17 Mart 2020 06:58

Eskişehir'de umreden dönen 275 kişi öğrenci yurduna yerleştirildi

263 yolcu ve 12 mürettebattan oluşan kafile, yeni tip koronavirüs tedbirleri kapsamında gözlem altında tutulacakları Eskişehir'deki yurda yerleştirildi.

Eskişehir'de umreden dönenler yurda yerleştiriliyor | Fotoğraf: AA

Paylaş

Umreden dönen 263 yolcu ve 12 mürettebattan oluşan kafile, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında gözlem altında tutulacakları Eskişehir'deki yurda yerleştirildi.

Umre yapmak amacıyla Suudi Arabistan'da bulunanlar Türkiye'ye dönmelerinin ardından 14 günlük karantina süresini geçirmeleri için Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğüne bağlı yurtlara yerleştiriliyor. Bu kapsamda dönüş yapan 275 kişilik umre kafilesi, Eskişehir Teknik Üniversitesi (ESTÜ) Hasan Polatkan Havalimanında ilk kontrollerinin ardından Gündüzalp Öğrenci Yurduna getirildi. Çevresinde de hijyen önemleri alınan yurtta kalan vatandaşlara gözlem süresi boyunca eşlik edecek uzman sağlık ve psikolojik destek ekipleri görevlendirildi.

Burada 14 gün süreyle misafir edilecek vatandaşların tüm ihtiyaçlarının Eskişehir Valiliğince karşılanacağı bildirildi. (Eskişehir/AA)

Reklam
Reklamsız Evrensel için abone ol
ÖNCEKİ HABER

Kayseri'de işçi servisi devrildi: 21 işçi yaralandı

SONRAKİ HABER

Bakan Çavuşoğlu: 3 bin 600 vatandaşımızı bu gece Türkiye'ye getiriyoruz

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...