Alt tarafı bir geçit yapacaklar!

Alt tarafı bir geçit yapacaklar!

Adana’da D400 kara yolu üzerinde 3 yıl önce yapılan yol çalışması için 17 milyon 287 bin lira harcanarak, alt geçit yapıldı. Ancak çalışmanın eksik yapılmasından dolayı alt geçit yıkıldı, yol inşaat alanına çevrildi.D 400 kara yolu üzerinde 3 Temmuz’da başlatılan D 400 geçit çalışması,

Hamdullan Kesen

D 400 kara yolu üzerinde 3 Temmuz’da başlatılan D 400 geçit çalışması, kent içi yaya ve araç trafiğinde önemli aksamalara sebep oluyor. Trafikteki aksaklıklar, vatandaşı canından bezdirmiş durumda.

AMBULANS DAHİ GELEMİYOR

Mehmet Demir, Adana ulaşımının felç edilmesine tepkili. Demir, “Bu yol bütün Adana halkı için başlı başına sorun. Her gün hemen hemen her saatte bir kaza meydana geliyor. Kazanın haddi hesabı yok. Bir kaza oluyor, ambulans gelene kadar iki üç saati buluyor” diyor.

Taksi şoförleri, trafik sorunlarının en büyük mağdurlarından. Taksici Ali Güven, neredeyse her gün yaşanan kazaların yanında, arabalarının maddi hasara uğradığını da söylüyor.

RANT MESELESİ

D 400 kara yolu ile ilgili yapılan planlamanın yanlış yapıldığını ifade eden TMMOB İKK Sekreteri Nazım Biçer, “Bu tür projeler yapılırken ana planının yapılması gerekir. Bunu iyice hesaplamak lazım. Trafik en çok nerede yoğundur, insanlar en çok nereden nereye gidiyor? Bunu iyice analiz ettikten sonra uygulamaya başlanılır. Ama uygulamaya bakıyoruz, rant meselesine dönüşmüş durumda maalesef. Halkı da böyle mağdur ediyorlar” diyor.


DEBRİYAJA BAS BIRAK, BAS BIRAK!

Yeşilevler Kooperatifi Yönetim Kurulu Üyesi Abdülkerim Sevim: “Bizi dolmuşçu olarak çok büyük sıkıntıya sokuyorlar. Beş dakikalık yolu on beş dakikayla gidiyoruz. Bu sıkıntıdan dolayı ayağımda menüsküs oluştu. Debriyaja basıp bırakmaktan bir hal olduk. Araçlarımızın sık sık durması ve yıpranması da cabası. Adana Büyükşehirden acilen bir çözüm bekliyoruz.
Denizli  Kooperatifi Başkanı Navaf Ok: Adana trafiği Arap saçına döndü. Şehrin merkezi yerinde böyle bir ciddi yol çalışması var ise, en az 10 gün evvel toplu araçların yetkili oda başkanlarıyla görüşüp, geçici de olsa ek güzergahlar verilebilirdi. Trafik akmayınca şoförler daha fazla mazot yakıyor. Bir an önce bu sorunun çözümünü istiyoruz.  


EMEP’TEN SUÇ DUYURUSU

Emek Partisi (EMEP) Adana İl Örgütü, 16 Ağustos günü Atilla Altıkat Kavşağı üzerinde yapımı devam eden D-400 alt geçidi çalışması nedeniyle kent genelinde yaşanan trafik aksaklıkları ve “kamunun zarara uğratılması” ile ilgili Adana Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusuna bulunmuştu. (Adana/DİHA)

www.evrensel.net