05 Mart 2019 06:40

Üniversite öğrencilerinden Öykü Arin için kök hücre bağışı kampanyası

İzmir, Manisa ve Aydın’da üniversite öğrencileri, Öykü Arin ve lösemi hastası tüm çocukları için kök hücre ve kan bağışı kampanyası başlattı.

Üniversite öğrencilerinden Öykü Arin için kök hücre bağışı kampanyası

Kampanya afişi

Paylaş

Löseminin nadir görülen bir türü olan JMML (Juvenil Miyelomonositik lösemi) teşhisi konulan ve ilik nakli bekleyen Öykü Arin için düzenlenen kampanyalar sürüyor. Arin ve lösemi hastası tüm çocuklar için bu kez üniversiteliler bir araya geliyor.

Donör bulunması için kampanyaların sürdüğü Öykü Arin için süre nisan ayına kadar uzatıldı. Kök hücre bekleyen tüm hastalar ve Öykü Arin için İzmir, Manisa ve Aydın’da bulunan bir grup üniversite öğrencisi fakültelerinde ve yurtlarında kampanya başlattı. “Üniversiteliler Öykülere umut olmak için buluşuyor” diyerek başlatılan kampanyaya, sosyal medya üzerinden çağrı yapan öğrenciler, bu üniversitelerde bulunan çalışanları ve tüm öğrencileri kök hücre bağışı yapmaya çağırıyorlar.

Kampanyanın düzenlendiği üniversiteler arasında İzmir Ege Üniversitesi, İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi, İzmir Yaşar Üniversitesi, Manisa Celal Bayar Üniversitesi ve Aydın Adnan Menderes Üniversitesi bulunuyor. (İzmir/EVRENSEL)

Yerel Seçim 2019 İl il adaylar ve seçim sonuçları
ÖNCEKİ HABER

Cezayir'de 2 vekil, Buteflika'nın adaylığını protesto için istifa etti

SONRAKİ HABER

“Trump, İsrail'in egemenliğini tanıyan belgeyi imzalayacak”

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa