29 Ağustos 2017 19:14

Taşgetiren: Yazınca da yukarda rahatsızlık oluşuyor

Hükümete yakın Star Gazetesi Yazarı Ahmet Taşgetiren köşesinde ihraç edilen akademisyenlere dikkat çekti.

Taşgetiren: Yazınca da yukarda rahatsızlık oluşuyor

Paylaş

Hükümete yakın Star Gazetesi Yazarı Ahmet Taşgetiren köşe yazısında KHK ile ihraç edilen bir akademisyenin durumunu köşesine taşıdı.

Taşgetiren, bahsettiği akademisyen için ‘Zinhar, zinhar, zinhar alakası yoktu FETÖ ile’ ifadesini kullanırken, “Şimdi, biliyorum ki, bir tanesinden bahsetsem, patlayacak, dosya dolacak önüm. Yazınca da yukarda rahatsızlık oluşuyor” ifadesini kullandı. 

Ahmet Taşgetiren’in yazısının ilgili bölümü şöyle:

“Cumartesi günü. Bir düğün. Onu gördüm. Düğün davetlisi diye düşündüm. Doğu’da bir ilimizin üniversitesinde öğretim üyesi idi. Yanına vardım. “Hoş geldiniz” dedim. Hoş beşten sonra son KHK ile üniversiteden ihraç edildiğini söyledi.

Zinhar, zinhar, zinhar alakası yoktu FETÖ ile. Hakkında soruşturma açıldığında bir çok kanaldan o yapı ile hiçbir ilgisinin olmadığı her yere bildirilmişti. Ama işte KHK ile ihraç gelmişti. Bir el onu ihraç listesine sokmuştu.
Lekelenmeme hakkı!

Son KHK ile o da gelmişti. Bir ihbarla insanlar “Şüpheli” hale gelmeyecek, dahası yanmayacaktı.

Ama işte bir profesör daha yanmıştı!

Şimdi, biliyorum ki, bir tanesinden bahsetsem, patlayacak, dosya dolacak önüm. Yazınca da yukarda rahatsızlık oluşuyor.”

ADALET YÜRÜYÜŞÜ İÇİN OLUMLU İFADELER KULLANDI 

15 Temmuz darbe girişimi sonrası uygulamalarının yarattığı mağduriyetlerle ilgili yazıları daha önce de kaleme alan Taşgetiren, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun gazeteci ve CHP İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu’nun tutuklanmasının ardından Ankara’dan İstanbul’a başlattığı Adalet Yürüyüşü’ne ilişkin olumlu ifadeler kullanmıştı. Taşgetiren’in olumlu ifadeleri Star gazetesinde köşe yazarlığı yapan başta Ahmet Kekeç olmak üzere bazı Star yazarlarının eleştirisine maruz kalmıştı. (MEYDA SERVİSİ)

ÖNCEKİ HABER

Game of Thrones'un final bölümü izlenme rekoru kırdı

SONRAKİ HABER

Arap Birliği Sekreteri: Suriye'nin üyeliği ülkelerin onayına bağlı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa