04 Mayıs 2016 16:12
Son Düzenlenme Tarihi: 04 Mayıs 2016 16:25

Erdoğan'dan görüşme öncesi Davutoğlu'ya manidar mesaj

Erdoğan, merakla beklenen görüşme öncesinde isim vermeden Davutoğlu'ya 'Önemli olan bulunduğunuz yere nasıl geldiğinizi unutmamanız' dedi.

Erdoğan'dan görüşme öncesi Davutoğlu'ya manidar mesaj

Paylaş

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kendisiyle, Başbakan Ahmet Davutoğlu arasında yaşanan "AKP içi çatışma" sebebiyle merakla beklenen görüşme öncesinde muhtarlara konuştu. Erdoğan, isim vermeden Davutoğlu'ya manidar mesajlar verdi: "Önemli olan bulunduğunuz yere nasıl geldiğinizi ve hedeflerinizin ne olduğunu unutmamanız."

25. Muhtarlar Toplantısı'nda konuşan Erdoğan'ın sözlerinden öne çıkanlar şöyle:

"Makamlar, insanlara hizmet için bir araçtır. Muhtar, belediye başkanı da olsanız milletvekili, başbakan, cumhurbaşkanı da olsanız kalbiniz ve zihniniz millete hizmet için çalışmalıdır.

Önemli olan bulunduğunuz yere nasıl geldiğinizi ve hedeflerinizin ne olduğunu unutmamanız.   Muhtarlarımız içinde ben 30 yıldır muhtarım diyenler var. Bak 35 yıl diyenler var.

Kendi ideolojik saplantıları, kendi çıkarları için hizmet makamlarını işgal edenler Türkiye'nin birikimini arttırmak şöyle dursun mevcudu da heba etmişlerdir" dedi. "

DAVUTOĞLU: HER MAKAMI ELİMİN TERSİYLE İTERİM

SAVUNMA SANAYİİ

Savunma sanayisinden bahseden Erdoğan, "Şu anda testler başladı silahlı insansız hava aracını da özel sektörümüz inşallah üretiyor üretmeye devam edecek. Savunma sanayisinde dışa bağımlılığı yüzde 80'den yüzde 40'a indirdik. Hedef bunu adeta sıfırlamak. Bağımlılıktan kurtulduğunuz anda caydırıcı olursunuz. Eğer bağımlılığınız devam ederse birileri sizi sürekli tehdit eder. Elde ettiğimiz her başarı bizi, tarihe gömmek isteyenlere en büyük cevabımızdır" ifadelerini kullandı.

DOKUNULMAZLIK GÖRÜŞMELERİ

Dokunulmazlık görüşmelerine değinen Erdoğan, "Dokunulmazlık görüşmelerinden terör örgütünün marşını söyleyerek çıkan sözüm ona milletvekillerinin de onları birer kahraman edası ile haberlerine taşıyan medya kuruluşlarının da iplerinin nereye uzandığı malumdur. Parlamento'da sözde milletvekilleri olarak oturumları ne hale getirdiklerini izlediniz. Komisyonda neler yaptıklarını izlediniz. Sıraların üzerinden nasıl atladıklarını gördünüz. Adeta oraları işgal kuvvetleri gibi, kalkıp işgal etmeye ve oralarda danışmamalarına varıncaya kadar vs. bu tür eylemeler yapma girişimlerinde bulundular. Halbuki komisyon başkanı isteseydi ne medyayı ne de danışmanları sokardı. Sadece komisyon üyeleri ile bu toplantıları yapabilirdi. Özgürlük adına böyle bir alan açtı. Alanı maalesef kendilerine verilen fırsatı usulüne uygun kullanmadılar. Bu millet buna layık değil. Bunlar da bu milletin temsilcisi olmaya layık değil" diye konuştu. Türkiye demokratik bir hukuk devleti olduğu için bu meseleleri usulüne uygun çözmenin gayreti içindedir. Dünyada başka hiçbir ülkenin gösteremeyeceği hoşgörüyü, esnekliği, sabrı ortaya koyarak her bakımdan örnek bir mücadele yürütüyoruz. Çünkü bizim tarihimizde, inancımızda başka bir yönteme izin vermez." (HABER MERKEZİ)

ÖNCEKİ HABER

Adıyaman’da 600 KESK üyesine soruşturma

SONRAKİ HABER

Keşan'da eğitime kar engeli

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa