11 Kasım 2019 22:35

23. İstanbul Tiyatro Festivali başlıyor

İKSV tarafından düzenlenen 23. İstanbul Tiyatro Festivali, 13 Kasım Çarşamba günü başlıyor.

23. İstanbul Tiyatro Festivali afişi

Paylaş

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından Koç Holding Enerji Grubu Şirketleri sponsorluğunda düzenlenen 23. İstanbul Tiyatro Festivali, 13 Kasım Çarşamba günü başlıyor.

23. İstanbul Tiyatro Festivali’nde yurtdışından 12, Türkiye’den 16 olmak üzere 28 farklı tiyatro, dans ve performansın 78 gösteriminin yanı sıra Öğrenme ve Gelişim Programı kapsamındaki ücretsiz yan etkinlikler de gerçekleştirilecek. Festival, 1 Aralık'a kadar devam edecek. 

11 YIL ARADAN SONRA ŞAHİKA TEKAND SAHNEDE

İstanbul Tiyatro Festivali’nin ortak yapımcılığını da üstlendiği açılış oyunu Io’da oyunun yazar ve yönetmenliğini üstlenen Şahika Tekand’ı sahnede olacak. Tekand kendi kaleminden çıkan tragedyanın yönetmenliğini de üstleniyor.

FESTİVALİN İLK HAFTASINDA ÖNE ÇIKANLAR

İstanbul Tiyatro Festivali Türkiye tiyatrosunun ulu çınarı Genco Erkal ve 50. yılını kutlayan Dostlar Tiyatrosu’nu, festival kapsamında düzenlenecek bir sempozyum ve sanatçının üç oyununa programda yer vererek saygıyla selamlayacak. 60. sanat yılını kutlayan, bugüne dek birçok ödüle değer görülen Erkal bu vesileyle Yaşamaya Dair, Merhaba ve Bir Deli’nin hatıra Defteri ile festival kapsamında seyirci ile buluşacak. Erkal’a Tülay Günal’ın eşlik ettiği sarsıcı bir Nâzım Hikmet uyarlaması olan “Yaşamaya Dair” 16 Kasım Cumartesi akşamı saat 20.30 Caddebostan Kültür Merkezi’nde festival kapsamında sahnelenecek.

İstanbul Tiyatro Festivali’nin Yeditepe Üniversitesi sponsorluğundaki Öğrenme ve Gelişim Programı kapsamında da Genco Erkal’ın 60., Dostlar Tiyatrosu’nun 50. Yılı’na Saygıyla  sempozyumu 17 Kasım Pazar günü Pera Müzesi’nde düzenlenecek.

ÇOCUKLAR İÇİN DE OYUNLAR SAHNELENECEK

İKSV, 2019 yılındaki son çocuk kitabını 23. İstanbul Tiyatro Festivali kapsamında yayımlanan “Tiyatroda Bir Gün”, çocukları festivalde bir tiyatro oyununun nasıl gerçekleştiğini görmeye ve tiyatronun büyülü dünyasını keşfetmeye davet ediyor. Tiyatroda dolaşırken minik okuyuculara, kedi Romeo da eşlik edecek.

Sevinç Erbulak’ın yazdığı, Gökçe Eyce’nin resimlediği kitabın yayın yönetmenliğini Burcu Ural Kopan üstleniyor. Festival kapsamında Tiyatroda Bir Gün ile ilgili ücretsiz özel etkinlikler de gerçekleştirilecek. 22 Kasım Cuma Baba Sahne’de ve 23 Kasım Cumartesi UNIQ Hall’de 3-5 ve 6-8 yaş gruplarına yönelik olarak düzenlenecek etkinliklerde, çocuklar kitabın yazarı Sevinç Erbulak ile buluşacak ve tiyatronun sahne arkasını birlikte deneyimleme şansı bulacak.

Etkinliklerle ilgili detaylı bilgi almak ve etkinliklere rezervasyon yaptırmak için: http://rezervasyon.iksv.org/altkat/ (MA)

 

Reklam
Reklam
ÖNCEKİ HABER

İller Bankası'nın belediyelere vereceği yeni kaynağını AKP dağıtacak

SONRAKİ HABER

Alışılmışın dışında kadınlar: Uçuyor Bunlar

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa