08 Ekim 2019 05:23

AKP Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş: Nihayetinde bir savaşa giriyoruz

AKP Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, Suriye’de Fırat’ın doğusuna gerçekleştirilmesi planlanan operasyon için “savaş” nitelemesinde bulundu.

Fotoğraf: DHA

Paylaş

AKP Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, Habertürk TV'de Suriye’ye gerçekleştirilmesi planlanan operasyona ilişkin açıklamalarda bulundu.

Operasyonu “Nihayetinde bir savaşa giriyoruz” diyerek tanımlayan Kurtulmuş, “Buradan terör örgütlerinin temizleneceği, sınırları belli olsa da bir savaşla karşı karşıyayız ve Allah'ın izniyle inşallah bu savaşı biz kazanacağız. Terör örgütlerinin hangi silahlarının nerede bulunduğu istihbarat birimleri tarafından tespit edilmiştir” açıklamasında bulundu.

Türkiye ile ABD’nin uzun süredir Suriye konusunda fikir ayrılığı yaşadığını vurgulayan Kurtulmuş, Fırat’ın doğusu için “Bizim için burası herhangi bir bölgede, ülkede bizim için fantezi olan gelişme değil” dedi. Suriye'nin kuzeyindeki her gelişmenin Türkiye için “milli güvenlik” meselesi olduğunu savunan Kurtulmuş, “ABD birçok alanda müttefiğimiz olan bir ülke. Tezlerimizi siyasi ve askeri olarak anlatmaya gayret ettik. ABD’nin on binlerce kilometre ötede Ortadoğu'da güç elde etmek için varolduğu bir ülke. Bizim ise güvenliğimizi var edecek olan bölge” dedi. (HABER MERKEZİ)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Mahkum taşıyan nakil aracı devrildi: 9 yaralı

SONRAKİ HABER

Kuzey ve Doğu Suriye Özerk Yönetimi: Operasyon barış ve güvenliği engelleyecek

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa