21 Kasım 2019 23:16

Cumhurbaşkanlığı, Erdoğan'ın CHP'li bir siyasetçi ile görüştüğü iddiasını yalanladı

Fahrettin Altun, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Beştepe'de "CHP’li bir siyasetçiyle görüştüğü ve bu kişinin CHP genel başkanı olması yönünde bir diyalog geçtiği" yönünde iddiaları yalanladı.

Fahrettin Altun | Fotoğraf: DHA

Paylaş

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Sözcü gazetesi yazarı Rahmi Turan'ın Erdoğan'ın CHP'li bir siyasetçi ile görüştüğü iddialarını yalanladı. Altun, "Sayın Cumhurbaşkanımızın, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde CHP’li bir siyasetçiyle görüştüğü ve aralarında bu kişinin CHP genel başkanı olması yönünde bir diyalog geçtiği şeklindeki iddialar gerçek dışı" dedi.

Fahrettin Altun yaptığı açıklamada, "Sayın Cumhurbaşkanımızın ne Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde ne de başka bir yerde böyle bir görüşmesi olmamış, söz konusu köşe yazısında geçen böyle bir diyalog gerçekleşmemiştir. Yaklaşık 43 yıllık siyasi hayatında Sayın Cumhurbaşkanımızın herhangi bir siyasi partinin dizayn edilmesine yönelik adım atması ya da iç işlerine müdahale etmesi hiçbir zaman söz konusu olmamıştır. Bunu da en iyi hakem olan milletimiz çok iyi bilmektedir" ifadelerini kullandı. Altun, açıklamasında şunları söyledi:

"Terörle mücadelede böylesine kritik günler yaşanırken, diplomasi ve dış politikada elde edilen başarıların sürmesi için tüm dikkatimizi ülkemizin geleceği üzerinde toplamışken, kamuoyunu siyasi magazin haberleriyle meşgul etmenin, kendi siyasi ikbalini korumaya çalışan çevrelere fayda sağlamayacağını da belirtmek isteriz. Söz konusu haberleri gerçek kabul edip, bunun üzerine daha fazla gerçek dışı ifadelerle siyaset iklimini zehirlemeye çalışan kimi siyasetçilerin yaptıkları açıklamaları da kaygıyla izliyor, kendi siyasi hesap ve çıkarlarını korumak namına yaptıkları bu iftira ve yalan siyasetinden vazgeçmelerini umuyoruz”

NE OLMUŞTU?

Sözcü gazetesi yazarı Rahmi Turan 20 Kasım'da yayımlanan yazısında, CHP’li bir siyasetçinin Beştepe'de Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüştüğünü söyledi. Turan görüşmede, Erdoğan’ın CHP’li siyasetçiye, "Türkiye’nin güvenliği için senin CHP genel başkanı olman gerekir. Düşün karar ver. Memleketin iyiliği için bu gerekli. Ben de yardımcı olurum" dediği öne sürüldü.Turan, CHP'li siyasetçinin gündem olmasının ardından kaynağının endişelendiğini belirterek, "Saray’a çıkan CHP’linin ismini unutacağıma söz verdim" dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu bugün katıldığı canlı yayında iddiaların doğru olduğunu düşündüğünü belirtti. Kılıçdaroğlu, Erdoğan'ın CHP'yi dağıtmak için elinden geleni yaptığını söyledi. (HABER MERKEZİ)

Reklam
Reklam
ÖNCEKİ HABER

Termik santrallere "havayı kirletme izni" AKP ve MHP'nin oylarıyla kabul edildi

SONRAKİ HABER

Adana'da eylem ve etkinlik yasağı yine uzatıldı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa