24 Kasım 2019 14:50
Son Güncellenme Tarihi: 24 Kasım 2019 14:51

"Saraya giden CHP'li" iddiası | Talat Atilla: Haber kaynağımı açıklamayacağım

"Saray'a giden CHP'li" iddiasını ortaya atan Rahmi Turan'ın "kaynağım" dediği Talat Atilla, kendi kaynağının bir CHP'li olduğunu ve ismi kesinlikle açıklamayacağını söyledi.

Talat Atilla | Ekran görüntüsü, "Haber Odası" YouTube hesabının "Talat Atilla Faruk Aksoy İle Akşam Haberleri 01 Mayıs 2018" başlıklı videosundan alınmıştır.

Paylaş

"Saray'a giden CHP'li" iddiasını ortaya atan Sözcü Yazarı Rahmi Turan'ın kaynak olarak gösterdiği Talat Atilla, haberi ilk aldığı kaynağı kesinlikle açıklamayacağının söyledi.

Twitter'dan bir dizi paylaşım yapan Atilla, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'ndan açıklama beklediğini tekrarladı.

Talat Atilla, şu ifadeleri kullandı:

"Yayın organlarında, sosyal medyada benimle hesabı olan, daha önce eleştirdiğim ne kadar soytarı, iki yüzlü, itibarı sadece şöhret olan gazeteci ve politikacı varsa, haberi maske yaparak bana hakaret ettikleri gibi manipülasyon yapıyorlar. Amacı sadece eleştiri olan, 'aslında ne oldu?' diye sorgulayanlara saygım var. Ancak iş o kadar çığırından çıktı ki, 'sorularına yanıt vermedigim gazeteciler' bile tv'ye çıkıp beni eleştirecek kadar küçüldüler. Onlara karşı hukuki ve yazı yanıtlarım olacak.

Stajyer gazetecilik yapanlar bile bilirler ki, gazeteciler birbirlerine haber jesti yapar. Rahmi Turan da Uğur Dündar da sahibi olduğum siteye, ismime ve haberlerime defalarca yer verdikleri için onlara yaptığım bir jesttir bu. Bugüne bakınca bunun hata olduğunu görüyorum. Haberi ben yapmalıydım. Kemal beyin 'Biliyorum ama açıklamam' sözleri yerine bana saldırmayı, altından komplolar uydurmayı tercih edenler; güçlü gördüklerinin eteklerine sığınıp, kolay gördükleri hedefe ateş eden, hem CHP'ye hem iktidara yaranmak isteyen korkak ve zavallılar. 'Aslında ne oldu?' diye sorgulayanlara saygım var. Ancak iş o kadar çığırından çıktı ki, 'sorularına yanıt vermediğim gazeteciler' bile tv'ye çıkıp bana hakaret edecek kadar küçüldüler. Onlara karşı hukuki ve yazı yanıtlarım olacak. Geçmişte yaptığım ve doğruluğu ortaya çıkan yüzlerce haberim, 50'ye yakın ulusal ve uluslararası ödülümü, beni kriminalize etmeye çalışanların suratına çarpıyorum! Hiç kimseye verilemeyecek hesabım yok.

Rahmi Turan 'Kaynağı açıklamam' dediği için Rahmi beyi korumak maksadıyla açıklamadım ama Rahmi beyin bunaldığını görünce defalarca 'Ben olduğumu açıklayacağım' demek için aradım ama yanıt vermedi. O sırada bana oda tv sorunca, TV'de 'Kaynağı açıklamam doğru olmaz' dediği için Rahmi beyi yalancı çıkarmamak için benim demedim. Turan abimdir. Onu ve hiç kimseyi bilerek hayatım boyunca manipüle etmeyeceğime beni tanıyanları ve rabbimi şahit tutarım. Rahmi abiyi anlıyorum. Ona saygım da sevgim de devam ediyor. Benim sitem de yıllarca baş yazarlık yaptı. Canı sağ olsun. Dün de duayen yazardı, bugün de.

Kılıçdaroğlu'nun Fox'da ifade ettigi sözler ortada... 'Biliyorum, açıklayamam' dedi. Haber bana geldiğinde çok iddialı bulduğum için getiren CHP'liden ';Sizin partinizin mensubu olduğu için bunu Kemal beyden yüzde yüz doğrudur ifadesini alman şart' dedim. Kılıçdaroglu'ndan 'yüzde yüz doğru yanıtını' alarak bana getirdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan çok iddialı konuşunca, yeniden sordum. Yine 'yüzde yüz' yanıtı geldi. Parçaları toplayınca; Kılıçdaroğlu'nun doğruluğundan emin olduğu haberin çıkmasını arzu ettiğini anlıyorum.

Kılıçdaroğlu, TV'de söylediği 'Doğrudur ama açıklamam' sözünü nasıl söylediyse haber kaynağıma, TV'ye çıkmadan önce kendisine doğrulattığım bu haberden haberi olduğunu artık açıklamalıdır. Beklenen ne? Haber kaynağımı deşifre etmem mi? Haber kaynağımı medya derimi yüzse, mahkemeler müebbet verse, bana saldıranlar alçaklıkta sınır tanımasa da açıklamayacağım.... Kılıçdaroğlu'nun kendisini ve partisini yıpratmamak için kamuoyuna açıklama zorunluluğu var. Ve mutlaka açıklayacağından da şüphem yok.

Farklı noktalardan 'Seni öldürmeden önce rezil edeceğiz!' mesajları atılıyor. Tarihe not için yazdım. Allah istemeden yaprak yere düşmez. Kim gelecekse, üzerimde çakım bile yok! Ürkerim ama asla korkmam. Allah'tan başkasından korkmaya da haya ederim. Allah kuluna kafidir."

ATİLLA, "GÖRÜŞMEYİ KILIÇDAROĞLU DOĞRULADI" DEMİŞTİ

Sözcü Yazarı Rahmi Turan'ın "CHP'li bir isim Saray'da Erdoğan ile görüştü" iddiasında kaynak olarak gösterdiği Talat Atilla, konuya ilişkin dün bir açıklama yapmıştı.

Muharrem İnce'nin Beştepe'de gizlice Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüştüğünü öne süren iddianın kaynağı olduğu belirtilen Atilla "Yanıt veriyorum!" başlıklı yazısında "Rahmi Turan 'Gazeteci kaynağını açıklamaz' dediği için ve Rahmi Turan’ı korumak için 'Benim' dememeyi tercih ettim” dedi. Atilla, kendi kaynağının bir CHP'li olduğunu ve görüşmenin CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu tarafından doğrulandığını yazdı.

İddialar üzerine Muharrem İnce bugü bir basın açıklaması yaptı ve Erdoğan'la görüşen ismin kendisi olduğu yönündeki iddiaları yalanladı, "CHP içinde bir tezgah kuruluyor" ifadelerini kullandı.

Talat Atilla'nın kendi sitesi timetuk.com'da yayımladığı yazı şöyle:

"Rahmi Turan “Gazeteci kaynağını açıklamaz” dediği için ve Rahmi Turan’ı korumak için “Benim dememeyi tercih ettim.”

Konuyu en ufak ayrıntısına kadar yazmanın vakti geldi.

Haber bana geldiğinde çok yönlü çek ettim...

Hatta, bununla yetinmedim.

Bu haberi CHP Lideri Kılıçdaroğlu’na da bir şekilde “Bu haber doğru mu?” diye doğrulattım.

Haberi ilk önce zaman zaman yazılarımdan alıntı yapan, turktime’da yazan Rahmi Turan’a verecektim ama yurt dışı telefonu çalınca saat farkını o an hesaplayamadığım için gece olabilir diye arayıp kapattım.

Bunun üzerine sahibi olduğum haber sitesini kendi hesabında öneren Uğur Dündar’ı aradım. Dündar bana “CHP’yi dizayn ediyor diye saldırırlar” dedi.

Bunun üzerine haberi kendi sitem de yazmaya karar verdim ancak Rahmi Turan’ı çaldırıp kapattığım için, neden aradın sorusuna da yanıt olsun, hem de ilk haberi yazmasına niyetlendiğim kişi olduğu için arayarak haberi söyledim.

“Tamam, yazarım” dedi.

Ve bilgileri gönderdim.

Şimdi geleyim bu habere…

       1. 9 Kasım gece 01:15 de görüşme olduğu…

       2. Giren ve çıkan plakaların isimleri. Resmi kaydı olmayan 06 sfg 4543 plakalı araçla giriş yapıldığı, çıkarken de 06 ghj 1290 plakalı beyaz Audi marka araçla çıkıldığına kadar ayrıntılı bilgiler vardı.

Tüm bunlar bilgi olarak geldi.

Kısa süre önce İyi Partili bir yetkilinin de Erdoğan’la gözlerden uzak görüşmesi de kamuoyuna sızmıştı.

Tüm bunlara rağmen CHP Lideri Kılıçdaroğlu’na bir şekilde haberin doğruluğunu onaylatınca içimde şüphe kalmadı.

Ne Muharrem İnce’ye…

Ne CHP’ye…

Ne iktidar partisine karşı değil, sadece habercilik arzusuyla davrandım.

Gelelim haber kaynaklığı meselesine…

Kaynağımın ismini söylemem söz konusu olamaz ama bir CHP’li…

Ya Kemal Bey, ya da kendisinin konuşmasını beklerim doğrusu..

Kılıçdaroğlu haberi doğruladıktan sonra Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın net açıklamaları üzerine haberi yeniden kaynağıma sorgulattım.

“Yine altını çizerek yüzde yüz doğru” dedi.

Şimdi, Kemal Beyin ve doğrulattığım CHP’li kaynağın konuşmasını bekliyorum…" (MEDYA SERVİSİ)

Reklam
Reklam
ÖNCEKİ HABER

"Benim burjuvam" "senin burjuvan"ı dövmez

SONRAKİ HABER

ABD, Afganistan savaşında halka düzenli olarak yalan söylemiş

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa