29 Kasım 2016 05:00

Yazmanın Kolayı

Paylaş

Ne yazarsam yazayım, ağzımla kuş bile tutsam, okur ilgisinin artacağını sanmıyorum. Ama Türkiye’de geçen hafta olan biteni gazetelerdeki başlıklardan alıntılayarak özetlesem, işte o yazımı okuyanlar biraz artar. Buyurun, bir bakın başlıklara, beğenin beğendiğinizi, tanıyın ülkenizi:

1) Adalet yoksa devlet yoktur. 2) Tacizcisini görmekten korkan çocuğun adliyede kalbi durdu, orada ölüverdi. 3) İşçinin yasak masak dinleyecek hali yok. 4) Avrupa Parlamentosu, Türkiye’nin üyelik müzakerelerini dondurdu. 5) Erdoğan Avrupa’ya rest çekti: Mültecilere açarım kapıları! 6) Kılıçdaroğlu: Biz iyi ki OHAL’e karşı çıkmışız. 7) Vah ülkem vah! 8) Şehit babasının ağıdı: “Rahat uyu oğlum, arkadaşların intikamını alacak!” 9) Tarkan ve eşi Pınar konuştu: “Tüp bebek istemiyoruz!” 10) Dövizde fren patladı: Dolarda ve Euro’da rekor! 11) Beş yılda beş şarkı: Aşkın Nur Yengi, yeni albümüyle müzikseverlerle buluşuyor. 12) Kur yükseldi, asgari ücret hesabı karıştı. 13) Manken Didem Soydan Barcelona’ya uçtu. 14) Erdemir’de toplu iş sözleşmesi. 15) Aleyna’dan açıklama: “Reyting için rezil olduğumla kaldım”. 16) CHP liderinin kardeşi FETÖ’ye karşı yürüyor. 17) Zam değil o, düzenleme! 18) 15 Temmuz darbe girişiminde TRT’yi basan Yarbay Ümit Gencer konuştu: Bildiriyi ben okuyacaktım, emir gelince vazgeçtim. 19) Yarbay Ümit Gencer bir daha konuştu: “Cumhurbaşkanlığı Muhafız Alayı Komutanı Tanju Posor da TRT baskınına katıldı”. 20) Güzel mankenden açıklama: “İnternetsiz hayat panikletiyor”. 21) Barolar Birliği Başkanı Feyzioğlu: “Türkiye’nin tek sorunu adalettir”. 22) Ahmet Türk, Silivri Cezaevi’ne getirildi. 23) Reza Zarrab’ın milyon dolarlık avukatları duruşma günü tatile çıktı. 24) İşçinin mucize kurtuluşu: Mahsur kaldığı madenden 23 saat sonra yürüyerek çıktı. 25) Kerem’in seçimi aşk mı olacak? 26) Selâhattin Demirtaş: “Millî irade yetkim elimden alındı”. 27) Sanat hayatının 45’inci yılını kutlayan Nilüfer, yeni albümü için stüdyoya girdi. 28) Ahmet Türk: “Barışı dört duvar arasına kilitlediler”. 29) Futbolcu Schneider’in eşi Yolanthe, Türkiye’ye iyice alıştı. 30) Kadına uygulanan şiddet, alanlarda protesto edildi. 31) “Paramparça” dizisinin Keriman’ı oyuncu Nursel Köse, transseksüel bir karakteri canlandırmak istediğini söyledi. 32) Dört yıl ceza alan Meltem Oktay: “Gazeteciler daha fazla dayanışma göstermeli.” 33) Şirvan’da 13. işçinin cenazesine ulaşıldı, kalan 5 işçiye ulaşma çalışmaları sürüyor.

NOT: Geçen hafta 23 Kasım günü, üç aydan bu yana tutuklu olan gazeteci arkadaşımız Necmiye Alpay’ın doğum günüydü. Tam 70 yaşındaydı Necmiye ve doğum günü armağanı olarak hakkında “Tutukluluk halinin devamı” kararı verildi.

Reklam
DİĞER YAZILARI
Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...