11 Şubat 2018 09:01

CHP'de ilk PM toplantısında Aylin Nazlıaka tartışması

CHP'de kurultayın ardından ilk Parti Meclisi’ni Genel Merkez’de gerçekleşti. Toplantıda bağımsız vekil Aylin Nazlıaka'nın 'bağışlanması' konuşuldu.

Paylaş

CHP’nin 36. Olağan Kurultayı’nın ardından yapılan ilk Parti Meclisi (PM) toplantısında partiden ihraç edilen Aylin Nazlıaka’nın bağışlanma talebinin gündeme geldi. İddialara göre bu talep sonrası sert tartışmalar yaşandı, bağışlanma önerisi geri çekildi.

Hürriyet'ten Rıfat Başaran'ın haberine göre, CHP'nin yeni PM'si 36. Olağan Kurultay'ın ardından Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında Genel Merkez'de dün ilk toplantısını yaptı. Basına kapalı toplantı yaklaşık 5 saat sürdü.

Kılıçdaroğlu, konuşmasında ülkenin zor bir dönemden geçtiğini belirterek, "Hepiniz zor bir dönemde görev aldınız. Çok yoğun çalışacağız ve geniş kesimlerle buluşacağız. Sokakta olacağız. Sizden isteğim partililerin bulunduğu yerlerde değil, partimize oy çıkmayan seçmenlerin bulunduğu yerlere ulaşmanız" dedi.

Kılıçdaroğlu'nun konuşmasının ardından, geçen dönem ‘iftira' suçlamasıyla ihraç edilen Ankara Milletvekili Nazlıaka'nın 300 delegenin imzasıyla bağışlanma talebi gündeme geldi. Bu talep sert tartışmalara neden oldu.

Nazlıaka'nın TBMM'deki odasından Atatürk resmini indirmekle suçladığı Ankara Milletvekili Necati Yılmaz başta olmak üzere birçok PM üyesi Nazlıaka'nın özür dilese bile partiye geri dönmemesi gerektiğini savundu. Özür dilemek için çağırılan Nazlıaka'nın PM'ye girmesiyle tartışma daha da alevlendi. Bunun üzerine öneri geri çekildi. Konu MYK'da tartışıldıktan sonra uygun görülürse yeniden PM görüşüne sunulacak. (HABER MERKEZİ)

Reklam
Reklam
ÖNCEKİ HABER

Agonya’nın leyleği

SONRAKİ HABER

Haftann filmleri: ‘Ve Sonra Dans Ettik’ ile ‘Kraliçe Lear’

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa