05 Eylül 2018 14:23

Yargı resepsiyonunda şarbon endişesi: 'Bakan denetlesin bakalım'

TBMM'de gerçekleşen yargı resepsiyonuna 'şarbon endişesi' damga vurdu. Binali Yıldırım, ikram edilen eti önce Sağlık Bakanının denemesi önerisi sundu.

Ekran görüntüsü: YouTube/FOX Haber

Paylaş

Kurban Bayramı sonrası yaşanan şarbon vakaları, tüm Türkiye'nin gündemine 'Et yemek riskli mi?' sorusunu getirdi. Bu endişe Mecliste düzenlenen yargı resepsiyonuna da damga vurdu. TBMM Başkanı Binali Yıldırım, ikram edilen ete ilişkin şüphesini "Hepsi şeye uygun değil mi?" ifadeleriyle dile getirdi. "Önce Bakan yesin" önerisi üzerine, ikram edilen eti önce tarım ve sağlık bakanları yedi, ardından konuklar.

TBMM Başkanı Binali Yıldırım'ın Meclis bahçesinde verdiği 'Adli Yıl Açılış Resepsiyonu'nda şarbon endişesi gündem oldu. Meclis Başkanı Yıldırım, konuklara kendi eliyle et yemeği ikram etti ancak ikram ettiği kişiler daveti geri çevirdi.

Yıldırım'ın "Hepsi şeye uygun değil mi?" diye sorması üzerine Yargıtay Başkanı İsmail Rüştü Cirit "Hepsi Sayın Tarım Bakanının ve Sağlık Bakanının kontrolünden geçmiştir. Burada zararlı, GDO'lu bir şey yoktur. Sağlıklı…" dedi. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın "Etler iyi pişmiş, şarbon olmadığına garanti veririm" demesi üzerine ise Binali Yıldırım, şakayla karışık "Sağlık Bakanı denetlesin bakalım" önerisinde bulundu.

Yıldırım'ın önerisi üzerine ikram edilen eti önce Tarım Bakanı Bekir Pakdemirli, ardından da Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ve Anayasa Mahkemesi Başkanı Zühtü Arslan yedi, ardından da diğer konuklar. (HABER MERKEZİ)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

KKTC’de hayvan üreticileri, zamlar nedeniyle Tarım Bakanlığı’nı bastı

SONRAKİ HABER

AYM, Dilan Kortak başvurusunda gerekçeli kararını açıkladı: Yaşam hakkı ihlal edildi

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...