Kürkçü: Erdoğan\

Kürkçü: Erdoğan'ın Gezi'deki iki büyük yalanı...

HDP Eş Genel Başkanı Ertuğrul Kürkçü, Kabataş’ta kadına saldırı iddialarının yalanlandığını belirterek, hükümetin iddiayı soruşturmak yerine kadını istismar ettiğini kaydetti.

HDP Eş Genel Başkanı Ertuğrul Kürkçü, Kabataş’ta kadına saldırı iddialarının yalanlandığını belirterek, hükümetin iddiayı soruşturmak yerine kadını istismar ettiğini kaydetti.

Seçimler öncesi son grup toplantısında kürsüde HDP Eş Genel Başkanı Ertuğrul Kürkçü vardı. HDP bileşeni parti ve örgütlerin yöneticileri, askerde yaşamını yitirenlerin aileleri, hasta tutukluların aileleri ve tahliye olan hasta tutuklu Hediye Aksoy’un da katıldığı grup toplantısında Kürkçü,  “Barış treni yol alamıyor” diyerek çözüm sürecini değerlendirdi.

SÜREÇ İLERLEMİYOR

Çözüm sürecinin iyi gitmediğini “elde var çatışmasızlık” diyerek ifade eden Kürkçü, bunun da gerillanın çatışmayı durdurup, kısmen sınır dışına çıkmasıyla mümkün olduğunu söyledi. Sürecin, çatışmasızlık, Öcalan’ın koşullarının iyileştirilmesi gibi yasal ayakları olduğunu, ancak çatışmasızlık dışında herhangi bir adımın atılmadığını kaydeden Kürkçü, hasta mahkumların bile serbest bırakılmadığını söyledi. Söz konusu Kürtler ve muhalif güçler olunca her türlü adaletsizliğin reva görüldüğünü kaydeden Kürkçü, oysa faili meçhullerin bir numaralı sanığı Mehmet Ağar’ın özel oturumla ifade verdiğini, mahkemeye dahi gelmeyeceğini hatırlattı.

İKİ BÜYÜK YALAN

Başbakan Erdoğan’ın Gezi direnişi sırasında iki büyük yalanının olduğunu belirten Kürkçü, camide içki içilmesi ve direnişçilerin Kabataş’ta başörtülü bir kadına saldırdığı iddialarının yalanlandığını vurguladı. Hükümetin bu iddiayı soruşturmayıp, bir kadını istismar ettiğini belirten Kürkçü, “Biz oradaki kadının iddiasının peşinde sonuna kadar gitmesinin arkasında oluruz. Ama Gezi direnişçilerinin onuru bizim onurumuzdur ve bu onuru sonuna kadar savunmaya devam edeceğiz” dedi.

HDP ve BDP’nin bir elmanın iki yarısı olarak, beraber halkın egemenliği, halkın kendi kendini yönetmesi için seçimlere girdiğini ve 30 Mart’a doğru koştuğunu belirten Kürkçü, 30 Mart’ta 12 Eylül ürünü barajı da AKP’yi de sandığa gömeceklerini söyledi. (Ankara/EVRENSEL)

www.evrensel.net