10 Ağustos 2017 08:41

AKP’li Ünal: Oğan 'Yeniden yapılandırıyoruz' demek istedi

AKP Sözcüsü ve Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal Ayhan Oğan'ın ‘Yeniden yapılandırıyoruz’ demek istediğini savundu.

AKP’li Ünal: Oğan 'Yeniden yapılandırıyoruz' demek istedi

Paylaş

AKP Sözcüsü ve Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, eski AKP MKYK üyesi Ayhan Oğan'ın "Yeni bir devlet kuruyoruz" sözlerine ilişkin "Demek istediği ‘Yeniden yapılandırıyoruz'dur. ‘Yeni devlet kuruyoruz' gibi tuhaf bir ifadeyle dile getirdi. Bu yeniden yapılandırmanın mimarı ve lideri, Recep Tayyip Erdoğan'dır" ifadelerini kullandı.

AKP Sözcüsü ve Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, aralarında Habertürk'ten Bülent Aydemir'in de bulunduğu gazetecilerle bir araya geldi.Ünal, şunları söyledi:

“Erdoğan genel başkanlığa döndükten sonraki süreçte AKParti'nin ne yapacağı soruluyor. Sürekli kamuoyu ile paylaşıyoruz. Daha ne yapalım? Türkiye'de siyasal sistemi değiştirdik. Bu başlı başına tarihi bir değişim. Bu siyasal sistem doğrultusunda devleti yeniden yapılandırıyoruz. (AK Partili Ayhan Oğan'ı kastederek) Demek istediği ‘Yeniden yapılandırıyoruz'dur. ‘Yeni devlet kuruyoruz' gibi tuhaf bir ifadeyle dile getirdi. Bu yeniden yapılandırmanın mimarı ve lideri, Recep Tayyip Erdoğan'dır. Son 3 yıl, AK Parti ara dönem yaşadı. Bu ara dönemde siyaset bir eksen kayması yaşadı. Şimdi tekrardan lider partiye dönünce siyasette eksen yerine oturdu. Lider siyasete tekrar dönünce doğal olarak her şeyi elden geçiriyor. Teşkilatlar hükümet, parti, belediyeler, her şey elden geçiriliyor.

'YÜZDE 48.6'YI ANLAMAK İÇİN İKİNCİ BİR KAMUOYU YOKLAMASI YAPTIRIYORUZ'

Yüzde 48.6'yı anlamak için ikinci bir kamuoyu yoklaması yaptırıyoruz. Çünkü biz anlamaya çalışıyoruz. Anlamadan, dinlemeden ilişki kuramayız. Bir şeyle ilişki kurabilmeniz için ilişki kurmaya çalıştığınız kişinin size kendisini açması gerekiyor. Bize şunu kimse diyemez: "Onları da anlamaya, önyargılarını kırmaya çalışın." Onun için onların önyargılarından kurtulup bize kendilerini açması lazım.

'KILIÇDAROĞLU LOBİLERİN SÖZCÜSÜ'

Bir ülkede anamuhalefet partisi lideri, ülkesi böyle bir mücadele verirken yurtdışına şikâyet ediyorsa… Alman Focus Dergisi'ne verdiği mülakat, (CHP Genel Başkanı) Kemal Kılıçdaroğlu'nun Türkiye karşıtı lobilerin sözcüsü olduğunu bir kez daha gösterdi. Çok acı bir durum. Kılıçdaroğlu, her söyleminde meşruiyet krizi oluşturacak bir dil oluşturuyor. Tartışmayı derinleştirecek krizler oluşturuyor.

'KILIÇDAROĞLU 'TIR'LARDAKİ SİLAHTI' DİYOR, CUMHURİYET'TE HABER OLUYOR'

'Türkiye IŞİD'i destekliyor' tezi, sistematik olarak 2012'den sonra çıkmaya başladı. Sizin ne yaptığınızla ilgilenmiyorlar. Kılıçdoğlu, 19 Mayıs'ta "Görüntüleri izledim, TIR'lardaki silahtı" açıklamasını yapıyor. 22 Mayıs'ta Cumhuriyet Gazetesi'nde haber oluyor."

'CHP FETÖ İLE MÜNASEBETİ SÜRDÜRDÜ'

CHP, bunların (FETÖ) bu yapısı ortaya çıktıktan sonra bunlarla münasebeti sürdürdü. AK Parti karşıtlığı ve (Cumhurbaşkanı) Recep Tayyip Erdoğan düşmanlığı gözlerini öyle karartmış durumda ki AK Parti ve Sayın Erdoğan'ın karşısında olan her türlü yapı, Türkiye'ye zarar verse bile onlarla ilişki kurmaktan geri durmuyorlar.

'TANINMIŞ BİR PSİKOLOG ANLATTI: DİNİ SİMGELERE SALDIRMA EĞİLİMİ OLAN 6 VAKA GELDİ'

Mehmet Malbora, 'Dinimizde putperestliğe yoktur' diye bağırarak Atatürk büstüne elindeki tahra ile zarar vermeye kalkıştı.

Türkiye'nin tanınmış psikologlarından biri aktardı. Bana, "Yeni gördüğüm bir fobik bozukluk; 6 tane vakayla karşılaştım" dedi. "Başörtülü gördüğüm zaman dayanamıyorum, tükürüyorum ve bu davranışıma da engel olamıyorum. Sakallı birisini gördüğüm zaman ya da dini simgeler gördüğüm zaman saldırma eğilimlerime hâkim olamıyorum diye 6 tane vaka geldi" dedi. Kılıçdaroğlu ve CHP, siyaseti bu nefretten beslenmeyi mi, rehabilite etmeyi mi tercih edecek? Maalesef bu nefretten beslenmeyi tercih ediyorlar. Söylem analizinin getirdiği noktada, iki seçenekle karşı karşıyayız. Kılıçdaroğlu'nun CHP'si ya sistematik olarak bu sözünü ettiğimiz şeyleri bilinçli şekilde yapıyor ya da siyaset bilmediği için kendi kitlesinin, tabanının reflekslerine göre bunu yapıyor.

'DOZUNU ARTIRACAKLAR'

Bunun dozunu artıracaklarını düşünüyorum. Yüzde 48.6'yı tahkim etmenin yolu olarak bunu görüyorlar. Maçka Parkı, sakallı polis, Atatürk büstüne saldırı, benzer olayların daha da artacağını ve yüzde 48.6'yı; yaşam tarzı kaygısı üzerinden, Cumhuriyet'in kazanımları ve değerleri üzerinden büyütmeye, tahkim etmeye çalışacaklar. Şu anda bunu deniyor CHP; HDP de bunun paydaşlarından bir tanesi olarak gözüküyor. (HABER MERKEZİ)
 

ÖNCEKİ HABER

İmam hatipte dev bütçe karanlık tablo

SONRAKİ HABER

Denizli'de midibüs kaza yaptı: 12 öğrenci yaralandı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa