23 Ağustos 2019 19:26

Metrobüste kadını taciz eden sanık tahliye edildi

Metrobüste bir kadını taciz ettiği gerekçesiyle tutuklu yargılanan erkeğin pantolonundaki lekenin sperm olduğu tespit edildi, erkek buna rağmen tahliye edildi.

Saldırgan Fatih Özdemir | Ekran gürüntüsü, @kaldiracist Twitter hesabının paylaştığı videodan alınmıştır.

Paylaş

İstanbul'da metrobüste bir kadını taciz ettiği gerekçesiyle tutuklu yargılanan F.Ö.'nün tahliyesine karar verildi. Adli Tıp Kurumu (ATK) raporuna göre pantolon üzerinde lekelerden birinin sperm hücresi olduğu tespit edildi. Sanık F.Ö. buna rağmen "Hiçbir şekilde bu olay gerçekleşmemiştir. Suçsuzum" dedi.  

RAPOR MAHKEMEYE ULAŞTI, PANTOLNDAKİ LEKE SPERM ÇIKTI

Küçükçekmece 20. Asliye Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmada tutuklu sanık F.Ö. ile şikayetçi N.C. hazır bulundu. Sanık F.Ö.'ye ait pantolon üzerindeki lekenin ne olduğunun, kime ait olduğunun, gerekli inceleme ve mukayeselerin yapılmasına ilişkin hazırlanan Adli Tıp Kurumu (ATK) raporu mahkemeye ulaştı. Raporda, pantolon üzerinde 6 leke görüldüğü, bunlardan birinin sperm hücresi olduğu tespit edildiği belirtildi.

"SANIĞIN ÜST HADDEN CEZALANDIRILMASINI TALEP EDİYORUZ"

Şikayetçi avukatı Seher Eriş, ATK raporunda sperm lekesine ulaşıldığı belirtildiğini, müvekkili ve sanığın beyanları dikkate alındığında suçun işlendiğinin görüldüğünü belirterek, "Sanığın üst hadden cezalandırılmasını ve tutukluluk halinin devamına karar verilmesini talep ediyoruz" diye konuştu. 

SANIK: SUÇSUZUM

Sanık avukatı Gülcan Karayel de "Müvekkil haksız yere tutuklu kalmaktadır. Dosyadaki rapor lehimizedir. Ayrıca söz konusu görüntülerin izlenmesi talebini biz de yineliyoruz. Ayrıca pantolonun tamamında sperm hücresine ulaşılamaması ilgili ıslaklığın idrar olduğunu doğrulamaktadır. Müvekkil linç kültürüne uğramış durumdadır" diye konuştu.  Söz verilen sanık F.Ö. "Hiçbir şekilde bu olay gerçekleşmemiştir. Suçsuzum" dedi.

Mahkeme, sanığın tahliyesine karar vererek duruşmayı erteledi.

NE OLMUŞTU?

Cinsel saldırı, 23 Nisan’da Avcılar yönünde giden metrobüste yaşandı. Araçta oturan kadın, yanına gelen F.Ö.’den rahatsız oldu ve araya çantasını koydu. Temasın bilinçli olduğunu fark eden kadın, çantasını kaldırınca şahsın fermuarının açık olduğunu ve pantolonunun ıslandığını gördü. Kadının tepki göstermesi üzerine Özdemir, araçtakilerin yardımıyla metrobüsten çıkarıldı.

Araçtan çıkarılan saldırganı videoya alan kadın “Bir saattir seni tutmaya çalışıyorum. Diyorum ki metrobüs kalabalık diyedir. Dönüyorum, fermuarını açmışsın, üzerime boşalmışsın” sözleriyle tepkisini dile getirdi. Kadın, daha sonra “Rahat rahat metrobüslerde hiçbir kadını taciz edemeyecekler. Ben susmayacağım, sen utanacaksın, sen utanacaksın” ifadelerini kullandı.

İDDİANAME

İddianamede Cevizlibağ'dan Avcılar yönüne doğru giden metrobüste şüpheli F.Ö.'nün,  müşteki N.C.'nin yanına giderek "Sarkıntılık yapmak süretiyel cinsel saldırı" da bulunduğu ve "hakaret" ettiği iddia ediliyor.  İddianamede şüpheli F.Ö.'nün 3 yıl 3 aydan 9 yıl 6 aya kadar hapsi isteniyor. Şüpheli ilk ifadesinde "Suçlamayı kabul etmiyorum. Müşteki bana bağırdı. Araç içerisindeki kalabalık üstüme gelmesinden korktuğum için altıma idrarımı kaçırdım. Pantolonumda bu nedenle ıslaklık oldu" demişti. (İstanbul/DHA)
 

 

Reklam
Reklamsız Evrensel için abone ol
ÖNCEKİ HABER

G7 Zirvesi’ne karşı protestolar başladı, kentte olağanüstü önlemler alındı

SONRAKİ HABER

Almanya vatandaşı 62 kişi Türkiye’deki cezaevlerinde tutuluyor

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...