HABAŞ’taki iş kazasında faciadan dönüldü: 11 işçi yaralandı

Sık sık iş cinayetleriyle gündeme gelen HABAŞ’ta meydana gelen işyeri kazasında faciadan dönüldü. Ocağın devrilmesi sonucu 11 işçi yaralandı.

11 Mayıs 2019 11:06
Son Güncellenme Tarihi: 11 Mayıs 2019 15:14
Paylaş

İzmir’de bulunan HABAŞ Demir Çelik fabrikasında 8 Mayıs’ta, 00.00-08.00 vardiyasında, 1. sürekli döküm makinesi diye geçen çalışma alanında, 120 tonluk pota kaldırılıp taşıma aracına yerleştirilirken ocak devrildi. Yaklaşık 80 ton sıvı çelik işletme alanına döküldü. Kazadan etkilenen 11 işçiden dördü ciddi yaralanmalarla hastaneye kaldırıldı. Belden aşağısı yanan ve yüzünde yanıklar olan iki işçi Bozyaka Eğitim Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı, belden aşağısı yanan işçi ise yoğun bakım ünitesine alındı. Diğer 7 yaralı işçi ayakta tedavi edildi.

DHA’da yer alan habere göre, 2 işçinin tedavisi halen hastanede sürdürülüyor. Hayati tehlikeyi ise atlattıkları öğrenildi.

Olayın hemen ardından Evrensel'e konuşan bir HABAŞ işçisi kazanın faciaya dönüşmemesinin herkesin içini rahatlattığını söylese de olayın boyutunun çok büyük olduğunu aktardı. “Bugün çelikhane durmak zorunda kaldı. Ortalığın temizlenmesi ve hasar telafisi 1-2 günü bulur. Belki diğer ocaklar çalışır ama buranın çalışmayacağı kesin” diyen işçi, “Önemli olan olayın daha büyük acılara yol açmaması. O an orası kalabalık olsaydı bir facia olabilirdi, insanların gidip geldiği bir alanda yaşandı kaza. Korkutucu bir durum” dedi. (İzmir/EVRENSEL)

ÖNCEKİ HABER

Berkin Elvan davası keşif raporu gelmediği için 19 Haziran'a ertelendi

SONRAKİ HABER

Büyükçekmece'de otobüste bir kadını taciz ettiği iddia edilen kişi gözaltına alındı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa