Seçim Günlüğü (10 Mayıs 2018) - 15 CHP'li geri döndü

24 Haziran’da yapılacak cumhurbaşkanı ve milletvekili seçimine dair haberler, son dakika gelişmeleri ve açıklamalar..
Seçim Günlüğü (10 Mayıs 2018) - 15 CHP'li geri döndü
Fotoğraf: Ahmet İzgi/AA

Parti kararıyla istifa eden 15 milletvekili, İYİ Parti'den CHP'ye geri döndü.

MUHARREM İNCE TRABZON'DA KONUŞTU

CHP Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce, Trabzon Havalimanı'nda kendisini karşılayanlara seslendi. İnce "Hiçbir kimseyi ayırmayacağız. Türkiye’de hukukun üstünlüğü, evrensel kurallar, bağımsız mahkemeler; bunları kuracağız. AK Parti'li kardeşlerimiz de bu hukuka sığınacak, adalete sığınacak. Onlar da bizim kardeşimiz, fark etmez. Sayın Erdoğan da mutlu olacak bu Türkiye'nin yeni düzeninden. O da emekli bir Cumhurbaşkanı olarak mutlu olacak" dedi.

AKP SÖZCÜSÜ ÜNAL ERKEN SEÇİME DAİR AÇIKLAMALARDA BULUNDU

AKP Sözcüsü Mahir Ünal, CHP'yi eleştirerek "Eğer bir siyasi parti yeni sistemde kendi genel başkanını cumhurbaşkanı adayı göstermiyorsa iktidar olma iddiası yok demektir. Eğer bir genel başkan, kendisine rakip olarak çıkan birisini cumhurbaşkanı adayı olarak gösteriyorsa bu da ondan kurtulmak istediği anlamına gelmektedir" dedi.

MUHARREM İNCE HAKKARİ'DE

CHP'nin Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce, "Dün Edirne'de miting yaptık, bugün Hakkari'deyiz. Yarın Rize'deyiz, yarın akşama Antalya'dayız. Türkiye'yi düşünün, dört köşesini Edirne, Hakkari, Rize, Antalya. Dört bir köşeyi de kucaklamak istiyoruz." dedi.

CHP'DEN SAADET PARTİSİ'NE ADAYLIK TEKLİFİ

CHP'nin, Saadet Partisi'nin oy potansiyeli bulunan ancak milletvekili çıkaramadığı seçim çevrelerinde, partinin adaylarına kendi listelerinde yer vermeyi önerdiği belirtildi.

Milliyet gazetesinden Şevket Yaman'ın haberine göre SP'nin henüz net yanıt vermediği, öneriyi değerlendirdiği öğrenildi.

ERDOĞAN, BBP'Yİ ZİYARET ETTİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici BBP Genel Merkezinde ziyaret etti. Seçim ittifakında BBP'nin milletvekili listelerinde nasıl yer alacağını değerlendiren Destici, "Asla bir pazarlığın içerisinde olmadık" dedikten sonra ekledi: Cömerttir biliyorsunuz kendisi. İnşallah bu hususta da bize cömert davranacağından hiçbir şüphemiz yok.

5 DAKİKADA - CİHANGİR İSLAM: MİLLET 'TAMAM' DERSE ZATEN ÇEKİLMELİ

Hak ve Adalet Platformu Sözcüsü Cihangir İslam, 24 Haziran seçimlerini 5 Dakikada’ya değerlendirdi.

CHP'Lİ 15 MİLLETVEKİLİ PARTİLERİNE DÖNDÜ

CHP'de Kemal Kılıçdaroğlu’nun talimatıyla 22 Nisan günü istifa ederek, İYİ Parti’ye katılan 15 milletvekili partilerine geri döndü. 

İKTİDARA YAKIN MEDYADA HEDEF 'T A M A M'

“T A M A M” siyasetin gündemindeki yerini korurken iktidar sözcüleri ve iktidara yakın medya sosyal medya kullanıcılarını suçlamayı sürdürüyor.

MUHARREM İNCE DEMİRTAŞ'LA OLAN GÖRÜŞMESİNİ AKTARDI

Selahattin Demirtaş’la 'bir saat süren samimi ve içten bir görüşme' yaptıklarını söyleyen Muharrem İnce, Demirtaş'ın kendisine “Ben buradayım, siz geziyorsunuz. Bütün adaylar sırayla benim yerime bir hafta hapiste yatsınlar, adil olsun" dediğini aktardi.

YILDIZ TİLBE'DEN SEÇİM ŞARKISI YALANLAMASI

'CHP Yıldız Tilbe'ye ait olan ve içinde ‘1-2-3-4 tamam, daha da katlanamam’ sözleri geçen şarkısıyla anlaştı' iddialarına Tilbe'den yalanlama geldi.

CUMHURBAŞKANI SEÇİMİ GEÇİCİ ADAY LİSTESİ YAYINLANDI

Yüksek Seçim Kurulunun (YSK) Cumhurbaşkanı seçimi geçici aday listesi yayımlandı.

KÜRTLERİN TALEPLERİ ETRAFINDA İTTİFAK ÇALIŞMASI

'Kürt İttifakı' içinde yer alan PSK ve PAK ile ittifak çalışmalarını, ÖSP ile ise devam eden ittifak görüşmelerini konuştuk.

ERDOĞAN-İNCE GÖRÜŞMESİ SONA ERDİ

Muharrem İnce ile Tayyip Erdoğan AKP Genel Merkezi'nde bir araya geldi.

İLGİLİ HABERLER

16 Temmuz 2018 02:11
Muhalif işçiler, AKP’ye oy vermiş işçilere karşı tepki gösteriyor. Ancak 'Değiş işçi değiş' demekle işçiler ve emekçiler değişmez.
05 Temmuz 2018 03:20
Burjuva iktidarlar tarafından seçimden seçime tartışmamıza 'izin verilen' oy hakkı ve 'demokrasi' kavramları işçi sınıfı için ne ifade ediyor?
01 Temmuz 2018 15:03
AKP, 1 Kasım 2015 seçimlerine göre 10 ilde oyunu arttırırken, 71 ilde oyların azaldığı belirlendi.

Toplam Query: 39