05 Ekim 2019 08:15

AKP Milletvekili Şirin Ünal, Nadira Kadirova'yı kaçak çalıştırmış

AKP Milletvekili Şirin Ünal’ın evinde intihar ettiği öne sürülen Nadira Kadirova’nın, Ünal’ın evinde kaçak olarak çalıştırıldığı, sigortasının yapılmadığı ortaya çıktı.

Fotoğraflar, Nadira Kadirova'nın sosyal medya hesaplarından alınmıştır.

Paylaş

AKP milletvekili Şirin Ünal’ın evinde intihar ettiği öne sürülen Özbekistan Cumhuriyeti vatandaşı Nadira Kadirova’nın (23), Ünal’ın evinde “çalışma izni” olmadan kaçak olarak çalıştırıldığı, sigortasının yapılmadığı ortaya çıktı. Göç İdaresi Genel Müdürlüğü tarafından “kısa dönem turizm amaçlı” ikamet izni verilen Kadirova’nın süresi 17 Ocak 2020’de doluyordu.

AKP milletvekili Şirin Ünal’ın evinde 23 Eylül günü saat 21.50’de silahla intihar ettiği iddia edilen Nadira Kadirova ile ilgili savcılığın yürüttüğü soruşturma sürüyor. Şüpheli ölüme ilişkin birçok “delili” toplayan ve tanıkları dinleyen savcılık, şimdi adli tıp kurumundan gelecek ayrıntılı otopsi raporunu bekliyor. Rapor, Kadirova’nın ölümüyle ilgili soruşturmanın da nasıl sonuçlanacağını belirleyecek.

Öte yandan Kadirova’yla ilgili yeni bilgiler gün yüzüne çıktı. 

Cumhuriyet’ten Alican Uludağ’ın ulaştığı Göç İdaresi Genel Müdürlüğü verilerine göre, 1996 doğumlu Kadirova’nın çalışma izni yok ve Kadirova Şirin Ünal’ın yanında sigortasız çalışıyordu. Yani 23 yaşındaki Kadirova, Şirin Ünal tarafından “kaçak” statüsünde çalıştırılıyordu. 

Belgeye göre Göç İdaresi, Kadirova’nın Türkiye’de kalması için “Kısa dönem turizm amaçlı” ikamet izni verdi. Bu süre, 17 Ocak 2019’da başlarken, 17 Ocak 2020’de dolacaktı. Kadirova’nın ne kadar maaş aldığı ise öğrenilemedi. (HABER MERKEZİ)

 

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Kılıçdaroğlu’ndan KHK’lilere dönük engellemeye tepki: Neden korkuyorsunuz?

SONRAKİ HABER

AYM, Dilan Kortak başvurusunda gerekçeli kararını açıkladı: Yaşam hakkı ihlal edildi

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...