19 Kasım 2019 20:18

İzmir'de Koton önünde eylem: Atılan işçiler geri alınsın

Koop-İş Sendikası İzmir Şubesi, Koton mağazası önünde basın açıklaması yaptı. Açıklamada, işten çıkarılan üyelerinin işe geri alınmasını talep etti.

Fotoğraf: Evrensel

Paylaş

Koop-İş Sendikası İzmir Şubesi, Koton mağazası önünde yaptığı açıklamada işten çıkarılan üyelerinin işe geri alınmasını talep etti.

Alsancak’ta bulunan Koton mağazası önünde yapılan eyleme Türk-İş Ege Bölge Başkanı Süleyman Yıldırım, Türk-İş’e bağlı sendika yöneticileri ve DERİTEKS üyesi SF işçileri de destek verdi.

Koop-İş Şube Başkanı Umut Başyayla “Bugüne kadar çalışanların sesine kulak vermeyen, daha iyi koşulları talep eden işçilerini sosyal medya hesabında bir gönderiyi beğendiği için tazminatsız işten çıkaran, uzun çalışma saatleri karşısında ezilen işçilerini görmezden gelen, haklarını vermeyen, güvenlik tedbirlerini almadığı için oluşan sayım açıklarının acısını yıllarca çalışanlarından çıkaran ve bunun gibi onlarca haksız uygulamanın sahibi Koton işvereni yayımladığı duyuruda, standart shift uygulamasına geçildiğini, yemek ücretlerinin 1 Ocak 2020 tarihinden itibaren iyileştirileceğini, primlerdeki sayım eksiği uygulamasının kaldırılacağını ifade etmiştir. Bilinmelidir ki işverenin bu tavrı, sendikal örgütlenmenin ve Koop-İş’te birleşme iradesi gösteren Koton işçilerinin mücadelesiyle ortaya çıkmıştır” dedi.

İşten çıkarılan üyelerinin işe geri alınması için verdikleri mücadeleyi de sürdüreceklerini ifade eden Başyayla, “İşvereni bir kez daha uyarıyor, yanlışından vazgeçmeye, işten çıkardığı arkadaşlarımızı geri almaya ve diyaloğa davet ediyoruz. Mücadelemizde haklıyız. Kazanan Koton işçileri olacaktır” diye konuştu. (İzmir/EVRENSEL)

Reklam
Reklamsız Evrensel için abone ol
ÖNCEKİ HABER

Şili Devlet Başkanı Pinera, polisin halka sert müdahale ettiğini itiraf etti

SONRAKİ HABER

Ağrı'da HDP’liler darbedilerek gözaltına alındı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...