23 Kasım 2019 14:37

Talat Atilla kimdir?

"Saray'a giden CHP'li" iddiasını ortaya atan Sözcü yazarı Rahmi Turan, kaynağının Talat Atilla olduğunu söyledi. Peki Talat Atilla kimdir, gazetecilik faaliyetleri nelerdir?

Talat Atilla | Ekran görüntüsü, "Haber Odası" YouTube hesabının "Talat Atilla Faruk Aksoy İle Akşam Haberleri 01 Mayıs 2018" başlıklı videosundan alınmıştır.

Paylaş

Talat Atilla, Sözcü yazarı Rahmi Turan'ın "Saray'a giden CHP'li" iddiasıyla gündeme geldi. Turan'ın duyurduğu iddiaya kaynak olarak gösterdiği Talat Atilla kimdir, mesleği ne, kaç yaşında ve nereli?

Talat Atilla, 1968 yılında Ankara’da dünyaya geldi. 1988 yılında gazeteciliğe adım attı ve Anavatan Gazetesinde yazmaya başladı. Yine o dönemlerde İlk Haber gazetesinde muhabir olarak çalıştı. Sonrasında Ulus gazetesinde istihbarat şefliği görevinde bulundu. Günaydın Gazetesi ve Son Havadis Gazetesinde de görev aldı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Cumhurbaşkanı Erdoğan’a tazminat ödemek için evini satması hakkında yaptığı haber ile 2018 Aralık ayında ”Özel Haber” ödülünü aldı.

51 yaşındaki Talat Atilla, 2002 yılında turktime.com adlı haber sitesini kurdu. Aynı zamanda internetoku.com adlı haber sitesinin de imtiyaz sahibidir. (HABER MERKEZİ)

Reklam
Reklam
ÖNCEKİ HABER

"Saray'a giden CHP'li" iddiası | Rahmi Turan: Kaynağım Talat Atilla

SONRAKİ HABER

Çorum'da karbonmonoksit gazından zehirlenen 103 öğrenci hastaneye kaldırıldı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa