21 Ekim 2019 10:05

Kadirova’nın avukatı Öztürk: Cinayet kuşkusu var

AKP Milletvekili Şirin Ünal’ın evinde ölü bulunan Nadira Kadirova’nın avukatı Birol Öztürk, cinayet şüpheleri olduğunu söyledi.

Fotoğraflar, Nadira Kadirova'nın sosyal medya hesaplarından alınmıştır.

Paylaş

AKP Milletvekili Şirin Ünal’ın evinde 23 Eylül’de ölü bulunan Nadira Kadirova’nın avukatı Birol Öztürk, soruşturmanın devam ettiğini söyledi. Dosyanın intihar vakası gibi değil cinayet vakası gibi göründüğünü dile getiren Öztürk, “Gördüğümüz kadarıyla dosya intihar vakası dışında cinayete yönelik kuşkular var. Soruşturma o şekilde yürütülüyor” diye belirtti.

‘TESPİTLERİMİZ VAR’

Öztürk, tespit ettikleri kimi bilgilerin olduğunu belirterek, “Olay nasıl olacak hep birlikte göreceğiz. Bizim kimi tespitlerimiz var. Önümüzdeki günlerde tespitlerimizi savcılığa sunacağız.  Daha sonra ayrıntılı bir şekilde beyanda bulunacağız. Bir takım kurumlara yazışmalar yapılmış, onların cevapları bekleniyor. Bunun yanı sıra Adli Tıp raporu daha dosyaya gelmedi. Bütün bunları birlikte değerlendireceğiz” diye konuştu.

‘HAKİKAT ORTAYA ÇIKSIN’

Soruşturmada ifade veren tanığın beyanlarına değinen Öztürk şunları söyledi:

“Tanığın ifadesine göre süreç nasıl gelişecek önümüzdeki günlerde göreceğiz. Bizim amacımız gerçekliğin ortaya çıkmasıdır. Hakikat neyse ortaya çıksın. Bunun için elimizde gelen tüm uğraşı vereceğiz. Hem toplumun, hem ailenin, hem bizim vicdanımız rahat olsun, istiyoruz. Bizim tek derdimiz bu.” (MA)

Reklam
Reklamsız Evrensel için abone ol
ÖNCEKİ HABER

Emine Bulut cinayeti davasında Fedai Varan müebbete çarptırıldı, indirim uygulanmadı

SONRAKİ HABER

İBB, Haydarpaşa ve Sirkeci ihalesinin iptali için başvurdu

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...