Erdoğan: Daha ağır bedeller ödeyecekler

Erdoğan: Daha ağır bedeller ödeyecekler

Cumhurbaşkanı Erdoğan İstanbul’da yaşanan bombalı saldırının ardından ilk kez konuştu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beşiktaş'taki bombalı saldırıların ardından ilk kez konuştu. Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesinde yaralıları ziyaret eden Erdoğan 38 kişinin hayatını kaybettiği saldırıyla ilgili “Bu terör belası ile mücadelede bir defa milletimin sonuna kadar bu mücadeleyi sürdüreceğimizden şüphesi olmasın. Bizi bunlarla kokutacaklarını sanıyorlarsa biz meydanı bu kahpelere bırakacak kadar alçalmadık. Biz yola kefenimizle çıktık. Bu vatan, bir defa bu vatanın gerçek anlamda sahiplerinindir. Bunların vatan sevgisi diye bir ahlakları yok. Şunu bilsinler ki; bunları yanlarına koymayacağız. Daha ağır bedeller ödeyecekler” dedi.

Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi çıkışında açıklamalarda bulunan Erdoğan, “İki tane yoğun bakımda arkadaşımız var. Yoğun bakımdaki arkadaşlarımızın şuurları açık. Şakalaşmaya varıncaya kadar… Öyle zannediyorum ki çok kısa zamanda yoğun bakımdan çıkıp odalarına geçecekler. Onun dışında şu anda diğer gazilerimiz şu an toparlanmış vaziyette. Onları da gayet iyi gördük. Hasekidekiler genel itibariyle çok daha bizleri umutlandırdı, rahatlattı. Doktorlarımızın da ifadesiyle iyi gördüm. Kendileri de zaten bunu ifade ediyorlar" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “İşin geneli itibariyle baktığımız zaman 38 şehidimiz var, 155 yaralı söz konusu. Fakat burada üzerinde duracağımız en önemli konu terör belasıyla, bununla mücadelede, milletimin, halkımın sonuna kadar bu mücadeleyi sürdüreceğimizden şüphesi olmasın. Eğer bizi bunlarla korkutmayı falan hedefliyorlarsa biz öyle korkup meydanı bu alçaklara, bu kahpelere bırakacak kadar alçalmadık. Biz bu yola çıkarken kefenlerimizi giyerek çıktık. Biz şahadet makamına ermeyi şereflerin en yücesi olarak bir inancın, bir düşüncenin mensuplarıyız. Onun için de bundan çekinmek gibi bir şey söz konusu değil. Bu vatan, bir defa bu vatanın gerçek anlamda sahiplerinindir. Bunların bu vatanda en ufak bir hissesi, payı söz konusu değildir. Çünkü bunların bu vatana yönelik bir vatansever aşkları falan yok, milliyetperver diye bir aşkları yok" şeklinde konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Beşiktaş Bursaspor maçı oynanıyor. Maçtan sonra oradaki görevli olan polislerimizin görevi sadece o maçın sağlıklı bir şekilde, huzur içinde yapılsın, ondan sonrada tüm seyirciler evlerine, şehirlerine uğurlansın diye oradalar. Yani bir milli görevi yerine getiriyorlar. Ardından bunlar kalleşçe, alçakça, otobüslerine binmek üzere hazırlıklarını yapan bu genç aslanlarımıza, bu çevik kuvvetin mensuplarına, el yapımı bomba yüklü araçla her iki noktada saldırıyor ve böyle bir hakikaten içimizi sızlatan tabloyla karşı karşıya kalıyoruz. Ben tüm şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyorum. Gazilerimize Allah'tan şifalar diliyorum, ailelerine sabırlar diliyorum. Milletimizin başı sağolsun. Ama şunu bilmeleri lazım ki bunlar yanında kalmayacak. Bunları yanına koymayacağız. Daha ağır bedeller ödeyecekler. Bunu bir defa bilmeleri lazım" ifadesini kullandı.

Bombanın türüne ilişkin soru üzerine Cumhurbaşkanı Erdoğan “Onun bütün incelemelerini yapıyorlar. Bu incelemeler bittikten sonra bunların cinsi nedir, el yapımı bombaların değişik şeyleri var, nedir ne değildir bütün incelemeleri yapıldıktan sonra İçişleri Bakanlığımız daha detaylı açıklamaları yapacaktır" diye cevap verdi. (DHA)

Son Düzenlenme Tarihi: 11 Aralık 2016 15:54
www.evrensel.net