28 Eylül 2019 15:36

CHP'li Mücahit Avcı'yı darbedip yaralayan Ülkü Ocakları üyeleri serbest bırakıldı

CHP'de danışmanlık görevi yapan Mücahit Avcı'yı darbeden ve yaralayan Ülkü Ocakları üyeleri, çıkarıldıkları mahkeme tarafından serbest bırakıldı. Mücahit Avcı, "Hukuki mücadelemiz sürecek" dedi.

Mücahit Avcı | Fotoğraf, Mücahit Avcı'nın Twitter profilinden alınmıştır

Paylaş

CHP’de danışmanlık görevinde bulunan Mücahit Avcı, 24 Eylül Perşembe günü, İstanbul Şişli’de Ülkü Ocakları mensubu bir grubun saldırısına uğradı. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin düşme anına dair bir videoyu sosyal medya hesabından paylaşan ve sonrasında MHP’li parti yöneticilerinden tehditler aldığını ifade eden Avcı, sonrasında da saldırıya uğradığını belirtti.

Mücahit Avcı, uğradığı saldırıyı ve sonrasında yaşananları Twitter hesabından yaptığı paylaşımlarla aktardı. Avcı şu ifadeleri kullandı:

"Bilindiği üzere Perşembe günü alçak bir saldırıya uğradım. Saldırgan grubun iki gün boyunca ofisim etrafında beni takip ederek saldırı planı yaptığını da kamera görüntüleriyle tespit ettik. Konuyu adli makamlara intikal ettirdik ancak bu kişiler buna rağmen serbest bırakıldılar. Öncelikle bunun basit bir yaralama eylemi ya da kavga olmadığını herkesin bilmesi gerekiyor. Bu planlı, organize bir saldırı olmakla birlikte belki de çevredeki insanların müdahalesi olmasa ölümle sonuçlanabilecek bir saldırıydı. Bu grubun, sosyal medya üzerinden beni öldürmekle ve darp etmekle tehdit eden MHP’li yöneticilerin güdümünde olduğu da ortada. Asıl vahim olan ise bu tehdit mesajları tarafımca adli makamlara verilmesine rağmen hiçbir işlem yapılmaması ve bu saldırganların serbest bırakılmasıdır. Ayrıca sosyal medyada yer alan saldırıya ait görüntüler de bu grubun içindeki kişiler tarafından çekilerek topluma fiziki ve psikolojik şiddet tehditi oluşturmak suretiyle dolaşıma sokulmuş olup bu paylaşımlar üzerinden tarafıma tehditler yöneltilmeye de devam edilmektedir. Ülkemizde bir iç karışıklık yaratma arzusunda olan bu saldırganlar ve azmettiricileri ile hukuki mücadeleden asla vazgeçmeyeceğimi, toplumu korku ve endişeye sevkederek baskı altına almak isteyenlere karşı dimdik ayakta olduğumu da herkesin bilmesini isterim. Arayan, soran, geçmiş olsun dileklerini ileten herkese çok teşekkür ederim. Sağlık durumum gayet iyi, evimde istirahat ediyorum. Sağduyu ve adalet duygusuyla bunu da aşacağımıza inancım tam."

Mücahit Avcı, Cumhuriyet'e verdiği röportajda ise "Saldırganlar ülkü ocaklarından. Elimde bir video var. Bana saldırdıktan sonra biri ülkücü işareti yapıyor. Biri de ‘Reise, Tayyip Erdoğan’a küfür edemeyeceksiniz’ diyor. Bu kişiler 12 gündür beni sürekli tehdit ediyorlardı. Bu tehditlerin geneli de MHP’nin üst düzey yöneticilerinden, il yöneticilerinden ve ilçe başkanlarından geldi. Hepsini Savcılığa şikayet ettik” dedi.

SALDIRGANLAR SERBEST BIRAKILDI

Kendisine saldıranların gözaltına alınıp serbest bırakılmasına tepki gösteren Mücahit Avcı, 6 saldırganın 4'ünün gözaltına alındığını ve sonrasında mahkeme tarafından adli kontrolle serbest bırakıldıklarını aktardı. Serbest kalan saldırganların saldırı videolarını sosyal medyadan paylaştıklarını belirten Avcı, "Korku salmaya çalışıyorlar. Hâlâ tehdit mesajları almaya devam ediyorum. Serbest bırakılmaları birileri tarafından korundukları anlamını taşıyor. Ortada organize bir suç şebekesi olduğu belli. Savcı konuyu basit yaralama olarak ele almış. Benim gözümde bu bir suç örgütünün planlı olarak öldürmeye teşebbüsüdür" dedi.

Sağlık durumunun iyi olduğunu belirten Avcı, hukuki süreci devam ettireceğini vurguladı, "Onlara boyun eğmeyiz” dedi.

CANAN KAFTANCIOĞLU ZİYARET ETTİ

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, saldırıya uğrayan Mücahit Avcı'yı ziyaret etti. Kaftancıoğlu, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda "Kendini 'ülkücü' olarak tanımlayan sokak çeteleri tarafından darp edilen üyemiz Mücahit Avcı’yı ziyaret ettim... Fikirsel mücadele yerine şiddeti tercih edenlerin hakettikleri cezayı almaları için sürecin takipçisi olacağız" ifadelerini kullandı.

(HABER MERKEZİ)

Reklam
Reklamsız Evrensel için abone ol
ÖNCEKİ HABER

Kavalcı Salih

SONRAKİ HABER

Avrupa'nın Gündemi | Avrupa, ekonomi ve siyasetteki kötü gidişata çözüm bulamıyor

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...