24 Ağustos 2017 18:09
Son Düzenlenme Tarihi: 25 Ağustos 2017 19:38

Anamur’da Atatürk büstüne saldırı

Anamur'da Devlet Hastanesi bahçesindeki Atatürk büstüne sopayla saldıran kişi, hasar verdi.

Anamur’da Atatürk büstüne saldırı

Paylaş

Mersin’in Anamur ilçesinde Devlet Hastanesi bahçesindeki Atatürk büstüne sopayla saldıran kişi, hasar verdi. Çevredekilerin linç etmeye kalkıştığı Y.S. adlı saldırgan gözaltına alındı.

Olay, öğlen saatlerinde meydana geldi. İddiaya göre, ellinde sopa ile Devlet Hastanesi’ne gelen Y.S. bahçede bulunan ve kaidesinde ‘Beni Türk hekimlerine emanet ediniz’ sözlerinin bulunduğu Atatürk’ün büstüne saldırdı. Saldırı nedeniyle büst baş kısmından kırıldı. Saldırgan Y.S.’nin büste zarar verdiğini gören hastane bahçesindeki vatandaşlar, tepki göstererek lbu kişiyi inç etmek istedi. Poliklinikte muayene olmak için sırasını bekleyen bir hasta yakını da sandalye ile Y.S.’ye vurarak engellemek istedi. Olay üzerine Y.S. polis tarafından gözaltına alınarak, emniyete götürülürken, yaşanlar Anamur’da büyük tepki gördü.

Olayla ilgili oruşturma başlatılırken, CHP Gençlik Kolları Başkanı Ufuk Demirbaş, Atatürk büstüne yapılan saldırı yı kınadı. Demirbaş, "Bu saldırıyı kabul etmemiz ya da geçiştirmemiz mümkün değildir. Son günlerde, ülkemizin birçok yerinde maalesef çirkin saldırı haberlerini gerek görsel gerekse yazılı basından içimiz sızlayarak izliyoruz" dedi.

ADLİYEYE SEVK EDİLDİ

Şüpheli Y.S., gözaltına alındıktan sonra götürüldüğü Anamur İlçe Emniyet Müdürlüğü'ndeki sorgusunun ardından bugün adliyeye sevk edildi. Polislerin arasında kendisini görüntüleyen gazetecilere tepki gösteren Y.S., "Ne çekiyorsunuz. Çekmeyin kardeşim' dedi. Nöbetçi Cumhuriyet Savcılığı'nda yeniden sorgulanan şüpheli, tutuklanma istemi ile nöbetçi mahkemeye sevk edildi. 

HASTANEYE SEVK EDİLDİ

Y.S., tutuklanma istemiyle nöbetçi mahkemeye çıkarıldı. Y.S. mahkemede, akıl sağlının yerinde olmadığını söyledi, bu konuda raporunun olduğunu beyan etti. Bunun üzerine mahkeme, Y.S.'yi akıl sağlığının yerinde olup olmadığının belirlenmesi için Dr. Ekrem Tok Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesi'ne sevk etti.

Öte yandan Anamur Devlet Hastanesi için sipariş edilen büstün pazartesi günü yerine takılacağı belirtildi.(DHA)
 

ÖNCEKİ HABER

Prim ödeme ve kurum alacaklarının son ödeme günü uzatıldı 

SONRAKİ HABER

Evde bulunan tabanca 7 yaşındaki çocuğun yaralanmasına neden oldu

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa