21 Eylül 2017 07:58
Son Düzenlenme Tarihi: 21 Eylül 2017 12:57

Star’da ‘kol saati’ kavgası büyüyor

İktidara yakın Star'da Ahmet Kekeç izne çıkınca Ahmet Taşgetiren'le polemikte sözü Hüseyin Gülerce ve Mehmet Metiner devraldı.

Star’da ‘kol saati’ kavgası büyüyor

Paylaş

Eski Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan’ın ABD’de yürütülen Reza Zarrab davasına dahil edilmesi sonrası Star Yazarları Ahmet Taşgetiren ve Ahmet Kekeç arasında başlayan “kol saati” tartışmasına, Hüseyin Gülerce ve Mehmet Metiner de dahil oldu.

AKP’ye yakın Star gazetesinde Ahmet Kekeç-Ahmet Taşgetiren polemiğine, Kekeç’in yıllık izne çıkmasıyla mola verildi. Ancak Kekeç’in yokluğunda bayrağı Hüseyin Gülerce ve Mehmet Metiner devraldı. Her iki yazarın yazısı gazetenin birinci sayfasında birlikte gösterildi. 

‘FETÖ’ itirafçısı Hüseyin Gülerce, “Zor yazı, Gülerce konusu” başlıklı yazısında her gazetenin belli bir yayın çizgisi olduğunu belirterek  “Sıkıntılı ve yanlış olan şudur: Yayın çizgisini yıllardır benimsediğiniz gazetenizde, arkadaşlarınızı üzen, okuyucuyu tedirgin eden bir duruşa savrulmaktır. Gazetenizin belli konularda belli çizgisi, duruşu vardır” dedi.

Gülerce, Taşgetiren’in 17/25 Aralık operasyonlarına dair kaleme aldığı yazıların gazetenin yayın çizgisine uymadığını söyleyerek şu ifadeleri kullandı: “Cumhurbaşkanı Erdoğan, ‘Bu işlerin arkasından pis kokular geliyor’ derken, sizin o kokuları hiç almıyor olmanız da bir problem değil mi? Bir de sadece siz dürüstmüşsünüz, vicdan, hukuka saygı sadece sizde varmış gibi tepeden bakarsanız, sizi böyle tanımayanları da üzmüş olmaz mısınız?

FETÖ’nün HSYK’sını parlatanlardan, 28 Şubat’ın acımasız Erbakan düşmanlarından destek almanız ise düşündürücü bir ikaz değil midir?

Başka temel konu. CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nun Ankara-İstanbul yürüyüşü asla adalet için değildi. Kendi genel başkanlığını sağlama almak ve Enis Berberoğlu üzerinden köşeye sıkışmanın verdiği bir politik atraksiyondu. Gazeteniz ve köşe yazarlarının hepsi böyle düşündü. Siz, kalkar da hem de ‚adalet adına’ der, hukukun üstünlüğüne olan ihtiyaçtan dem vurarak Kılıçdaroğlu güzellemesi yaparsanız, en yakın arkadaşlarınız bile 'Ne oluyor?’ demez mi? Sadece kendinizi objektif, vicdanlı buluyorsanız, olabilir. Ama sizinle yıllardır aynı kulvardaki insanlar size eleştiri yöneltiyorsa, hiç mi 'Acaba ben hatalı olabilir miyim?’ sorusu aklınıza gelmez?”

METİNER KEKEÇ’İ SAVUNDU

“Erdoğan da Yüce Divanda yargılansın mı?” başlıklı yazısında Mehmet Metiner, Kekeç’i savunarak, “Taşgetiren FETÖ tapeleri üzerinden tepiniyor. ‚Kol saati’ ve ‚yolsuzluk’ bahsinde dedikleri, FETÖ tapelerinde denilenlerin aynısı. Kekeç kardeşim ısrarla soruyor: 'FETÖ tapelerindeki iddiaların dışında elinde ne tür bilgi ve belge var? Varsa ortaya koy!’ Taşgetiren bu soruya cevap vermek yerine sürekli kaçak güreşiyor. En kötüsü bel altı çalışıyor. Bir tek kendisini ‚yolsuzlukları içine sindirmeyen’ biri olarak göstererek başta Kekeç olmak üzere bu bahiste kendisini eleştiren herkesi gayr-ı ahlaki bir üslupla itham ediyor” ifadelerini kullandı. 

Yazının devamında Taşgetiren hakkında suçlamalarda bulanan Metiner, “Senin derdin Kekeç’le değil! Senin asıl derdin Erdoğan’la! Ve Erdoğan’ı kimler adına kurnazlıkla ve sinsice vurmaya çalıştığını Kekeç derin öngörüsüyle keşfettiği için rahatsızlık duyuyorsun” dedi. Metiner yazısını şu ifadelerle bitirdi: “Amacın ne senin? FETÖ tapeleri dışında sana ulaşan bir bilgi ve belge varsa çıkıp açıkla! Mertçe cevap ver ey Taşgetiren: O FETÖ tapelerinde bakanlardan bin kat daha ağır yolsuzluk suçlamalarına maruz bırakılıp yargılanmak istenen Erdoğan’ın da Yüce Divanda yargılanmasını istiyor musun, istemiyor musun? Bak uyarıyorum: Ya adam gibi cevap ver, ya da sus! Hangi siyasi operasyon adına tetikçilik yaptığını bilmediğimizi sanma sakın!” 

TAŞGETİREN: KİMSEYLE ÇAMUR YARIŞI YAPAMAM

Ahmet Taşgetiren ise bugünkü yazısının sonuna eklediği notla “Kimseyle çamur yarışı yapamam. Yazacağımı yazdım. Herkes de durduğu yeri sergiledi. Falanca grubun TV kanalında başlatılan ‘hakaret’ yarışının Star’ın sayfalarında devam etmesi, başka yerlerde şebeke halinde çoğaltılması dramatik mi, trajik mi, komik mi ona da okuyucu karar versin. Bir de “Siyasetin medya yüzü” diye bir meselesi olanlar...” dedi.

SON POLEMİK NASIL BAŞLADI?

Star gazetesi içinde Ahmet Taşgetiren, sık sık tartışma konusu oluyor. Daha önce Taşgetiren’in yazısının sansürlendiği iddia edilmiş, gazeteden ayrıldığına dair iddialar çıkmıştı. Yazarın son olarak 17/25 Aralık operasyonunda adı geçen Eski Bakan Zafer Çağlayan’ın iktidarca savunulmasına yönelik “Kol saati ile sembolize olan yolsuzluk dosyalarını, bu “milli mesele” ile içimize sindirmemizin istenmesi içimize sinmiyor.” ifadeleriyle tartışmalar alevlenmişti. O günden bu yana Ahmet Kekeç ve Taşgetiren’in konuya ilişkin polemiği sürüyordu. (MEDYA SERVİSİ)

ÖNCEKİ HABER

TEOG'dan sonra: Nitelikli eğitim sadece yüzde 5’in mi hakkı?

SONRAKİ HABER

Margit Stumpp: Türkiye’de basının durumu pek iç açıcı değil

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa