24 Kasım 2019 07:55
Son Güncellenme Tarihi: 24 Kasım 2019 13:50

Muharrem İnce: Bana 'sarhoştu' diyenlerle bu tezgahı hazırlayanlar aynı kişi

Muharrem İnce, Cumhurbaşkanı Erdoğan’la sarayda görüştüğü yönündeki iddialara ilişkin basın toplantısı düzenledi. İnce, Levent Gültekin'i kast ederek "Bana 'sarhoştu' diyenlerle aynı kişiler" dedi.

Fotoğraf: DHA

Paylaş

CHP’li Muharrem İnce, düzenlediği basın toplantısı ile Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’la Beştepe’de görüşme yaptığı iddialarına yanıt verdi.

Muharrem İnce, Yalova'daki evinde düzenlediği basın toplantısı ile iddialara ilişkin yaptığı açıklamada, Kemal Kılıçdaroğlu'nun hatalı davrandığını ifade etti. Rahmi Turan ve Talat Atilla'ya da sitem eden İnce, "Adımı CHP Genel Merkezinde lekeleyerek, yandaş bir gazeteci bularak haber yaptırmak doğru değildir. Ben partinin evladı değil miyim?" dedi.

"Partinin her kademesinde bulundum" diyen İnce, sözlerini şöyle sürdürdü: Hiçbir kişisel ikbal derdinde değilim. 80 yaşında yalan yazıyor bir gazeteci. Sabah torunuma dedim ki 'Evladım mücadelem sadece senin için'. Şu tarlada inek otlatıyordum, bir tane ağaç yoktu. Kişisel bir derdim yok, ben başardım zaten, benim derdim ülkem. Bu ülkenin Atatürkçülerine, samimi müslümanlarına, sağcılarına, solcularına, işçilerine, bunalmış yurttaşlarına sesleniyorum: Ben sizin bildiğiniz Muharremim. Düz, yerli, milli, olduğu gibi doğruları söyleyen Muharrem İnce'yim.

Benim için Cumhuriyet Halk Partisi bir yaşam biçimidir. 'İstifa edecek misiniz?' gibi sorular sormayın. Bu parti Atatürk'ün emanetidir benim için. Genel Başkan'a dedim, 'Bu iş büyüyecek beraber çıkalım' dedim gelmedi. Kaptanı uyarmak bizim görevimiz ama tayfaların da iyi tayfalar olması lazım.

Ben çiğ yemedim ki karnım ağrısın! Birisi kuyuya bir taş atıyor, uğraş dur... Ortaya çıkarabilirseniz Taksim Meydanı'nda kendimi yakarım diyorum!

Sırf çıkar için partiye gelmiş olanlar, o ruha sahip olamyanları kastediyorum. Benim Genel Başkan'la ikili ilişkimde bir sorun olamaz, onu konuşmuyoruz zaten. Türkiye'yi yönetmeyi konuşuyoruz, orada sıkıntı var.

Türkiye'de bir FETÖ varsa bundan bir partinin nasibini alması diğerlerinin almaması mümkün değil ama 'CHP'yi FETÖ, PKK ele geçirdi gibi laflar' doğru değildir.

Bu Saray'da görüşme iddiası çözülmeden yola devam etmemiz mümkün değildir, önce bu iş çözülecek. Genel Başkan ne zaman çağırırsa giderim. Bu çamur temizlenmeden siyaseti sürdürmemiz mümkün değildir.

GAZETECİ LEVENT GÜLTEKİN'İ İŞARET ETTİ

Açıklamasının devamında gazetecilerin sorularını alan İnce, bir gazetecinin "Komplo kurduğunu ifade ettiğiniz isimler 24 Haziran gecesi sizin için sarhoştu diyenler mi?" sorusu üzerine "Evet, tam olarak aynı kişilerdir" yanıtını verdi.

Gazeteci Levent Gültekin, 24 Haziran 2018'de yapılan Cumhurbaşkanlığı seçimi ertesinde Muharrem İnce'nin ortadan kaybolmasına dair "Kameraların karşısına geçemeyecek kadar alkollüydü" iddasını dillendiren isimdi.

Ayrıntılar geliyor...

İNCE: BU CHP GENEL MERKEZİ'NDE TASARLANMIŞ BİR TEZGAH

Hürriyet yazarı Ahmet Hakan, bugünkü köşe yazısında Muharrem İnce ile görüşmesine yer verdi. Hakan'la görüşen İnce, yaşananların CHP Genel Merkezi’nde tasarlanmış bir tezgah olduğunu ifade ederek "Bu tezgahın figüranlığını yapmak da 80 yaşında torununu düşünmek yerine günlük çıkarını düşünen bir gazeteciye kalmıştır" sözlerini kullandı.

Muharrem İnce'nin, Ahmet Hakan'ın yazısında yer alan açıklamalarının bir kısmı şöyle:

CHP’ye çöreklenmiş bir yapı var. Para pul işlerine karışan bir çete... Para pul işlerinde de bu çete var, dedikodularda, kumpaslarda, yalan dolanda da bu çete var. Bu çeteyi CHP Genel Merkezi’nden def etmemiz lazım. Def edeceğiz...

Beni en çok yaralayan konu şudur: Sayın Genel Başkan, “Ben Cumhuriyet Halk Partililere kefilim, Cumhuriyet Halk Partisi’ne genel başkan olmayı düşünen bir CHP’li, saray kapısında icazet aramaz” dememiştir, diyememiştir... Beni asıl üzen Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı’nın CHP’lilere kefil olmamasıdır, olamamasıdır. Tam tersine “Biliyorum, doğrudur, şaşırmadım” demiştir. Neyi biliyorsun? Çık, açıkla!

"GENEL BAŞKAN 'BAKARIZ' FALAN DEDİ"

Partim yara aldığı için ciğerim yanıyor. Genel Başkan’ı aradım. Birlikte fotoğraf verelim dedim. Bu belayı birlikte def edelim dedim. Parti yara alıyor, daha da yara alacak dedim. Görüşürüz, bakarız falan dedi. Kabul etmedi...

Bugün CHP Genel Merkezi’nde en az gözüken kişiler CHP’lilerdir. Atatürk’ü sevmeyenler Genel Merkez’dedir... “CHP kapatılsın” diyenler Genel Merkez’dedir. CHP’nin karşısında miting yapanlar Genel Merkez’dedir. Hepsi CHP’de yönetici konumundadır.

NE OLMUŞTU?

Sözcü Yazarı Rahmi Turan, geçtiğimiz günlerce CHP’li bir ismin Beştepe’de Cumhurbaşkanı Erdoğan’la bir araya geldiğini iddia etmişti. Görüşmede Erdoğan’ın, bu kişinin CHP genel başkanlığını desteklediği iddia edilmişti. Daha sonra Turan, Erdoğan’la görüşen kişinin Muharrem İnce olduğunu iddia etti. Turan, bilgiyi kendisine Talat Atilla'nın verdiğini söyledi. Turan’ı doğrulayan Atilla ise bilgiyi CHP’li bir kaynaktan edindiğini; Kılıçdaroğlu’ndan da doğrulattığını savundu. (HABER MERKEZİ)

Reklam
Reklam
ÖNCEKİ HABER

Patron, darbederek kafasını yardığı kadın işçiden özür diledi

SONRAKİ HABER

Evrensel 25 yaşında: Gerçeklerden vazgeçmeyeceğiz

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa