06 Eylül 2018 17:04
Son Düzenlenme Tarihi: 06 Eylül 2018 17:12

Zeynep Dizdar: 90'larda özgürlük yoktu, bunu Tayyip Erdoğan kaldırdı

Şarkıcı Zeynep Dizdar, milletvekili olmak istediğini belirterek 'Hile yapmazdım, Tayyip Erdoğan gibi olmak isterdim' dedi.

Zeynep Dizdar: 90'larda özgürlük yoktu, bunu Tayyip Erdoğan kaldırdı

Görsel Youtube'dan alınmıştır

Paylaş

90’lı yılların popüler şarkıcılarından Zeynep Dizdar, milletvekili olmak istediğini belirterek, “Asla bir haksızlık ve hile yapmazdım. Tayyip Erdoğan gibi olurdum” diye konuştu.

‘TAYYİP ERDOĞAN GİBİ OLURDUM’

Azonceoldu.com’dan Hakan Kanburoğlu’na açıklamalarda bulunan şarkıcı ve besteci Dizdar, siyaseti takip ettiğini söyleyerek, “Ne oluyor ne bitiyor, yorumluyorum. Bazen kendimi alamıyorum, coşuyorum. Şöyle olmalı, böyle olmalı diye evde bağırıyorum. Politikayla da ilgilenebilirmişim. Ben de adalet duygusu çok fazla acayip adilimdir. Milletvekili olmak isterdim” dedi. Dizdar, “Nasıl bir milletvekili olurdun?” sorusuna şu yanıtı verdi:

“Tozu dumana kattırırdım, asla bir haksızlık ve hile yapmazdım. Tayyip Erdoğan gibi olurdum. Erdoğan gibi kendi partimi kurardım, kendi güçlerimi ortaya koyardım. Akıllıysan kendi başına gideceksin. Ülkeni seven bir insansan kendi partini kuracaksın aynı cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yaptığı gibi.”

‘90’LARDA ÖZGÜRLÜĞÜMÜZ ÇOK YOKTU, BU DURUMU ERDOĞAN KALDIRDI’

90’larda her şeyin sığ olduğunu söyleyen Dizdar, “Özgürlüğümüz çok yoktu. Aman öyle demeyelim böyle olur diye düşünüp her şeyi açıklamazdık. Bu durumu ortadan kaldıran Tayyip Erdoğan’dır. Şimdi daha özgür konuşuyoruz, ben öyle hissediyorum.” ifadelerini kullandı. Dizdar, “Sence sanatçı siyasi konularda nasıl davranmalı? Tamamen muhalif mi?” sorusuna ise şu yanıtı verdi:

“Tamamen muhalif tabii ki olunmamalı, sanatçısın ve herkes yerini bilmek zorunda. Hakaret içerikli konuşmamak gerekiyor. Fikir özgürlüğü elbette ki var ama bazen bazı insanlar sınırları aşıyor. Çocukluğumdan beri nerede, nasıl davranacağımı bilerek yaşadım. Oturmana kalkmana dikkat edeceksin.”

‘OYUN YAPIYORLAR AMA BAŞIMIZDAKİ LİDER BUNA İZİN VERMEZ’

Döviz kurlarında yaşanan hareketliliği de yorumlayan Dizdar, “Döviz kurları düşündürücü ve ürkütücü. Bizim işimiz sahne olduğu için endişeleniyoruz. Dolar yükselmiş durumda ve temkinli davranmalıyız. Türkiye’ye her zaman oyun yapılıyor, çok güzel bir ülkedeyiz ve kıskanılıyoruz. Oyun yapıyorlar ama başımızdaki lider bu oyunlara izin vermez.”

Dizdar, Erdoğan’ın “Yerli ve milli olunmalı” açıklamasıyla ilgili, “Görüşlerine çok katıldığım için doğru söylüyor, yüzde 90 destekliyorum” ifadesini kullandı. (HABER MERKEZİ)

ÖNCEKİ HABER

Hasankeyf’teki taşıma işlemleri rant kapısı oldu

SONRAKİ HABER

Iğdır'da hayali seçmen vakası: Polis lojmanlarına 375 kişi kaydırıldı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa