28 Haziran 2017 08:13

Taşgetiren: Perinçek yargıyı niye öptü?

Star Yazarı Ahmet Taşgetiren, Doğu Perinçek'in 'Yargı, altın devrini yaşıyor' sözlerini değerlendirdi.

Paylaş

Star gazetesinde, Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek'in "Yargı, altın devrini yaşıyor" sözlerine bir tepki de Ahmet Taşgetiren'den geldi.

Hükümete yakın gazetenin bir başka yazarı Lütfü Oflaz'ın Perinçek'i "Yaşayan Hitler" olarak nitelemesi sonrası Taşgetiren, "Perinçek yargıyı niye öptü?" başlıklı bir yazı yazdı.

Taşgetiren, Perinçek'in yargıdaki duruma dair sözleri için "Perinçek bu sözleri, 'Acaba devletten tasfiye edilenlerin yerine Perinçek'in adamları mı sızıyor?  Tasfiye kararları, FETÖ adı altında bütün dindar kadroların devletten tasfiyesi boyutunda ve Perinçek'in kripto adamları eliyle mi yapılıyor?' sorularının ortada dolaştığı bir zamanda söylüyor." yorumunu yaptı.

Taşgetiren, "Bizim camia, aslında Perinçek'in tavırlarına duyarlıdır, daha çok da tepkilidir, çünkü Perinçek'in sürdürdüğü bir ideolojik mücadele vardır, ama bu sözlerini nedense görmedik. Neden acaba?" diye sorduğu yazısında Vatan Partisinin eğitimde zorunlu mescit uygulamasını yargıya taşıdığını belirtti. Taşgetiren,  "Anlaşılan Perinçek'e göre Milli Eğitim altın devrini yaşamıyor. Bence Perinçek'in “altın devri yaldızlaması”nın altındaki malzemenin karatını doğru ölçmekte yarar var." ifadelerini kullandı. (MEDYA SERVİSİ)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Selvi: Başçalan hesabı Emniyet merkezli

SONRAKİ HABER

Hrant Dink'in arkadaşları: Nefret suçlarıyla yüzleşecek yere gelemedik

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...