23 Aralık 2019 11:49

EMEP'ten Çorlu'da asgari ücret eylemi: İşçilerin mücadele etmekten başka yolu kalmadı

Emek Partisi Çorlu İlçe Örgütü, asgari ücretin insanca yaşanacak düzeye çıkarılması ve vergiden muaf tutulması için basın açıklaması yaptı.

Fotoğraf: Evrensel

Paylaş

Emek Partisi (EMEP) Çorlu'da asgari ücretin insanca yaşanacak düzeye çıkarılması ve vergiden muaf tutulması talebiyle basın açıklaması yaptı. Bu taleplerle fabrikalarda imza kampanyası düzenleyen EMEP İlçe Örgütü, topladığı imzaları Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığına gönderdi.

Cumhuriyet Meydanında yapılan açıklamayı Çorlu İlçe Başkanı Erdal Koçer okudu. İşçilerin katılımıyla yapılan açıklamada, asgari ücretin açlık sınırının altında kaldığını belirten Koçer, ücretin insanca yaşanacak düzeye çıkarılmasını ve vergiden muaf tutulmasını talep etti. Asgari ücretin, krizin işçi ve emekçilere yıkılmaya çalışıldığı bir ortamda belirleneceğini ifade eden Erdal Koçer, "Patronların vergileri silinip yeni teşvik ve avantajlar sunulurken, işçilere ek vergiler ve temel tüketim mallarına yapılan zamlarla ücretlerin alım gücü düştü. Bugün siyasal iktidar kaynak sıkıntısı ve patronların rekabet gücünün artması gerekçesini ileri sürüyor. Eğer iktidar kaynak arıyorsa patronlara yapılan teşvikler kesilsin ve kârları vergilendirilsin" dedi. Koçer, işçilere birleşme ve mücadele etme çağrısı yaptı.

(Çorlu/EVRENSEL)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Kanal İstanbul için hazırlanan ÇED raporu bakanlık tarafından onaylanarak yayınlandı

SONRAKİ HABER

Öldürülen Şehriban Çatı'nın ailesi: Katil en ağır şekilde cezalandırılsın

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...