10 Mayıs 2018 18:56
Son Düzenlenme Tarihi: 10 Mayıs 2018 19:08

'Kardeşimiz dediklerimizi partimizin karşısında görmekten utanıyorum'

MHP Genel Başkan Yardımcısı Aycan: 'İçimizde görünen, kardeşimiz dediğimiz insanları bugün partimizin karşısında görmekten utanıyorum.'

'Kardeşimiz dediklerimizi partimizin karşısında görmekten utanıyorum'

MHP logosu

Paylaş

MHP Genel Başkan Yardımcısı Sefer Aycan, "Bizim içimizde görünen, bizimle yol yürümüş, bizimle sırt sırta vermiş, kardeşimiz dediğimiz insanların bugün partimizin karşısında olmalarından dolayı utanıyorum." dedi.

Aycan, Andırın ilçesindeki Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifini ziyaretinde yaptığı konuşmada, 15 Temmuz'da Türkiye'nin çok ciddi badireler atlattığını söyledi. 7 Haziran ve 1 Kasım seçim süreçlerinden sonra özellikle MHP'de birtakım manipülasyonların yapılmaya çalışıldığı iddiasında bulunan Aycan, "Maalesef bizden görünen, içimize sızmış bazı kişiler, birilerinin yönlendirmesiyle, birilerinin müdahalesiyle veya belki de bilmiyorduk, bizim saflığımız, önceden içimize gönderilmiş olan bu kişilerin partimize karşı başlattığı hareket sonrasında birtakım sıkıntılar yaşadık." ifadelerini kullandı.

Aycan, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin dik duruşu ve müdahalesiyle bu tür girişimlerin bertaraf edildiğini iddia etti. Geçmiş dönemde gerçekleştirdikleri kongre sürecinde yaşananları ise "olmadık saldırılar" olarak tarif etti.

AKŞENER'İN FETÖ'CÜ OLDUĞUNU İMA ETTİ

Aycan, şunları kaydetti:

"Partimizin içini karıştırmaya çalıştılar. Bunlar zaten baştan art niyetliler, bunlar baştan bozuk kafalar olduğunu gösterdiler. Bunların hepsi bir oyundu. Bunlar, partimizi parçalamak, genel başkanlığı ele geçirmek için görevlendirilmiş kişilerdi. Dikkatinizi çekmek istiyorum. Hanımefendi, o günlerde bile 15 Temmuz'dan bahsediyordu yani 15 Temmuz'un tarihini biliyordu ve 15 Temmuz'da başbakan olacağını söylüyordu. Demek ki birileri bunu yönlendirmiş, birileri buna bu güvenceyi vermiş ki harekete geçirmişler.

Bu görevli şahsiyet, uzaktan kumandalı şahsiyet, partimizin içinde yaptığı tahribat sonrasında zaten emelini gerçekleştirdi ve ayrı bir parti kurarak bugün seçimlere kendileri de katılıyor. Ona çok üzülmüyorum. Bizim içimizde görünen, bizimle yol yürümüş, bizimle sırt sırta vermiş, kardeşimiz dediğimiz insanların bugün partimizin karşısında olmalarından dolayı da utanıyorum."

"Ülkücü bildik, ülkü neferinin bir erleri olarak gördük onları." dediği kişilerin kardeşliğinin kendi çıkarları doğrultusunda olduğunun görüldüğünü savunan Aycan, "Kendi çıkarları doğrultusunda olaylar gelişmeyince, menfaatleri ters düşünce sırtımızdan da vurduklarını, hançerlediklerini hep birlikte gördük." diye konuştu.

24 Haziran'da yapılacak seçimde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı aday göstereceklerini açıkladıklarını anımsatan Aycan, bu nedenle genel başkanlarının sözünün sözleri ve kararları olduğunu, Cumhur İttifakı'nı desteklediklerini sözlerine ekledi. (AA)

ÖNCEKİ HABER

Özgür Gündem gazetesinin Yazıişleri Müdürü Çapan gözaltına alındı

SONRAKİ HABER

SES Adana Şubesi yeni binasının açılışını gerçekleştirdi

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa