Seçim Günlüğü (10 Haziran 2018)-Bahçeli'den darbe tehdidi

24 Haziran’da yapılacak cumhurbaşkanı ve milletvekili seçimine dair haberler, son dakika gelişmeleri ve açıklamalar...
Seçim Günlüğü (10 Haziran 2018)-Bahçeli'den darbe tehdidi
Fotoğraf: Ahmet İzgi/AA

Ervensel muhabirleri semt semt seçim fotoğrafları sundu. Abdüllatif Şener, Erdoğan, Pensilvanya’ya Ahmet Ergün ile gittiğini iddia etti.

KARAMOLLAOĞLU: İKTİDAR, BU HENGAMEDEN NASIL ÇIKACAĞINI BİLMİYOR

Cumhurbaşkanı adayı Temel Karamollaoğlu Bursa’da miting düzenledi:

“Biz gelirsek ne olacak? Dış politika karman çorman, herkesle kavgalı hale geldik. Bu hengamenin içinde bugünkü iktidar nasıl çıkacağını bilmiyor.”

BULDAN: AKP CAMİLERİ SEÇİM BÜROSU OLARAK KULLANIYOR

HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan Bingöl’de konuştu, cami minaresine AKP bayrakları asılmasını eleştirdi:

“Onlar dini de barış sürecini de istismar ettiler. 2 gün önce başbakan Binali Yıldırım Bitlis'te miting yaparken bir caminin kubbesine AKP pankartları astı. Camiyi bile AKP’nin seçim bürosu olarak kullanıyorlar.”

DEVLET BAHÇELİ’DEN ‘DARBE’ TEHDİDİ

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, ilkini Sivas'ta gerçekleştirdiği bölge istişare toplantılarının sonuncusunu İzmir'de yaptı:

“Başaramazsak batışımız mukadderdir. Bekamızı koruyamazsak bitişimiz kaçınılmazdır. Çünkü zalimler yine ellerini ovuşturmaktadır. İşte son günlerde FETÖ'nün bir kez daha darbeye teşebbüs edeceği konuşulmaktadır.”

TAYYİP ERDOĞAN: ‘HIRSIZ ERDOĞAN’ DİYE BAĞIRTIYOR

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan Denizli’de miting düzenledi:
“Kadıköy'de miting yapıyor, Kadıköy'de 'Hırsız Erdoğan' diye bağırtıyor. Kimi, kendi tabanını. Bağırtan kim, Muharrem. Yazıklar olsun. Hangi delilin var terbiyesiz. 'Man Adası' dediniz, sizleri yargı mahkum etti.”

AKŞENER’DEN ERDOĞAN’A: MİLLETİN ADAMI OLSAN, 1153 ODALI SARAYIN OLMAZ

İYİ Parti Genel Başkanı ve cumhurbaşkanı adayı Meral Akşener, İzmir Bergama’da seçim mitingi düzenledi:

“Tayyip Erdoğan milletin adamı, diyorlar. Yanındaki korumaların askerlerin belindeki silahları çıkarttırıyorsun. Sen nasıl bir başkomutansın, sen milletinden korkuyorsun. Sen kim, milletin adamı olmak kim. Sen milletin adamı olsan, 1153 odalı sarayın olmaz. Sen milletin adamı olsan, çocuklarının gemicikleri olmaz. Tayyip Erdoğan, 'zengin olursa hırsızlık yapmıştır' dedi. Ben demedim kendi dedi, doğru söylemiş.”

MUHARREM İNCE: MEĞER KEK USTASIYMIŞ

Muahrrem İnce Esenyurt'ta miting düzenledi: 16 yıldır Türkiye'yi yönetiyor, 40 gündür 3 tane proje açıkladı. Stad yapacakmış, park yapacakmış, kıraathane açacakmış. Sen Esenyurt'a belediye başkanı mı oluyorsun, Türkiye'ye Cumhurbaşkan mı oluyorsun? Projelere bak. 'Stad yapacağım, park yapacağım, kıraathane yapacağım.' Bedava kek yiyeceksiniz. Üzümlü kek var, çikolatalı var. 'Ustayım' diyordu, meğer kek ustasıymış." 

LAYIK OLDUĞUNUZ YERE GİDECEKSİNİZ, MERAK ETMEYİN

Selahattin Demirtaş, kişisel Twitter hesabında avukatları aracılığıyla yaptığı açıklamada Aşağılık iftiralarınıza karşı cevap hakkımı buradan yeterince kullanamıyor olabilirim. Benim adıma, namertliğinize karşı en etkili cevabı 24 Haziran'da sandıkta halk verecek. Halk sifonu çekecek, layık olduğunuz yere gideceksiniz, merak etmeyin" ifadesini kullandı. 

HDP'NİN SEÇİM BÜROSUNA SALDIRI

Halkların Demokratik Partisi'nin (HDP) İzmir'in Buca ilçesi Göksu Mahallesi’nde bulunan seçim bürosuna kimliği belirsiz kişi ya da kişilerce saldırı gerçekleştirildi. 

BARIŞ ATAY: HERKES HDP'NİN YANINDA YER ALMALI

Hatay'ın sorunlarını meclise taşımaya hazırlanan HDP’nin Hatay Milletvekili Adayı Oyuncu Barış Atay, "Sokak meclise, meclis sokağa. Bunun bir arada olmadığı mücadelenin hiçbir karşılığı yok” diyerek, çok kritik bir dönemeçten geçildiğini vurguladı.

ABDÜLLATİF ŞENER'DEN 'PENSİLVANYA' İDDİASI

CHP Konya Milletvekili adayı Abdüllatif Şener: Israr ediyorsunuz madem, bir kademe ilerisini de söyleyeyim size, tweet de atacağım zaten, birlikte ABD'ye gittiklerinde Ahmet Ergün'le beraber Pensilvanya'ya gittiler ve Fethullah Gülen ile görüştüler. Tayyip Erdoğan'ın ilk Pensilvanya ziyaretinde yanında Ahmet Ergün vardı.

EVRENSEL MUHABİRLERİ SEÇİMİN NABZINI TUTUYOR

Evrensel muhabirleri il il, semt semt seçimin nabzını tutumaya devam ediyor. Bugünkü duraklarımız, İstanbul'da Eyüp, İkitelli, Terazidere ve Gazi Mahallesive Kurtuluş. Muhabirlerimiz İzmir'in Buca ilçesi ve Denizli'den de seçim fotoğrafı sundu. 

İLGİLİ HABERLER

16 Temmuz 2018 02:11
Muhalif işçiler, AKP’ye oy vermiş işçilere karşı tepki gösteriyor. Ancak 'Değiş işçi değiş' demekle işçiler ve emekçiler değişmez.
05 Temmuz 2018 03:20
Burjuva iktidarlar tarafından seçimden seçime tartışmamıza 'izin verilen' oy hakkı ve 'demokrasi' kavramları işçi sınıfı için ne ifade ediyor?
01 Temmuz 2018 15:03
AKP, 1 Kasım 2015 seçimlerine göre 10 ilde oyunu arttırırken, 71 ilde oyların azaldığı belirlendi.

Toplam Query: 63