06 Ekim 2019 15:18

Nadira Kadirova'nın ailesinin avukatı istifa etti

AKP'li Şirin Ünal’ın evinde hayatını kaybeden Nadira Kadirova’nın ailesinin avukatı Müjde Tozbey Erden, "aile ile farklı bakış açılarına sahip olmaları" nedeniyle vekillikten istifa etti.

Fotoğraflar, Nadira Kadirova'nın sosyal medya hesaplarından alınmıştır.

Paylaş

AKP Milletvekili Şirin Ünal’ın evinde 23 Eylül'de yaşamını yitiren ve intihar ettiği öne sürülen Nadira Kadirova’nın ailesinin vekilliğini üstlenen Önce Çocuklar ve Kadınlar Derneği Genel Başkanı Avukat Müjde Tozbey Erden, ailenin avukatlığından istifa ettiğini yazılı bir açıklamayla duyurdu.

İstifa gerekçesini "Nadira’nın ailesi ile farklı bakış açısına sahip olmaları" olarak duyuran Müjde Tozbey Erden, “Gericiliğe ve karanlığa kurban giden Nadira ve Nadira gibi kadınlar için mücadele etmeye devam edeceğiz” dedi.

Erden'in konuya ilişkin açıklamasında şu ifadeler yer aldı:

“Bildiğiniz üzere 23 Eylül tarihinde Milletvekili Şirin Ünal’ın evinde intihar ettiği söylenen Nadira Kadirova’nın ailesinin vekilliğini Önce Çocuklar ve Kadınlar Derneği olarak üstlendik. Nadira’nın ailesinin tarafımıza ulaştığı 25 Eylül tarihinden bu yana da, avukatlıklarını yapmaya devam ettik. Bu süre zarfında boyun eğmeyerek, Nadira’nın şüpheli ölümünün aydınlatılması ve adaletin sağlanması için Nadira’nın arkadaşları, basından emekçi dostlarımız, meslektaşlarımız ve tüm kamuoyunun desteği ile soruşturmanın hızlıca kapatılmasını önleyip, Nadira’nın şüpheli ölümünün duyulması için mücadele ettik. Ancak gelinen bu aşamada Nadira’nın ailesi ile farklı bakış açılarına sahip olmamız nedeniyle vekilliklerinden istifa etme gereği duyduk. Bugünden sonra Nadira’nın ailesinin avukatı olarak değil, gericiliğe ve karanlığa kurban giden Nadira ve Nadira gibi kadınlar için mücadele etmeye devam edeceğiz.” (HABER MEKREZİ)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Abdullah Aren Çelik: Yazar yaşadığı çağın belleğidir

SONRAKİ HABER

ABD'den patriot açıklaması: Türkiye talepte bulundu ancak henüz bir karar alınmadı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...