Demirtaş'tan minik sevenine: Hayallerini hiç kaybetme

Demirtaş'tan minik sevenine: Hayallerini hiç kaybetme

Edirne F Tipi Cezaevi’nde tutuklu bulunan HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş kendisine mektup gönderen küçük hayranına yanıt yazdı.

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, tutuklu bulunduğu cezaevine gönderdiği mektupta kendisine ‘Selocan’ şeklinde hitap etmek istediğini belirten küçük sevenine cevap yazdı.

Edirne F Tipi Cezaevi’nde tutuklu bulunan Demirtaş'ın mektubu şöyle:

“Sevgili Jir Şemsettin

O güzel mektubunu aldım. Sana çok teşekkür ediyorum. Mektubun beni çok sevindirdi. Senin gibi akıllı çocuklardan mektup alınca burada ben de çocuklar gibi seviniyorum.

Halkımıza daha yararlı olman için tabii ki derslerini çok çalışman ve başarılı olman gerekir. Avukat ya da doktor olsan da, ya da başka bir mesleği seçsen de iyi bir insan olacağına inanıyorum. Ne kadar büyürsen büyü çocukluk hayallerini hiç kaybetme, hep o hayallerin peşinden git. Seni çok seviyorum ve buradan çıkınca seninle tanışmak için sabırsızlanıyorum. Annene, abana bütün ailene çok selam söyle. Şimdiden hepinize mutlu yıllar diliyorum. Görüşmek üzere, hoşçakal.”

Demirtaş’a, "Sen hiç merak etme senin dışında kimseyi başkan yaptırmayacağız” diyen Jir Şemsettin’in cezaevine yolladığı mektupta şu ifadeler yer almıştı: "Selocan Başkanıma Sayın başkanım, aslında ben size Selocan diye hitap etmek istiyorum ama kanunlar gereği sana sayın başkanım demek zorundayım. Kendimi tanıtayım, benim adım Jir Şemsettin. Ortaokul beşinci sınıf öğrencisiyim. En büyük hayalim doktor olmak, insanların sağlığını korumaktır. Ben sizin de içinde olduğunuz İstanbul’daki bütün HDP mitinglerine katıldım. Ben sizin candan büyük hayranınızım. Fakat sizin hapse girmiş olmanız benim için en kötü günüm oldu. O gün akşama kadar hep sizi düşündüm ve de çok üzüldüm. Geceleyin defalarca uykudan uyandım, uyanırken sizi düşündüm. Ben sizin konuşmalarınıza hayranım. En büyük isteğim sizi görmek ve elinizi sıkmak istiyorum ve elimden geldikte tüm mitinglerinize katılmak istiyorum. Ama okula gittiğim için düzenli katılamadım. Bundan dolayı çok üzüldüm. Bunu söylemek size aktarmak istiyorum. Şu anda kaldığın koşulları çok merak ediyorum. Ayrıca sizi ziyarete gelmek istiyorum fakat, izin vermezler. Ben de duygularımı bu vesile ile birkaç satır da olsa buradan ulaştırmak istedim. Umarım bu mektubum sana ulaşır. Ve senden en kısa zamanda cevap alır umuduyla bu mektubu yazıyorum. Bu vesile ile selam, sevgi ve saygılarımı gönderiyorum. Sen hiç merak etme senin dışında kimseyi başkan yaptırmayacağız." (HABER MERKEZİ)

www.evrensel.net