Seçim Günlüğü (1 Haziran 2018) - 'Pensilvanya' polemiği sürüyor

24 Haziran’da yapılacak cumhurbaşkanı ve milletvekili seçimine dair haberler, son dakika gelişmeleri ve açıklamalar...
Seçim Günlüğü (1 Haziran 2018) - 'Pensilvanya' polemiği sürüyor

İnce ile Erdoğan arasındaki 'Pensilvanya' polemiğine dair konuşan Abdüllatif Şener, 'Erdoğan, o dönem ABD'ye gitti ama kimle görüştü bilmiyorum' dedi.

ERDOĞAN YERLİ OTOMOBİLİN CEO'SUNU AÇIKLADI

Erdoğan: Kamuoyu araştırmalarında herhangi bir sıkıntı söz konusu değil. Birinci turda biteceği burada çok açık, net görünüyor.

MUHARREM İNCE: YAHU SANA NE?

Muharrem İnce, Erdoğan’ın kendisine ‘komik adam’ dediğini hatırlatarak, "Erdoğan, 'Komik adam' demiş benim için. Sen 24 Haziran akşamı ağlayacak mısın, gülecek misin? Hep beraber göreceğiz. 

PERVİN BULDAN: BU ÜLKE AKP'YE MUHTAÇ DEĞİL

HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan: Artık AKP’nin gitme zamanı gelmiştir. 

CEZAEVİNDEKİ ZATIN ELİNDE 53 VATANDAŞIMIZIN KANI VAR

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Muharrem İnce'yi ve Selahattin Demirtaş'ı hedef aldı. 

DEMİRTAŞ'TAN MEKTUP VAR

Seçim çalışmasını tutuklu bulunduğu cezaevinden yürüten HDP’nin Cumhurbaşkanı adayı Selahattin Demirtaş el yazısıyla gönderdiği mektubunda, "Bu mesajı en az 100 kişiye gönderebilsen ne güzel olur. Biliyorsun ketılım çalışmıyor" notunu düştü.

TEMELLİ: HDP'NİN BARAJINA BARAJ KATMA PEŞİNDELER

Diyarbakır'da Barış Anneleri'ni ziyaret eden HDP EŞ Genel Başkanı Sezai Temelli, YSK'nin 24 Haziran seçimlerinde sandıkların birleştirilmesi kararını eleştirdi. Temelli, "HDP'nin barajına baraj katma peşindedirler. Tüm bunlara rağmen bütün halkımız, seçmenimiz, herkes sandık neredeyse oraya gidecek" dedi. Temelli, son anket sonuçlarına göre oy oranlarının yüzde 10.2 olduğunu söyledi.

BAKAN SOYLU: SİZİN SÜLEYMANINIZIM, ESKİ SÜLEYMAN

AKP'den İstanbul milletvekili adayı olan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, cami açılışındaki konuşmasında 'Sizin Süleymanınızım, eski Süleyman' dedi.

CHP'Lİ ÜYELERDEN YSK'YE TRT BAŞVURUSU

RTÜK'teki CHP'li üyeler İsmet Demirdöğen ve İlhan Taşçı, TRT'nin adaylara yaptığı ayrımcılığa konusunda YSK'ye başvurdu.

YSK'DEN CUMHURBAŞKANI ADAYLARINA 2 KONUŞMA HAKKI

Yüksek Seçim Kurulu (YSK) tarafından, cumhurbaşkanı adayları ile siyasi partilerin radyo ve televizyonda yapacakları propagandaların tarih ve saatlerine yönelik usul ve esaslar belirlendi.

CHP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI ÇEVİKÖZ'LE SEÇİM GÜNDEMİ

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul 2. Bölge Milletvekili Adayı Ünal Çeviköz, Seçim Özel’de merak edilen soruları yanıtladı.

ŞENER: ERDOĞAN ABD'YE GİTTİ AMA KİMLE GÖRÜŞTÜ BİLMİYORUM

CHP Konya Milletvekili Adayı Abdüllatif Şener, CHP'nin Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan arasındaki 'Pensilvanya' polemiğine ilişkin konuştu. İnce'nin Erdoğan'ın AKP'nin kuruluşu sırasında ABD'ye giderek Fethullah Gülen'den icazet aldığı iddiasını değerlendiren Şener, AKP'nin hem kuruluş aşamasında hem de sonrasında Erdoğan'ın ABD'ye gittiğini, ancak kimlerle görüştüğüne dair bir bilgiye sahip olmadığını söyledi.

YSK'DEN DENİZ BAYKAL KARARI

Yüksek Seçim Kurulu, CHP Antalya Milletvekili Deniz Baykal'ın adaylığını engelleyecek bir durumun söz konusu olmadığını açıkladı.

CHP'den milletvekili aday adayı olan Tarkan Yılgün, milletvekili listesine giremeyince Antalya 1. sıra milletvekili adayı Deniz Baykal'ın aday gösterilmesine itiraz ederek YSK'ye başvurmuştu.

Habertürk'ün haberine göre, sosyal medya hesabından açıklama yapan Yılgün, BİMER'e yaptığı başvuruyu da yayımlayarak Baykal'ın sağlık sorunları yaşadığını belirtti. Yılgün, "Hepimizin bildiği üzere kendisinden 6 aydır haber alınamıyor. Hep iyi denilerek geçiştiriliyor" ifadelerini kullandı.

CHP'li Yılgün'ün başvurusuna bugün YSK'den gelen yanıtta "Deniz Baykal'ın milletvekili seçilmesine engel bir durum olmadığı" denildi.

CUMHURBAŞKANI ADAYLARINDAN LGS MESAJLARI

HDP’nin Cumhurbaşkanı Adayı Selahattin Demirtaş, ve CHP'nin Cumhurbaşkan Adayı Muharrem İnce LGS (Liselere Geçiş Sınavı) öncesi sosyal medya hesabından mesajlar paylaştı.

THE ECONOMIST CUMHURBAŞKANI ADAYLARINI TANITTI

The Economist dergisi CHP’nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce için ‘delifişek’ yakıştırması yaparken, İYİ Parti’nin adayı Meral Akşener’i ’emektar milliyetçi’ diye niteledi.

ANTEP'TE SEÇİMİN NABZI: İŞÇİLER UMUTSUZLUKLA PATLAMA ARASINDA

Antepli işçilerle seçimleri değerlendirdik. İşçiler gelişmeleri yakından takip ediyor ancak vaatler ödenemeyen faturaların gölgesinde kalıyor.

İLGİLİ HABERLER

16 Temmuz 2018 02:11
Muhalif işçiler, AKP’ye oy vermiş işçilere karşı tepki gösteriyor. Ancak 'Değiş işçi değiş' demekle işçiler ve emekçiler değişmez.
05 Temmuz 2018 03:20
Burjuva iktidarlar tarafından seçimden seçime tartışmamıza 'izin verilen' oy hakkı ve 'demokrasi' kavramları işçi sınıfı için ne ifade ediyor?

DİĞER HABERLER