28 Şubat 2020 02:53
Son Güncellenme Tarihi: 28 Şubat 2020 07:10

NATO'dan İdlib çağrısı: Tüm taraflar gerginliği azaltmalı

NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, "Tüm taraflar, gerginliği azaltarak bu çok tehlikeli durumun ve bölgedeki korkunç insancıl koşulların daha da kötüleşmesini engellemeli" dedi.

Fotoğraf: Wikimedia Commons

Paylaş

NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, İdlib'de Suriye ordusu tarafından düzenlenen ve TSK mensubu 33 askerin yaşamını yitirmesiyle sonuçlanan saldırıya ilişkin açıklama yaptı. Stoltenberg, "Tüm taraflar, gerginliği azaltarak bu çok tehlikeli durumun ve bölgedeki korkunç insancıl koşulların daha da kötüleşmesini engellemeli" dedi.

NATO Sözcüsü Oana Lungescu'nun Anadolu Ajansı muhabirine yaptığı açıklamaya göre Stoltenberg, Suriye ve Rusya'nın İdlib'de ayrım yapmaksızın süren hava saldırılarını kınayarak, saldırılara son vermelerini istedi.

Suriye rejimi ve Rusya'ya, uluslararası hukuka uyma ve Birleşmiş Milletler (BM) nezdinde yürütülen barış çabalarına destek verme çağrısı yapan Stoltenberg, tüm taraflara itidal çağrısında bulundu.

Stoltenberg, "Tüm taraflar, gerginliği azaltarak bu çok tehlikeli durumun ve bölgedeki korkunç insancıl koşulların daha da kötüleşmesini engellemeli" vurgusunu yaptı. (DIŞ HABERLER)

Reklam
Reklamsız Evrensel için abone ol
ÖNCEKİ HABER

RTÜK'ten İdlib uyarısı: Kanunun verdiği yetkiyle yayınlar yakından takip edilmektedir

SONRAKİ HABER

Sultangazi'de yüzlerce kadın, 8 Mart’a giderken şölende buluştu

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...