25 Mayıs 2013 12:26

Şimdi sözün tutulmasını bekliyorlar

Tozlu, ışıksız yollar. Levha yok yazı yok bolca kamyon bolca toz bolca sıkıntı var. Bu durum Körfez Esentepe’de mahalle halkını canından bezdirdi. Mahalleli hafriyat kamyonlarının sürekli geçiş güzergahı olarak kullandığı yolu trafiğe kapattı.Bu kadar çok kamyonun geçtiği yerde hiçbir uyarı levhası, trafik lambası vey

Şimdi sözün tutulmasını bekliyorlar

Paylaş
Dilara Çoban

Bu kadar çok kamyonun geçtiği yerde hiçbir uyarı levhası, trafik lambası veya başka bir ışıklandırmanın mevcut olmamasının kabul edilemez bir duyarsızlık olarak gören mahalleli önce durumu imza toplayıp belediyeye iletmiş. Cevap alamayınca çareyi yolu kapatmakta bulmuş.

Konuştuğumuz mahalle sakinlerinden Nurten Ülgen, “O gün artık canımıza tak ettiği için yolu kapatıp kamyonları durdurduk. Kamyonların üstünde branda olmadığı için taşıdıkları kum ve taş mahalleye çok fazla toz bırakıyor. Biz hava almak için camı bile açamıyoruz. Kamyonlar o kadar hızlı geçiyor ki korkudan çocuklarımızı okula tek başına gönderemiyoruz” diyor.  

KAZALAR ARTTI

Daha önce küçük bir çocuğa araba çarptığını çocuğun sakat kaldığını anlatan Nurten Ülgen, yine bir ay önce bir kadına motor çarptığını söylüyor.

“Bunlara karşı bir önlem almayanlar biz eylem yaptığımızda fazlasıyla polisi ve çevik kuvveti eylem yaptığımız yere yığdı” diyen Ülgen eylem sırasında kendilerine verilen sözlerin tutulmadığını şu sözlerle anlatıyor: “Emniyet müdürü ve trafik polisleri 1 hafta içinde yolun yapılacağına, trafik ışıklarının koyulacağına dair teminat verdi. Ama benim gördüğüm kadarıyla hâlâ bir şey yok.

Mahalle sakinlerinden Esnaf Veysel Çur, eylemden sonra trafik ekiplerince hız kontrollerinin  yapıldığını belirterek, “Bence yaptığımız eylem etkili oldu çünkü bu zamana kadar yol kontrolüne gelmeyen görevliler kontrole geliyorlar” dedi.


TALEPLERİMİZ DİKKATE ALINSIN

Gülşah Aysun Şenol: Kamyonlar çok hızlı geçiyordu. Çocuklarımız için endişeleniyorduk. Hızlı geçtiklerinden dolayı evimiz sallanıyordu. Kısa bir süre önce imza kampanyası başlattık.O dikkate alınmayınca biz de eylem yaptık. Bizim talebimiz kasis ve ışıklandırma yapılmasıydı.

KAZA GEÇİRDİĞİMDE OLMAYANLAR...

Mülkiye Özçelik: Ben bir ay önce o yolda kaza geçirdim. Eylem yapılana kadar kimse bizi dikkate almadı. Bana araba çarptıktan bir hafta sonra bir çocuğa araba çarptı ve çocuk sakat kaldı. Ben bunu duyunca sanki tekrardan kaza geçirmiş gibi hissettim. Biz eylem yaparken polis bize ‘Sizi tutuklarım’ dedi. Biz hakkımızı arıyorduk. Biz kimseyi öldürmedik, vatandaş olarak hakkımızı aradık. Yasa dışı bir şey yapmadık. Biz sanki büyük bir suç işlemişiz gibi bir sürü çevik kuvvet vardı. Ama bana motosiklet çarptığında hiçbir polis gelmedi. Bana çarpan motosiklet motorlu taşıtlar grubuna girmediği için ceza vermediler. Ehliyeti bile yokmuş. (Kocaeli/EVRENSEL)

ÖNCEKİ HABER

Danıştaydan ikinci kez veto

SONRAKİ HABER

Endonezya'da 6,2 büyüklüğünde deprem meydana geldi

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa