05 Eylül 2019 14:52
Son Güncellenme Tarihi: 05 Eylül 2019 19:12

İki özel harekat polisi hastanede doktoru darbetti

Samsun Bafra ilçesi Devlet Hastanesi acil servisinde sıraları gelmeden muayene olmak isteyen iki özel harekat polisi, doktorla tartıştı. Polisler doktoru darbetti.

Fotoğraf: DHA

Paylaş

Samsun'da, iki özel harekat polisi tarafından görevi başında darbedilen acil servis doktoru S.G, şikayetçi oldu.

Olay, Bafra ilçesi Devlet Hastanesi acil servisinde meydana geldi. Epilepsi hastası olduğu için önceliği bulunan hastadan önce muayene olmak isteyen özel harekat polisleri S.Y. ve F.S. ile Doktor S.G. arasında tartışma çıktı.

İddiaya göre Doktor S.G, “Bize neden bakmıyorsun?” diyen iki polis memuru tarafından darbedildi. Olay sırasında hastanede 'beyaz kod' verildi. Özel güvenlik görevlisi ve hastane polisince kavgaya müdahale edildi.

Kolundan yaralanan S.G, şikayetçi oldu.

Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

SAMSUN TABİP ODASI BAŞKANI MURAT ERKAN AÇIKLAMA

Samsun Tabip Odası Başkanı Murat Erkan konuyla ilgili açıklama yaptı.

Tabip odası ve hukuk servisi olarak konunun takipçisi olacaklarını belirten Erkan, “Toplumun güvenliğini sağlamakla görevli iki polis memurunun, toplumun sağlığı için görev yapan bir doktora bu şekilde davranması bizi ayrıca üzmüştür. Doktor arkadaşımız S.G, epilepsi nöbeti geçiren ve öncelikli bulunan hastaya müdahale ederken boyun ağrısı şikayetiyle hastaneye gelen bir polis ve diğer polis arkadaşı tarafından darbediliyor. Hatta darp olayı, doktorun epilepsi hastasından sonra kendileriyle ilgilenmesinin ardından oluyor. Acil servisler çok yoğun ve hastaların aciliyetine göre öncelik veriliyor. Bir devlet çalışanının doktora bunu yapmasının kabul edilebilir bir yanı bulunmamaktadır. Sinop Emniyet Müdürlüğünde görev yaptığını öğrendiğimiz bu iki polisin acilen görevden el çektirilmesini bekliyoruz” dedi. (Samsun/DHA)

Reklam
Reklam
ÖNCEKİ HABER

Bir kavram: Sınıf

SONRAKİ HABER

Fransa emekçileri yeni yıla mücadele ile girecek

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa