07 Mart 2014 01:07

Demirören'i ağlatan konuşmaya ait ses kayıtları

Başçalan adlı twitter adresi Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve Erdoğan Demirören arasında geçtiği iddia edilen ses kayıtları yayınladı. Ses kaytılarında Erdoğan olduğu iddia edilen ses, Milliyet gazetesinin sahibi Erdoğan Demirören olduğu iddia edilen sesi 'ağlatana' kadar azarlıyor.

Paylaş

Başçalan adlı twitter adresi Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve Erdoğan Demirören arasında geçtiği iddia edilen ses kayıtları yayınladı.

Ses kaytılarında  Başbakan Tayyip Erdoğan olduğu iddia edilen ses Milliyet gazetesinde Abdullah Öcalan-BDP arasındaki görüşmelerin tutanaklarını haberleştirmesinin ardından gazetenin sahibi Erdoğan Demirören olduğu iddia edilen sesi ağlatana kadar kızıyor. Vatan ve Milliyet’ten kimseyi uçağına almayacağını söylüyor.

Aynı ses Milliyet gazetesinin genel yayın yönetmeni Derya Sazak ve haberi yapan muhabir Namık Durukan’a ağır hakaretler ediyor.

Demirören’e ait olduğu iddia edilen ses Erdoğan’a ait olduğu iddia edilen sesle konuşurken alttan alıyor ama sonunda dayanamayıp ağlıyor.

DERYA SAZAK SES KAYDINI DEĞERLENDİRDİ

Ses kaydının yayınlanmasının ardından Artı Bir televizyonunda yayımlanan "Canlı Gaste" programına konuşan Derya Sazak şunları söyledi:

    "Aslında bir tarafı ile İmralı tutanaklarını yayımladığımız gün, Erdoğan'ın, Demirören'i uçaktan aradığını duymuştum. O da ertesi gün gelip hayatımda ilk defa dün ağladım demişti.

    Bu hakaretleri duymak, ayıp ve utanç verici. Biz ne yaptık ki? Bu notları yayınladık. Bunlar virgülüne kadar doğru çıktı.

    Bu nasıl bir gazetecilik. Bu nasıl bir siyaset. Ben başbakanın bu sözlerini dinlerken onun adına da utanıyorum. Ayıp bir şey.

    Hiç bir başbakan gerçekleri yazan gazetecilere böyle hakaretler yağdırmaz.

    Geçen gün de Aydın Doğan hakkında mahkemede ceza aldırma yönünde müdahaleleri var.

    9 aydır çalışmıyorum. Bu baskıların sonunda çalışmıyorum. Bunu öğrendiğimde sayın başbakana haber yolladım. 'Yaşı başı ileri, şekeri var, ağladım diyor, ölümcül şeyler bunlar. Yarın ona bir şey olursa çıkar hepsini açıklarım' dedim. Böyle kan davası mantığı ile nasıl bu yapılır anlamıyorum. Bir yandan 2007 sonrasını hatırlayalım. Buna en büyük destek veren bizleriz.

    Toplumsal belleği felç ediyorlar. Ama gerçek yüzleri çıkıyor ortaya.

    Başbakanlara yakın oldum. Cumhurbaşkanlarına yakın oldum. Böyle bir şey görmedim. Burada dostane olmayan ağır bir düşmanlık var.

    Bunun neresi sabotaj. Bunda aykırı ne var ki?

    Umarım doğru değildir."

Ses kayıtlarını dinlemek için tıklayın

Milliyet’in Eski Genel Yayın Yönetmeni Derya Sazak'la yaptığımız 'İktidar korkusu haber yaptırmıyor' başlıklı röportaj için tıklayın

Derya Sazak'ın konuk olduğu AntiMedyaTV programını izlemek için tıklayın

ÖNCEKİ HABER

Gezi, Hevsel’le geri döndü

SONRAKİ HABER

‘68’li Tayfur Cinemre hayatını kaybetti

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa