23 Kasım 2018 09:04
Son Güncellenme Tarihi: 23 Kasım 2018 09:07

Ayşe Arman, 'Para karşılığı röportaj’ iddiasına yanıt verdi

Ayşe Arman'ın röportaj karşılığı para aldığı yönündeki iddialara dair tartışma sürerken Arman'dan konuya dair açıklama geldi.

Yazarların fotoğrafları, hurriyet.com.tr, sabah.com.tr, sozcu.com.tr sitelerindeki köşe yazılarından alınmıştır.

Paylaş

Hürriyet yazarı Ayşe Arman'ın röportaj karşılığı para aldığı yönündeki iddialar konuşulmaya devam ediliyor. Arman konuya ilişkin ilk kez konuştu ve "Meslek hayatım boyunca pek çok gerçek dışı ithamla karşı karşıya kaldım. Bu, en iğrenciydi" dedi.

Hürriyet gazetesi okur temsilcisi Faruk Bildirici bu tartışmalara bir gönderme yaparak, eski bir yazısını hatırlatmıştı. İlk olarak Habertürk yazarı Sevilay Yılman'ın gündeme getirdiği bu iddiayı, Habertürk yazarı Fatih Altaylı ve Sabah gazetesi yazarı Hıncal Uluç da sürdürmüştü. Hürriyet Gazetesi İcra Kurulu Başkanı Mehmet Soysal'ın dünkü açıklamasında ise "İtham gerçek dışıdır" denilmişti.

ARMAN: PROJELER YAPILMIŞTIR AMA HER ŞEY HÜRRİYET'İN BİLGİSİ DAHİLİNDEDİR, HÜRRİYET'İN İŞİDİR

Ayşe Arman ise instagram hesabından açıklama yaptı. "Meslek hayatım boyunca pek çok gerçek dışı ithamla karşı karşıya kaldım. Bu, en iğrenciydi" diyen Arman şöyle devam ediyor:

"Ben hiç kimseye ‘Şerefsiz!' demedim, insanlar birbirine bu kadar ağır bi hakareti nasıl der onu da bilmezdim, artık biliyorum. Benimle ilgili bu iftirayı çıkartan, iftiraya iftira ekleyen, köpürten herkes şerefsizdir. Bugüne kadar susmanın nedeni gazetemin açıklamayı kendisinin yapmak istemesi. Açıklama bugün birinci sayfadan duyuruldu ve yapıldı. Ben açık bi kadınım, her konuda şeffaf oldum, 26 yıldır Hürriyet'te çalışıyorum. İşimi de hep tutkuyla yaptım. Herhangi bi röportajdan para aldığımı, para istediğimi söyleyecek bir baba yiğit varsa, gelsin karşıma, yüzüne söylesin.

Ya da çıksın medyaya söylesin, ‘Evet para verdim!' desin. Bu yapılan en aşağılık şey, isim vermeden muallak bi şekilde para alış verişinin olduğunun söylenmesi. O zaman açıkla! Söyleyeni getir karşıma! Düşmanlığın, kıskançlığın, alt oymanın bu kadarı fazla. Bir de gazetem bana iyi bi maaş ödüyor, niye böyle bi şeye ihtiyaç duyayım? Benim menajerim filan da yok, ben şarkıcı mıyım? Neresinden tutarsa tut, elinde kalan bi iftira. Benim alnım açık. Gizli saklı bi şeyim yok, Evet, projeler yapılmıştır ama her şey Hürriyet'in bilgisi dahilinde gerçekleşmiştir, Hürriyet'in işidir…"

MEHMET SOYSAL: İDDİALAR GERÇEK DIŞI

Hürriyet Gazetesi İcra Kurulu Başkanı Mehmet Soysal dün gazete adına yaptığı açıklamada, köşe yazarlarından Ayşe Arman’ın para karşılığı röportaj yaptığı iddiasıyla ilgili olarak konuştu.

Soysal, “Son günlerde, başta Ayşe Arman olmak üzere gazetemiz yazarlarına yönelik bir karalama kampanyası kamuoyunun gündemini meşgul etmektedir. Türk basının ‘amiral gemisi’ olan Hürriyet Gazetesi, güçlü yazar ve muhabir kadrosu ile 70 yıldır Türkiye gündemini belirlemektedir” ifadesini kullandı.

“Bu vasfından ötürü gazetemiz, başta sosyal sorumluluk çalışmaları olmak üzere geniş kitlelere ulaşmak isteyen tüm sektörler ve projeler için en çok tercih edilen yayın organlarının başında gelmektedir” diyen Soysal, şöyle devam etti:

“Bu vesile ile Hürriyet Gazetesi ve yazarlarına yöneltilen bu ithamın gerçek dışı olduğunu belirtmek isteriz. Gazetemiz 70 yıldır olduğu gibi bundan sonra da gündemi belirlemeye, ses getiren haber çalışmalarına imza atmaya ve projeler geliştirmeye devam edecektir."

AHMET HAKAN, HINCAL ULUÇ’U HEDEF ALDI

Hürriyet yazarı Ahmet Hakan, Ayşe Arman’la ilgili iddiaları gündeme getirem Sabah yazarı Hıncal Uluç’u eleştirdi. Hakan, Uluç’a “Sen utanıp sıkılmayı ne zaman öğreneceksin?” diye seslendi.

Hakan yazısında şu ifadeleri kaleme aldı: “Size bir şey söyleyeyim mi? Bu Hıncal Uluç var ya bu Hıncal Uluç. Türk matbuat tarihinde bir yatak firmasına hem lirik, hem de epik sayısız destanlar düzmekle meşhur ilk ve tek yazardır. Mesela şunu Hıncal Uluç yazmıştır; Tempur marka yatağım var. Böyle bir şey olamaz. Bir uzaktan kumandası var yatağın… Düğmelere basmaya başlıyorsunuz. Baş kısmı yükseliyor. Bu arada yorgun ayaklarınızı dinlendirmek isterseniz ayak kısmını havaya kaldıran bir düğme de var. Ama bunlar başlangıç. Asıl harika olan. Kumanda üzerindeki düğmelerle masaj başlatabiliyorsunuz. Bu müthiş yatağı daha yakından tanımak isterseniz. İşte internet adresi: www… En iyisi (…) adresindeki showroom’a gidin, görün ve deneyin. 0216 368 57….’den randevu alabilirsiniz.”

NECATİ DOĞRU: SEN DE YATAK REKLAMI YAPTIN

Sözcü yazarı Necati Doğru ise, Sabah yazarı Hıncal Uluç'un Hürriyet Yazarı Ahmet Hakan'ın "Yatak sadece yatak değildir" başlıklı yazısını gündeme getirmesinin ardından geçmişte kendisinin de bir yatak markası hakkında övgü içeren bir yazı kaleme aldığını hatırlattı.  (MEDYA SERVİSİ)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Mülteciler için objektif yayıncılık

SONRAKİ HABER

Gülistan Doku’ndu, biz döküldük: Kıyıya vuran gerçekler

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...