11 Aralık 2019 19:06

Denizlili kadınlar: Kadınları değil, kadın cinayetlerini durdurun

İstanbul'da kadınların Şili'de ortaya çıkan LasTesis dansını yaptıkları için gözaltına alınması Denizli'de protesto edildi. Denizlili kadınlar, "Kadınları değil, kadın cinayetlerini durdurun" dedi.

Fotoğraf: Evrensel

Paylaş

Denizli’de birçok kitle örgütü, dernek ve siyasi partilerin kadın kolları bir araya gelerek İstanbul’da Şilili kadınların başlattığı Las Tesis dansını yaptıkları için gözaltına alınan kadınlar adına basın açıklaması gerçekleştirdi. Açıklamada "Kadınları değil, kadın cinayetlerini durdurun" denildi.

Kadın cinayetlerine dikkat çekilen açıklamada grup adına konuşan Nurten Karakış, “Denizli kadınları olarak dünyanın pek çok ülkesinde olduğu gibi İstanbul'da da kadına karşı şiddete dikkat çekmek ve dur demek için yapılan, barışçıl, danslı protesto gösterisinde kullanılan orantısız gücü kabul etmiyoruz” dedi.

"Şiddete son" diyen, yaşam hakkını savunan, kadın hakları için mücadele eden kurum, kuruluş ve kişilerin sonuna kadar yanında olduklarını belirten Karakış, dayanışma çağrısı yaptı.

Açıklama, katılımcıların hep bir ağızdan dile getirdiği “Kadınları değil kadın cinayetlerini durdurun” çağrısıyla son buldu.

Açıkmaya Kadın Hakları Koruma Derneği, Denizli Kadın Platformu, Denizli Cumhuriyet Kadınları Derneği, Atatürkçü Düşünce Derneği Denizli Şubesi, CHP Merkezefendi Kadın Kolları, Girişimci Kadınların Desteklenmesi Derneği, Yeni Kuşak Köy Enstitüsü, Denizli Soroptimist Kulübü, CHP Pamukkale İlçe Başkanlığı, Pamukkale Sağlık Eğitim Vakfı, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği ve TEÖD temsilcileri katıldı.(Denizli/EVRENSEL)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

AYM’nin güvenlik soruşturması kararı gerçekten olumlu bir gelişme mi?

SONRAKİ HABER

Trump'ın azil yargılamasında 2. gün: 7 Demokrat savcı azil istedi

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa