Erdoğan: Kılıçdaroğlu ile CHP ana hıyanet partisi oldu

Erdoğan: Kılıçdaroğlu ile CHP ana hıyanet partisi oldu

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin grup toplantısında CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'ya yüklendi.

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin grup toplantısında konuştu. Erdoğan, Kılıçdaroğlu ile yaşadığı "Yurt dışına para transferi" tartışmasına dair "Biliyorsunuz 'Müflis tüccar eski defterleri karıştırırmış. Kendine bir yerlerden bir şeyler gönderiliyor. Onlarla uğraşıyor. Meselenin dünürlere kadar götürülmesi saçmalığın dik alası" dedi.

Erdoğan, Kılıçdaroğlu için "FETÖperest", "beyni sulanmış" gibi ifadeler kullanırken "Kılıçdaroğlu ile ana muhalefet partisi ana hıyanet partisi oldu" dedi.

Erdoğan'ın konuşmasından öne çıkanlar şöyle:

SOÇİ

Geçtiğimiz hafta Soçi zirvesinde Türkiye, Rusya, İran liderleri arasındaki bu zirvede önemli istişarelerde bulunduk. Kritik kararlar aldık. Astana görüşmelerinde alınan kararların sahada hayata geçirilmesi için bu 3 ülkenin iş birliği çok önemlidir.

ABD: 'İLK KEZ ORTAK FREKANS YAKALADIK'

Trump'la cuma günü önemli bir görüşme gerçekleştirdik. Uzun süredir ilk kez ABD ile ortak frekans yakaladığımız bir görüşme oldu. YPG başta olmak üzere pek çok hususu konuştuk. İnşallah önümüzdeki günlerde bu görüşmelerin devamını mutlaka yapacağız.

KILIÇDAROĞLU: 'İŞİN DÜNÜRLERE KADAR GÖTÜRÜLMESİ SAÇMALIĞIN DİK ALASI'

Kendisine iddialarını ispat ederse Cumhurbaşkanlığını bırakacağımı, ispatlayamazsa kendisinin siyaseti bırakması gerektiğini söyledim. Birazdan belge açıklayacakmış. Bizimle ilgisi olmadığı ortaya çıkan konuları ısıtıp ısıtıp yeniden gündeme getiriyor. Biliyorsunuz "Müflis tüccar eski defterleri karıştırırmış. Kendine bir yerlerden bir şeyler gönderiliyor. Onlarla uğraşılıyor. Elinde benim yurt dışına milyonlarca para gönderdiğime dair belge var mı? Yok. Meselenin dünürlere kadar götürülmesi zaten saçmalığın dik alası.

'ADIM KULLANILARAK BÜROKRATİK OLİGARŞİ OLUŞTURULMASINA İZİN VERMEM'

Bugün sizlerle birlikte eskiden beri yaşanan ve son zamanlarda daha sık kulağıma gelen ve beni rahatsız eden bir durumu sizlerle paylaşmak istiyorum. Nerede sorumluluğun altından kalkamayan biri varsa 'Beyefendi böyle istiyor, Külliye böyle istiyor' peki bunun ispatı var mı?

Benim adıma ahkam kesenlerle ilgili rahatsızlığımı önceden belirtmiştim. Ben birisine bir şey söyleyeceksem kimseyi aracı kılmaya ihtiyacım yok. Bunu bizzat kendim yaparım.

(Türkiye seninle gurur duyuyor sloganları üzerine )Bırakınız Türkiye'yi dünyada bu konuda açık yürekli, kararlı liderleri az görürsünüz.

 'Beyefendi, böyle istiyor' sözü, bürokratik oligarşinin yeni bir şifresi haline dönüştü... Biz yıllarca bürokratik oligarşiyle mücadele ettik. Şimdi şahsım üzerinden yeni bir bürokratik oligarşi kullanılmasına müsaade etmem.

Adımı kullanarak size kim geliyorsa, teyit etmiyorsam bu insanları gönderin; bunlar sahtekardır.

ALEVİLERE YÖNELİK PROVOKASYONLAR

Yaşadığımız dönem topyekün ortak vicdan ve tüm müştereklerimize sıkı sıkıya sarılmamız gerekiyor. Milletimizi ister köken ister mezhep farklılıklarını bahane ederek bölmeye çalışan kim olursa olsun bu ülkenin düşmanıdır. Bizim terör örgütlerine mücadelemizi Kürt kardeşlerimize gibi gösteren kişi olsa olsa Lawrence'lar olur. PKK'nın YPG-PYD'nin Kürt kardeşlerimize zerre kadar faydası dokunmuş mu?

Son günlerde Alevilere yönelik provokasyonları yapanlar bu ülkenin Lawrence'leridir.

Herkes gibi Alevi vatandaşlarımız da bu ülkenin eşit vatandaşıdır. Asıl tehlike Ali'siz Alevlikle Alevileri köklerinden koparmaya, dinsizleştirmeye ve başka bir dine yöneltmeye çalışanlardır.

'CHP'NİN ESKİ GENEL BAŞKANI İLE POLEMİKLERİMİZİN BİR SEVİYESİ VARDI'

Ana muhalefet partisinin başındaki zat işi müptezelliğe vuruyor. Çünkü genel başkanlık görevine geldiğinden bu yana yaptığı iş çamur at izi kalsın... Hani şahsımla ilgili meseleleri bir kenara bıraktım. Ülkemize saldırıan herkesle aynı safta yer alması gerçekten üzüntü vericidir. Rabia işaretini terör örgütünün simgesi sanacak kadar beyni sulanmış. AB ile anlaşmazlık yaşarız onların ağzıyla konuşur. Herhangi bir ülke ile sorun yaşarız bu şahsı o tarafın borazanlığını yaparken görürüz. Atatürk'ü sıkça andığımız için onun için de karşıt bir açıklama yapmasını bekler hale geldik. Bu zat ile malesef ana muhalefet partisi olmaktan çıktı ve ana hıyanet partisi olma yolunda ilerliyor.

CHP'nin eski genel başkanı ile tartışırdık, o bize kızardı vs ama polemiklerimizin bir seviyesi vardı. Bugün ortada seviye kalmadı. Cevap vermesek terbiyesizliklerini siyaset sanıyorlar. Açıkcası ne yapacağımızı biz de şaşırdık. Bu konuda da milletimizi hakem tayin ediyoruz. Biz yaptıklarımızı yapacaklarımızı anlatacak sandıkta destek isteyeceğiz. Ana muhalefet de çıkacak heybesinde ne kadar yalan dolan varsa onları ortaya dökecek. (HABER MERKEZİ)

Son Düzenlenme Tarihi: 28 Kasım 2017 13:25
www.evrensel.net
ETİKETLER Tayyip Erdoğan