17 Mart 2013 11:55

Hayatın her alanında barış sürecini destekleyeceğiz

AKP’nin Başbakanı her Amerika dönüşünde başta Kürt halkı olmak üzere bütün muhalif tarafı tehdit ediyor ve akıl danelik yapıyor. Özellikle en ufak bir hak arama mücadelesinde “Bunlar terörist” deniliyor ve basında karalama kampanyası yapılıyor. Kürtlere; aslında “Kürt sorunu yok terör sorunu va

Hayatın her alanında barış sürecini  destekleyeceğiz

Paylaş
Sezgin Kayvar

AKP’nin Başbakanı her Amerika dönüşünde başta Kürt halkı olmak üzere bütün muhalif tarafı tehdit ediyor ve akıl danelik yapıyor. Özellikle en ufak bir hak arama mücadelesinde “Bunlar terörist” deniliyor ve basında karalama kampanyası yapılıyor. Kürtlere; aslında “Kürt sorunu yok terör sorunu var” diyen Başbakanın söylemleri halen devam ediyor. Yine her kadın en az üç olmak üzere çocuk doğursun. Kadınları eve hapsetme politikasını çocuk üzerinden masumlaştırarak söylemesi aslında AKP’nin kadına karşı politikasını belirliyor.                 
Avcılar’da Emek Partili kadınların yaptığı çalışma AKP’yi rahatsız etmiş. Meclis üyesi Cemil Topçu tarafından sözlü ve fiziksel saldırıya uğramışlar bu da gösteriyor AKP’nin kadına bakış açısını. Ülkemizde her gün iki üç kadının yaşam hakları elinde alınıyor ve şiddete uğruyor. AKP’nin kadına karşı işlenen şuçları cezalandıracağız söylemlerinin gerçeklikten uzak tam bir göz boyama olduğunu görüyoruz. Oysa ki yasal bir partinin Newroz afişlerini yapan Emek Partili kadınlara; “Siz afiş yapamazsınız” deme hakkını bir meclis üyesi nasıl kendisinde buluyor. Halen bu meclis üyesi görevinde ise çağrımız bütün AKP’li kadınlaradır, kadın kollarınadır. Böyle kişilerin içinizde politika yapması sizleri tedirgin etmiyor mu? “Kadın başınıza afiş yapıyorsunuz”, “gidin evinizde oturun”, “Kadın gibi olun” diyen bu meclis üyesini Avcılar’da başta Emek Partisi olarak kınadık kınıyoruz !!! Bütün kadınlar adına.
Bizler tam da bu süreçte barışa ve kardeşleşmeye katkı sunacak çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Mahallede, sokakta, evde yani hayatın her alanında bu barış sürecini destekleyeceğiz. Kürt halkının haklı talepleri kabul edilene kadar. Fabrikalar da işyerlerinde AKP’nin bu barış sürecinde Kürt halkının taleplerini göz ardı ederek sanki bağışlıyormuş gibi tutumunu tehşir etmeye devam edeceğiz. Aslında bu AKP’nin sinsi politikasıdır. AKP’nin Kürt sorununda çözüme yönelik samimi olmadığının göstergesidir. Oysa ki 30 yıllık savaş ve Kürt halkının kazanımları göz ardı edilerek çözümden daha da uzaklaşıyor.

*EMEP Avcılar İlçe Yöneticisi

ÖNCEKİ HABER

Çaya gözetim uygulaması başladı

SONRAKİ HABER

Meksikalı gazeteci Jose Rafael Murua Manriquez ölü bulundu

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa