden döndü. Daha önce de benzer suçtan kaydı var. Neden ceza almıyor anlamıyoruz. Tehdit ve hakaret dolu mesajlar atıyor bize. Kasım ayında uzaklaştırma süresi bitiyor. Yine korumasız kalacağız.” (Antalya/DHA)

Reklam
Reklam
ÖNCEKİ HABER

İsveç'te 14 yıldır çalışmadan maaş alan bankamatik memuruna hapis cezası

SONRAKİ HABER

CHP Milletvekili Gürer: Mercimek fiyatları fırladı, çorbaya da muhtaç olacağız

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa