29 Kasım 2019 19:11

MHP'li Yaşar Karadağ'ı eleştiren gazeteci Metin Işık'a saldırı

Iğdır Haber gazetesinin sahibi Metin Işık, MHP Milletvekili Yaşar Karadağ hakkındaki eleştirel yazıları sonrası Ülkü Ocakları üyesi oldukları iddia edilen bir grup tarafından darbedildi.

Fotoğraflar: Twitter, DHA

Paylaş

Iğdır'da, yerel gazete sahibi gazeteci Metin Işık, sokak ortasında, Ülkü Ocakları üyesi oldukları iddia edilen elleri sopalı bir grubun saldırısına uğradı. Saldırganlardan şikâyetçi olan Işık, "Yazdığım haberler birilerini rahatsız ettiği için saldırıya uğradım. Saldırganların kimliği belli. Adalet önünde hesap vermelerini istiyorum" dedi.

Demirören Haber Ajansının haberine göre, saldırı, Topçular Mahallesi Şair Fuzuli Sokak'ta 27 Kasım akşamı yaşandı. Gazeteci Metin Işık, akşam namazını kıldığı camiden çıkıp, bisikletiyle evine gitmek isterken yolu, elleri sopalı 15 kişilik bir grup tarafından kesildi. Sopalarla Işık'ı darbeden saldırganlar daha sonra kaçtı. Kendi imkanlarıyla hastaneye giden Işık, tedavisinin ardından da karakola gidip şikayetçi oldu.

"KARADAĞ'A ELEŞTİREL YAZI YAZDIM, BU YAZIDAN DOLAYI TEHDİT EDİLDİM"

Saldırganlardan birinin daha önce kendisini tehdit eden Iğdır Ülkü Ocakları Başkanı Mutluhan Kaçkar olduğunu, diğerlerini ise tanımadığı belirten Işık, DHA'ya şunları söyledi:

"Iğdır Milletvekili Yaşar Karadağ'a birkaç kez eleştirel yazı yazdım. Bu yazıdan dolayı Mutluhan Kaçkar bir iki sefer beni tehdit etti. Camiden eve giderken kalabalık bir grupla karşıma çıkan Mutluhan Kakçar, 'Nasılsın ağabey’ deyip, silah çekti. Ardından da elindeki sopa ile vurdu. Ardından diğerleri de vurmaya başladı. En az 15 kişi vardı. Kafamda, sırtımda ve ayağımda yaralar vardı. Hastaneye gidip tedavi oldum, rapor aldım. Sonra karakola gidip, şikâyetçi oldum. Yazdığım haberler birilerini rahatsız ettiği için saldırıya uğradım. Saldırganların kimliği belli. Adalet önünde hesap vermelerini istiyorum." 

IĞDIR VALİLİĞİ AÇIKLAMA YAPTI

Iğdır Valiliği, saldırı ile ilgili yazılı açıklama yaptı. Olaya karışan 4 kişinin ifadelerinin alınmasının ardından serbest bırakıldığının belirtildiği açıklamada, konunun titizlikle takip edildiği bildirdi.

Valiliğin açıklamasında "Olayla ilgili olarak kamera kayıtlarının incelenmesi neticesinde; 5 kişilik bir grup tarafından (M.I) isimli şahsın darp edildiği anlaşılmıştır. Bunun üzerine emniyet birimlerimizce failler kısa sürede tespit edilerek, Savcılık talimatı ile dördünün polis merkezince ilk ifadeleri alınmış, diğer şüpheliye de ulaşılarak il dışında olduğu tespit edilmiştir. İlimizde sosyal medya üzerinden paylaşımlarda bulunan (M.I) isimli şahsa yönelik yapılan saldırıda olaya karışan şüpheliler hakkında adli makamlarca soruşturma başlatılmış olup, kolluk kuvvetlerimizce konu titizlikle takip edilmektedir" ifadelerine yer verildi. (MEDYA SERVİSİ)

Reklam
Reklam
ÖNCEKİ HABER

Yönetmen Kıvanç Sezer: Binalara bakarak ülkenin dönüşümünü görebilirsiniz

SONRAKİ HABER

YSK, Ceylanpınar Belediye Başkanı Abdullah Aksak’ın mazbatası iptal etti

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa