27 Kasım 2019 08:56
Son Güncellenme Tarihi: 27 Kasım 2019 15:21

Suç örgütü lideri Sedat Peker, Vatan Partisi yöneticileriyle yemek yedi

Vatan Partisi İstanbul İl Yöneticisi Bora Çelik, “Güzel bir anı bırakalım” notuyla Sedat Peker’le çekilmiş fotoğrafını paylaştı.

Fotoğraf: Bora Çelik

Paylaş

Organize suç örgütü liderliğinden yargılanıp hüküm giyen Sedat Peker, Vatan Partisi İstanbul İl Başkanı Cem Dikmen ve partinin İstanbul Örgütlenme Büro Başkanı Bora Çelik ile Karaköy’de Mahkeme Lokantası'nda yemek yedi.

Vatan Partisi İstanbul Örgütlenme Büro Başkanı Bora Çelik, sosyal medya hesabı üzerinden buluşmaya ilişkin fotoğrafı “Güzel bir anı bırakalım” notuyla paylaştı.

AYDINLIK’TAN SEDAT PEKER SAVUNMASI

Aydınlık Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Mustafa İlker Yücel, Vatan Partisi İstanbul İl yöneticilerinin geçmişte organize suç örgütü liderliğinden yargılanan Sedat Peker ile yemek yemelerine ilişkin sosyal medya hesabından açıklama yaptı.

Bir sosyal medya kullanıcısının “Bunlar sizin bebeler mi” paylaşımını alıntılayan Yücel, Sedat Peker’in Ergenekon'da tutuklandığından beri ABD karşıtı cephede gördüklerini söyledi. Yücel, “En soldaki Cem Dikmen'le TGB'yi beraber yönettik. Genç yaşında VP İstanbul lideri oldu. En sağdaki Bora Çelik'i lise yıllarından beri tanırım. Zor görevlerin adamıdır. Sedat Peker'i ise Ergenekon'da tutuklandığından beri ABD karşıtı cephede görüyoruz. CIA şeflerini çatlatmışlar” dedi.

Peker, Güneydoğu'da yaşanan sokağa çıkma yasakları ve çatışma ortamı neticesinde yaşanan hak ihlallerine ilişkin imza kampanyası düzenleyerek, “Bu suça ortak olmayacağız” diyen Barış İçin Akademisyenler inisiyatifiyle bir araya gelen 1128 akademisyene "Sözde aydınlar çanlar ilk önce sizim için çalacak; oluk oluk kanlarınızı akıtacağız ve akan kanlarınızla duş alacağız!” demişti. Peker, bu ifadeleri nedeniyle hakkında açılan davada beraat ettirilmişti. (HABER MERKEZİ)

Reklam
Reklam
ÖNCEKİ HABER

BUDO'nun bazı seferleri hava koşulları nedeniyle iptal edildi

SONRAKİ HABER

Türk-İş Genel Kurulu'nda Ergün Atalay yeniden genel başkan seçildi

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa