31 Ekim 2017 12:46

Bahçeli'den İyi Parti yorumu: Sonu siyasi mezarlık

Devlet Bahçeli, partisinden ihraç edilen Meral Akşener’in kurduğu İyi Parti'yi isim vermeden yüklenerek 'Sonu siyasi mezarlıktır' dedi.

Paylaş

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, haftalık grup toplantısında konuştu. MHP'den ayrılan Meral Akşener öncülüğünde kurulan İyi Parti'ye dair konuşan Bahçeli, "MHP haklıydı ama hakkettiği sonucu alamadı. MHP çok cepheden saldırıya uğramıştı. Saldırılar 1 Kasım'dan itibaren arttı. Partimiz üzerinde hesap yapan, devşirilmiş isimler zaman kaybetmeden harekete geçtiler. 1 Kasım akşamından itibaren dedikoduya başladılar. Aslında hedefin ortasında Türk milleti vardı. MHP'yi içten içe çürütmek için aldıkları talimatlara uydular. Kimliğimizi kullanıp, anılarımıza sığındılar. Kendilerine tutunacak çürük bir ip buldular ama bunun sonu siyasi mezarlık, ipin sonu mezbeleliktir (çöplük). MHP diye bir parti artık yok diyebilecek kadar cüret ve küstahlık gösteren kripto simaların, karaktersiz fırıldakların, parti değiştirirken dillerinin ayarını da kaçırmaları kendilerini kurtarmaya yetmeyecektir. Yeni ve ısmarlama koltuklarına ısınmaya çalışan köhne, dönme ve siyasi tortuların çıra gibi yanacağı zaman elbet gelecektir."

Bahçeli, İdlib’de yönelik müdahaleye dair, "Türk askeri üstlendiği görevi layıkıyla yerine getirmektedir. 13 Ekim’de 1 numaralı, 23 Ekim’de 2 numaralı gözlem noktası oluşturulmuştur. İdlib’den sonra Afrin’e çöreklenmiş hainlerin başına ateş topu gibi düşmelidir. Elbette Kandil Dağı’nın doruğunda al bayrağımızı nazlı nazlı dalgalandırmanın vakti de gelmiştir. Türkiye çok yoğun beka mücadelesi verirken, ne hikmetse aleyhte devamlı beyanatlar duymaktayız" diye konuştu.

'NATO'YA DEĞİL KATO'YA BAKIYORUZ'

Bahçeli, şunları ifade etti: "Kimden ne alacağımızı NATO’ya mı soracaktık? Ülkemiz NATO’ya 1952’de üye olmuştur, ancak NATO huzur ve bekamız için hangi fedakarlık ve faaliyetlerde bulunmuştur. Nerede kirli ve örtülü bir ilişki ağı varsa altında NATO’nun parmağı olduğu iddia edilmiştir. NATO, Türkiye’yi nasıl tehdit edebilmektedir? Nedir sizin zorunuz? Ne yapmaya çalışıyorsunuz? Siz kendinizi ne zannediyorsunuz? Türkiye bağımsız bir ülkedir, zoruna giden varsa kendi meselesidir. İstediği silahı alabilecektir. Pusulası şaşan varsa ya komedi filmi izleyip gülsün, ya da kendi haline yanıp iki gözü iki çeşme ağlamaya koyulsun. Biz NATO’ya değil Kato’ya bakıyoruz. Canımız kimden isterse silahı oradan alırız. Herkes yerini yurdunu bilsin. Onlar varsın şatoda oturup NATO’nun düdüğünü çalsınlar. Biz Ankara’dan 29 Ekim şuuruyla dünyaya bakacağız. Tam bağımsız bir şekilde sonuna kadar yaşayacağız. Bunu çekemeyenler varsa, ki bu güçlü ihtimaldir, gerekirse kıran kırana istikbalimizi son nefesine kadar savunacağız. NATO’yu falan bilmeyiz, önümüze takoz koymak isteyenleri de yıkar geçeriz." (HABER MERKEZİ)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Kaz Dağı yeni bir felaketin eşiğinde uyarısı

SONRAKİ HABER

Türk-İş Genel Kurulu'nda Ergün Atalay yeniden genel başkan seçildi

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa